Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba robi pierwsze zdjęcia, selfie

ten Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba Zrobił swoje pierwsze zdjęcia, w tym „selfie”.

Obraz mozaikowy zawierający ponad 2 miliardy pikseli pomógł zespołowi Webba ustalić, że narzędzie Webb Near Infrared Camera (NIRCam) może zbierać światło z spiralne gwiazdy.

Celem było zidentyfikowanie światła gwiazd z tej samej gwiazdy w każdej z 18 części zwierciadła głównego teleskopu.

JAMES WEBB SPACE TELESCOPE ogłasza publikację wszystkich luster

Wynik pokazał 18 losowo zorganizowanych punktów światła gwiazd, będących produktem nierówno ustawionych segmentów zwierciadła Webba, z których wszystkie odbijają światło tej samej gwiazdy z powrotem w zwierciadle wtórnym Webba i detektorach NIRCam.

Zespół Webba wybrał jasną, izolowaną gwiazdę o nazwie HD 84406 i zresetował Webba do 156 lokalizacji wokół przewidywanej pozycji gwiazdy, tworząc 1560 zdjęć przy użyciu 10 detektorów NIRCam w ciągu około 25 godzin. Odpowiada to 54 gigabajtom nieprzetworzonych danych.

Wstępne poszukiwania objęły obszar mniej więcej wielkości księżyca w pełni, a światło znaleziono ze wszystkich osiemnastu segmentów bardzo blisko środka.

„Te wstępne badania obejmowały obszar mniej więcej wielkości księżyca w pełni, ponieważ punkty przekroju są prawdopodobnie tymi rozrzuconymi na niebie” – powiedział Marshall Perrin, zastępca naukowca teleskopu Webba i astronom w Space Telescope Science Institute. Powiedział w oświadczeniu. „Zbieranie dużej ilości danych bezpośrednio pierwszego dnia wymaga, aby wszystkie operacje naukowe i systemy przetwarzania danych Webba na Ziemi od samego początku bezproblemowo współpracowały z obserwatorium w kosmosie. Na początku znaleźliśmy światło ze wszystkich 18 bardzo blisko centrum. badania! To punkt wyjścia! Świetne do wyrównania lustra.

NASA określiła, który punkt odpowiada dowolnemu klipsowi lustra, w tym uchwyconemu przez klipy na skrzydłach lustra Webba.

TELESKOP JAMES WEB SPACE W PEŁNI OPUBLIKOWANE

„W tej chwili, ponieważ Webb wciąż jest w centrum uwagi, możesz myśleć o Webbie jako o 18-okim stworzeniu patrzącym w 18 różnych kierunkach. Większa kropka wskazuje, że część jest mniej skupiona niż mniejsza. „Zespół NASA Webb wyjaśnił na Twitter, że kropka wskazuje, że część jest mniej skupiona niż ta mniejsza. Sekcja może być przechylona.

READ  Upiorny niewidzialny „świat lustra” może być przyczyną kosmologicznej debaty ze stałą Hubble'a

W ciągu najbliższego miesiąca zespół będzie stopniowo poprawiał klipy lustrzane, aż staną się pojedynczą gwiazdą.

Portret został stworzony przy użyciu niestandardowego obiektywu do obrazowania źrenicy wewnątrz kamery NIRCam, dla której został zaprojektowany rrób obrazy podstawowych segmentów lustra zamiast obrazów przestrzeni. NASA powiedziała w poście na blogu, że obraz dał wczesne wskazanie ustawienia zwierciadła głównego instrumentu.

Kamera NIRCam będzie używana prawie we wszystkich długie miesiące wyrównania z luster teleskopu, ale agencja zauważyła, że ​​instrument działa w „dużo wyższej niż idealna temperatura”, a widoczne artefakty można zobaczyć na mozaice.

Ten „portret” został stworzony przy użyciu specjalistycznej soczewki źrenicy wewnątrz instrumentu NIRCam, która została zaprojektowana do przechwytywania obrazów części zwierciadła głównego, a nie obrazów przestrzeni. Ta konfiguracja nie jest używana podczas operacji naukowych i jest używana wyłącznie do celów inżynieryjnych i wyrównania. W tym przypadku jasny segment był zorientowany na jasną gwiazdę, podczas gdy inne segmenty nie są obecnie w tym samym ustawieniu. Ten obraz dał wczesne wskazanie ustawienia zwierciadła głównego instrumentu.
(NASA)

Wpływ tych artefaktów zostanie znacznie zmniejszony, gdy Webb zbliży się do optymalnych temperatur roboczych kriogenicznych, powiedziała.

Oczekuje się, że w przyszłości obrazy Webba staną się wyraźniejsze, z większą szczegółowością, gdy pozostałe trzy instrumenty teleskopowe osiągną zamierzone temperatury pracy kriogenicznej i zaczną przechwytywać dane.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Oczekuje się, że pierwsze obrazy naukowe pojawią się latem.

„Wystrzelenie Webba w kosmos było oczywiście ekscytującym wydarzeniem, ale dla naukowców i inżynierów optyki jest to decydujący moment, kiedy światło gwiazdy z powodzeniem przechodzi przez system, aż do detektora” – Michael McElwain, Webb Naukowiec projektu Obserwatorium, powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *