Kontrakty terminowe na akcje spadły po kolejnym dniu strat w wyniku gwałtownego wzrostu rentowności obligacji skarbowych

Kontrakty terminowe na akcje były nieco niższe w środę rano po tym, jak główne średnie dodały do ​​tygodni strat w wyniku gwałtownego wzrostu rentowności obligacji.

Kontrakty terminowe zrównane ze średnią przemysłową Dow Jones były o 115 punktów niższe. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 0,37%, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 o 0,31%.

Akcje dodane do trzytygodniowego slajdu w zwykłym obrocie. Dow spadł o 173 punkty, czyli 0,5%, a S&P 500 spadł o 0,4%. Nasdaq Composite spadł o 0,7% do pierwszej siedmiodniowej straty od 2016 roku.

Ruchy nastąpiły w wyniku gwałtownego wzrostu rentowności obligacji, w wyniku którego rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wzrosła do najwyższego poziomu od czerwca. Kurs 30-letniego Skarbu Państwa zamknął się na najwyższym poziomie od 2014 roku. Rentowności obligacji zmieniają się odwrotnie do cen.

Inwestorzy są podzieleni co do tego, jak podejść do rynku w tygodniu po wrześniowym Święcie Pracy, który jest notorycznym miesiącem dla akcji. Wszystkie oczy skierowane są na indeks S&P 500 przy 3900. Niektórzy widzą, jak indeks spada do nowych minimów, podczas gdy inni są optymistycznie nastawieni do rajdu na koniec roku.

„To pole bitwy”, powiedział CNBC Cameron Dawson, dyrektor ds. inwestycji w NewEdge Wealth.DZWON ZAMKNIĘTY: dogrywka”. „To była opozycja i wsparcie, a za każdym razem, gdy masz zbieżność opozycji i wsparcia w tych miejscach, zobaczymy wiele walk, aby zobaczyć, gdzie pchamy się powyżej lub poniżej tego”.

„Jeśli mamy 3900, to dobry sygnał” – dodał. „Oznacza to, że rynek wyczuwa pewną zmianę płynności, chcąc konsekwentnie ustalać wyższe mnożniki… Jeśli tego nie zrobimy, 3600 zagra w krótkim czasie”.

W środę Rezerwa Federalna przedstawi podsumowanie aktualnej sytuacji gospodarczej Brązowa książka. Gdzie indziej, prezesi Fed Loretta Meister z Cleveland i Tom Parkin z Richmond oraz wiceprezes Fed Lael Brainard mają przemawiać na różnych wydarzeniach.

READ  WGA odmawia rozdania nagród Tony 2023 — The Hollywood Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *