Krokodyl zabija 12-letnią dziewczynkę w Australii

Autor: ROD McGUIRK, Associated Press

2 godziny temu

MELBOURNE, Australia (AP) – Strażnicy zastrzelili 4,2-metrowego krokodyla, który zabił 12-letnią dziewczynkę, która w zeszłym tygodniu pływała z rodziną w północnej Australii – podała policja.

Śmierć dziewczynki to pierwszy śmiertelny atak krokodyli od 2018 r., kiedy to kobieta z plemienia zginęła podczas zbierania skorupiaków w rzece na Terytorium Północnym. Atak ponownie wywołał debatę na temat tego, czy należy zrobić więcej, aby kontrolować populacje krokodyli na Terytorium Północnym, gdzie gatunki chronione w coraz większym stopniu wkraczają w populacje ludzkie.


Strażnicy dzikiej przyrody próbują schwytać lub zastrzelić krokodyla od czasu, gdy dziewczynka została zaatakowana w zeszłym tygodniu w Mango Creek w pobliżu Balumba, odległej społeczności plemiennej na Terytorium Północnym.

W niedzielę zastrzelili zwierzę za zgodą tradycyjnych właścicieli ziemskich na tym obszarze. Wielu rdzennych Australijczyków uważa krokodyle słonowodne za totemy.

Policja przekazała, że ​​analiza potwierdziła, że ​​zwierzę zabiło dziewczynę.

„Wydarzenia ostatniego tygodnia wywarły ogromny wpływ na rodzinę, a lokalna policja w dalszym ciągu zapewnia wsparcie wszystkim poszkodowanym” – powiedział starszy sierż. – stwierdziła Erika Gibson w raporcie policyjnym.

Graham Webb, badacz krokodyli z Terytorium Północnego, powiedział, że gad wielkości strzału musiał być samcem i mieć co najmniej 30 lat. Rosną przez całe życie i mogą dożyć nawet 70 lat.

Śmierć dziewczynki następuje kilka tygodni po zatwierdzeniu przez Terytorium Północne 10-letniego planu ograniczenia populacji krokodyli, zwiększającego wskaźnik zabijania w pobliżu siedlisk ludzkich z 300 do 1200 rocznie.

Po ostatnich ofiarach śmiertelnych rząd Terytorium Północnego stwierdził, że nie można pozwolić, aby liczba krokodyli przewyższała liczbę ludzi.

READ  Dzięki nowemu telewizorowi OLED firmy Samsung irytujące odblaski staną się przeszłością

Terytorium Północne obejmuje obszar mniej więcej wielkości Francji i Hiszpanii, ale zamieszkuje go tylko 250 000 mieszkańców. Liczbę krokodyli szacuje się na 100 000. Liczebność aligatorów wynosiła zaledwie 3000, a polowania zostały zakazane przez prawo federalne w 1971 roku.

Webb powiedział, że w ostatnich latach aligatory występujące w regionie w dużej mierze ustabilizowały swoją populację, zabijając się nawzajem w celu zdobycia pożywienia lub terytorium. „Zjadają się nawzajem. Krokodyle kontrolują swoją populację. Tak naprawdę to nie ludzie je kontrolują” – powiedział Webb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *