Kontrakty terminowe na akcje rosną po osiągnięciu najlepszego tygodnia od czerwca

Traderzy na parkiecie NYSE, 21 października 2022 r.

Źródło: NYSE

Kontrakty terminowe na akcje w USA wzrosły w niedzielę wieczorem po tym, jak wszystkie trzy główne średnie osiągnęły najlepszy tydzień od czerwca, kończąc w piątek.

Kontrakty terminowe powiązane ze średnią przemysłową Dow Jones wzrosły o 222 punkty, czyli 0,71%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 wzrosły odpowiednio o 0,88% i 1,00%.

Ruchy nastąpiły po kolejnym niestabilnym tygodniu dla akcji, gdy sezon zysków za trzeci kwartał się nagrzewa. W piątek Dow zyskał ponad 748 punktów, czyli 2,47%. Indeksy S&P 500 i Nasdaq Composite wzrosły odpowiednio o 2,37% i 2,31%. To dodało do zysków z początku tygodnia. S&P 500 i Dow zyskały odpowiednio 4,7% i 4,9%, a Nasdaq 5,2%.

Jak dotąd raporty o zarobkach miały mieszane wyniki dla akcji. W piątek akcje banków Goldman Sachs i JPMorgan Chase zyskały po raporcie wyników o ponad 4%. Ale nie wszystkie wyniki były pozytywne — Snap stracił 28% po zgłoszeniu braku przychodów.

Akcje wzrosły w piątek, mimo że rentowności obligacji rosły – a 10-letnie amerykańskie Ministerstwo Skarbu osiągnęło najwyższy poziom od 2008 r. przy mieszanych zyskach przedsiębiorstw. Rentowność obligacji jest odwrotnie proporcjonalna do ceny.

„Rynek akcji próbuje osiągnąć dno, aby wejść w ostatnią fazę bessy”, powiedział w piątek David Donabedian, dyrektor ds. inwestycji w CIBC Private Wealth US. „Teraz wydaje się, że jest to rynek dwukierunkowy. Trwa przeciąganie liny między sceptykami a tymi, którzy uważają, że nadszedł czas na posiadanie akcji”.

Tech ma więcej dużych raportów o zarobkach w nadchodzącym tygodniu, w tym od gigantów technologicznych, takich jak Jabłko, listy, Amazonka I Microsoft. Wall Street będzie też wypatrywać danych inflacyjnych – w poniedziałek poznamy październikowe indeksy menedżerów ds. zakupów w przemyśle i usługach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *