Koszt finansowy, jaki wszyscy ponosimy za oszustwo Trumpa

Podczas mów końcowych w nowojorskim procesie o oszustwo cywilne przeciwko Donaldowi Trumpowi i jego dwóm najstarszym synom prawnik Trumpa, Chris Kiss, powiedział coś niezwykłego.

„Nie można pozwolić, aby Prokurator Generalny w dalszym ciągu ścigał przestępstwo bez ofiar i nałożył korporacyjną karę śmierci” – Kiss błagał sędziego Arthura Engorona. Engron, który już obarczył Trumpa odpowiedzialnością za oszustwo, ma teraz za zadanie określić karę za to naruszenie, a także kilka pozostałych zarzutów postawionych Trumpom, w tym spisek i oszustwa ubezpieczeniowe.

Argument Kissa przypomina bezpodstawne twierdzenie Trumpa, że ​​oszukał banki.Byli szczęśliwi„Użyczanie kredytu swojej firmie w oparciu o zawyżone wyceny. To także niebezpieczne kłamstwo. Oszustwo Trumpa skrzywdziło i nadal szkodzi wielu osobom, w tym Amerykanom, którzy głosowali za powrotem Trumpa do Białego Domu.

Przepisy takie jak nowojorska ustawa kwestionowana przez Trumpa i jego sojuszników są ważnymi narzędziami ochrony przed rozprzestrzenianiem się korupcji w krajach, w których praworządność jest słaba. Naruszenia umysłowe, których dopuścił się Trump, nie wydają się mieć decydującego znaczenia dla jego odpowiedzialności karnej za działania w związku z atakiem na Kapitol Stanów Zjednoczonych z 6 stycznia 2021 r. ani dla decyzji stwierdzającej, czy ma on konstytucyjną kompetencję do sprawowania urzędu . Biuro. Ale jeśli chodzi o pociąganie liderów do odpowiedzialności, są one ważne, aby ludzie mogli ufać instytucjom, na których polegają.

Paul Schiff Berman, profesor prawa na Uniwersytecie George'a Washingtona, powiedział mi, że w krajach, w których słabnie praworządność, „istnieje ogromna korupcja”. „Trudno zrobić wszystko. Cała społeczność jest na wyczerpaniu. Trzeba wiedzieć, którą osobę przekupić, aby uzyskać potrzebne usługi.

A Raport opublikowany w tym tygodniu przez organ kontrolny Transparency International to znosi. W raporcie stwierdzono, że korupcja nie tylko rozwija się w krajach o słabej odpowiedzialności rządów, ale także najbardziej uderza w marginalizowanych obywateli. Nie przejmujesz się korupcją? Spróbuj mieszkać w Wenezueli.

READ  Cristian Javier z Astros rzucił 6 rund bez trafienia przeciwko Phillies w meczu 4.

Ale nie trzeba myśleć globalnie, aby zrozumieć, jak oszustwo Trumpa wpływa na prawdziwych ludzi. Jeśli jesteś właścicielem lub pracujesz w kapitałochłonnej firmie, wartość Twojego domu lub innej nieruchomości jest dla Ciebie ważna lub chcesz mieć odpowiednie usługi w swojej społeczności, ma to na Ciebie wpływ.

Właśnie dlatego prokurator generalna Nowego Jorku Letitia James domaga się grzywny w wysokości 370 milionów dolarów od Trumpa i jego współspiskowców; Mówi, że to już koniec ich nieuczciwie zdobytych zysków. Wzywa także do dożywotniego zakazu Trumpa zajmowania się nieruchomościami lub pracy na stanowisku dyrektora korporacyjnego w Nowym Jorku, co stanowi „korporacyjny wyrok śmierci” – poskarżył się Kiss.

Jak James powiedział na początku rozprawy„Bez względu na to, jak bogaty i potężny jesteś, w tym kraju ludzie nie mają dwóch praw”.

I postawmy sprawę jasno: Trump został już uznany za odpowiedzialnego za wydawanie pieniędzy prawdziwych ludzi.

„Jeśli banki nie będą mogły ufać ratingom, jeśli będą wiedziały, że rząd nie zamierza poważnie egzekwować przepisów mających na celu kontrolę tego rodzaju oszustw, banki będą wydawać więcej pieniędzy na audyty” – powiedział mi Berman.

W rezultacie pożyczki te stają się trudniejsze dla innych przedsiębiorstw. Nawet jeśli tak się stanie, pożyczki te mogą stać się bardzo drogie. Kosztuje to firmę, a koszty te są przerzucane na konsumenta. Ta sama zasada dotyczy oszustw ubezpieczeniowych: wyższe składki i odliczenia, mniejszy zasięg, mniej pieniędzy w kieszeniach Amerykanów.

Zwiększyłoby to odpowiedzialność, przed którą stoi już Trump Niedawny raport wyznaczonej przez sąd kuratora Barbary Jones, ma za zadanie przegląd ujawnień finansowych Trumpa i jego firmy w celu uzyskania pełnego sprawozdania na temat jego praktyk biznesowych. W raporcie Jones zauważył liczne błędy i niespójności, które sugerują, że Trump mógł uniknąć płacenia podatków w wysokości prawie 48 milionów dolarów.

READ  Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na rosyjskiego producenta rurociągów Nordstream 2

Chociaż James nie dodał jeszcze uchylania się od płacenia podatków do listy zarzutów cywilnych w obecnej sprawie, wiemy już, że Trump od dawna wychwalał swoje umiejętności w zakresie uchylania się od płacenia podatków. Odmówił udostępnienia swoich zeznań podatkowych podczas ubiegania się o urząd lub podczas jego sprawowania i przechwalał się, że płacenie niskich podatków lub brak podatków „czyni mnie mądrzejszym”.

Nie chcę, żeby to zabrzmiało jak pobity rekord, ale uchylanie się od płacenia podatków kosztuje nas wszystkich – w postaci wyższych podatków, gdy stany i gminy próbują odrobić straty. Wyższe podatki wypychają firmy, obniżają wartość nieruchomości i zwiększają koszty mieszkań. Jeśli rządy nie będą w stanie nadrobić braków, drogi ulegną erozji, czas reakcji na sytuacje kryzysowe ulegnie opóźnieniu, szkoły upadną, a parki zostaną zamknięte. Trump uważa, że ​​jest mądry.

Trudno jest nadążyć za nagłówkami gazet na temat szerokiej gamy legalnych min przeciwpiechotnych przed byłym prezydentem. Musimy jednak działać dalej, ponieważ każdy pozew, każdy wyrok skazujący, każda grzywna, a jeśli tak się stanie – każdy wyrok skazujący w sprawie karnej, będzie ważnym przypomnieniem tego, kim jest Trump i jakie jego działania okazały się kosztowne. On nie tylko atakuje naszą demokrację. Okrada też nasze kieszenie.


Kimberly Atkins jest felietonistką Storr Globe. Można się z nią skontaktować pod adresem [email protected]. Śledź ją @KimberlyEATkins.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *