Kyle Shanahan mówi, że 49ers QB Brock Purdy to „specjalny zawodnik”, który zapobiega nienawiści – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Na długo przed rozpoczęciem sezonu NFL 2023 główny trener drużyny 49ers, Kyle Shanahan, wiedział już, że ma w Brock Purdy świetnego rozgrywającego – począwszy od jego gry na boisku po charakter, jaki prezentuje poza boiskiem.

Jednak w swoim pierwszym pełnym sezonie w roli startera San Francisco Purdy odnosił dalsze sukcesy – mimo wielu wątpiących. I zajmij się tym ostatnim Zaimponował Shanahan Podobnie jak umiejętności Purdy’ego na pozycji rozgrywającego, trener powiedział niedawno Peterowi Kingowi z NBC Sports.

„Potem słyszę, co mówią ludzie. Ludzie są tym sfrustrowani. To komedia” – Shanahan powiedziała Kingowi. „Grając rozgrywającego, tak się gra rozgrywającego. Co by było, gdyby był tam Joe Montana? Joe nie biegałby jak Lamar i Patrick. Ale to Joe Montana! Nie próbuję go porównywać do Brocka. Ale wiesz, to jest” To wielki sport, na który potrzebne są środki masowego przekazu. Ludzie w naszym zawodzie również muszą zdawać sobie sprawę, jak działa świat. Mężczyźni muszą zabrać głos. Gramy tylko raz w tygodniu, a przez resztę tygodnia wszyscy rozmawiają.

„To właśnie kocham w Brocku. Ostatni wybór w drafcie. Dwukrotne zabranie nas na mecz o mistrzostwo konferencji i za dwa lata na Super Bowl. Przemówienie MVP. I koleś, on nie musi pracować nad niesłuchaniem lub stara się zachować pokorę lub stara się tego nie robić. Być zajętym tym, jak zmienia się życie. Wiesz dlaczego? Nie obchodzi go to. Naprawdę ma prawdziwe podstawy i wie, kim jest i kim chce być. A to rzadkość w przypadku każdego człowieka To wyjątkowy gracz. Ale te rzeczy On jest wyjątkowym człowiekiem.

Purdy nigdy nie zwracał uwagi na niedowiarków jako ostatni wybór w drafcie do NFL 2022. Na każdym kroku spotykał się z krytyką, ale można by pomyśleć, że jego gra uciszy hałas z zewnątrz. Pomimo tego, że w tym sezonie prowadził NFL w kilku kluczowych statystykach rozgrywającego, nadal jest określany jako „menedżer gry” – to określenie uważa za komiczne.

READ  Jalen Mills ponownie podpisuje z Patriotami roczną umowę i może wrócić w bezpieczne miejsce

„Myślę, że to trochę zabawne, tylko dlatego, że wygrywamy” – powiedział Purdy w tym tygodniu Michelle Besner Buck z ESPN w programie „NFL Countdown”. „Myślę, że z biegiem czasu mógłbym zyskać trochę szacunku, ale przede wszystkim nie chodziło o udowodnienie ludziom, że się mylą czy coś w tym stylu, chodziło tylko o udowodnienie, że mam rację.

„Z biegiem czasu powiedziałem sobie, że jestem wystarczająco dobry i zasługuję na grę na tym poziomie, a z biegiem czasu udowodnię to sobie”.

Niezachwiana pewność siebie Purdy'ego – którą często przypisuje swojej wierze – to coś, z czym nie wszyscy gracze się rodzą, zwłaszcza w obliczu tak powszechnych opinii na temat jego gry w całym kraju. Shanahan wierzy, że częściowo wynika to z jego pokornej natury, powiedział Kingowi, co zauważył od pierwszego dnia.

„To skądś się bierze, jestem pewien, że jego rodzice” – Shanahan powiedziała Kingowi. „Myślę, że ma to wiele wspólnego z jego wiarą. Ma w sobie podstawy dotyczące tego, kim jest jako osoba. Jest bardzo pewny tego, kim jest jako osoba. Jest jedną z najbardziej pewnych siebie i pokornych osób, jakie kiedykolwiek spotkałem kiedykolwiek spotkałem. Arogancki z pogranicza, to złe słowo, bo to bardzo pokorny i dobry człowiek. Wierzy w siebie na tysiąc procent. Wcale go to nie dziwi.

„Pamiętam jego kroki przed pierwszym startem w zeszłym roku. Popełnił te wszystkie błędy. Nie trafił w kilka chwytów. Nazywamy ich „caddies”. Nie jest to dobry dzień. Zaraz potem podszedł do mnie i powiedział: „Mam nadzieję, że to się uda”. nie stresuje cię, Kyle.' „Czasami mi się to przydarzy. Zaufaj mi. Nie będę psuł zabawy tym, którzy biorą udział w grze. Nie bój się. I oczywiście wychodzi i gra świetnie.

49ers wracają do Super Bowl, gdzie Purdy poprowadził drużynę do kolejnych występów w play-offach od czasu przejęcia sterów w 13. tygodniu poprzedniego sezonu. 24-latek jest wielką przyczyną sukcesu San Francisco i wie, że wkrótce wszyscy to zrozumieją.

READ  Czy Bo Nichal LeBron James jest z MMA? UFC mogło wygrać na loterii z najnowszym podpisem

Pobierz i śledź podcast 49ers Talk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *