Lakers pokonują Grizzlies w grze 3; Dillon Brooks zostaje wyrzucony po uderzeniu LeBrona Jamesa w pachwinę

LOS ANGELES – Napastnik Grizzlies Dillon Brooks „dźgnął” LeBrona Jamesa o jeden raz za dużo.

Brooks został wyrzucony z meczu 3 przeciwko Lakers po uderzeniu Jamesa w pachwinę na 11:43 przed końcem trzeciej kwarty, a Los Angeles wygrało wygodnie 111-101.

Ja Morant zaimponował swoim powrotem prawą ręką, zdobywając 45 punktów, 13 asyst i rekordowe w karierze 22 punkty dla Grizzlies w czwartej kwarcie.

Ale ten mecz nigdy nie był tak blisko, a ani Brooks, ani jego koledzy z drużyny nie mogą poprzeć swojej przemowy z początku tygodnia, a teraz Lakers prowadzą w pierwszej rundzie serię do trzech wygranych z siedmiu, 2-1. Czwarty mecz w Los Angeles w poniedziałek o 22:00 czasu wschodniego.

Enigmatyczny Brooks wywołał w tym tygodniu kontrowersje, między innymi nazywając Jamesa „starym” i zbywając go, mówiąc: „Żartuję z niedźwiedzi”.

James był mocny w odpowiedzi – 25 punktów, dziewięć zbiórek i pięć asyst – ale nie miał pełnej kontroli. Nie musiał być. Lakers wyrównali rekord NBA pod względem największej przewagi pod koniec pierwszej kwarty w historii playoffów, kiedy prowadzili Grizzlies 35-9.

Nie chcąc angażować się w pytania dotyczące Brooksa, James powiedział: „Robię to od bardzo dawna, nie składając żadnych oświadczeń”. „Mieliśmy okazję wrócić do domu i grać dobrze u siebie, i zrobiliśmy to. Nie wydano żadnego oświadczenia. „

Anthony Davis prowadził Lakers z 31 punktami i 17 tablicami, a D’Angelo Russell dodał 17 punktów i siedem asyst.

Brooks niewiele zrobił, aby poprzeć swoje bzdury na początku tygodnia, pozostawiając sąd zawstydzony. Został wyrzucony z gry po tym, jak sędziowie przejrzeli grę i sklasyfikowali 2 faule brutto – automatyczne wyrzucenie.

Wydawało się, że Brooks celowo uderzył Jamesa, gdy był kozłowany po korcie, chociaż jego koledzy z drużyny argumentowali, że zamierza ukraść, podczas gdy LeBron był kozłowany za jego plecami. James upadł na kort i był sfrustrowany przez kilka minut.

READ  Padres, zakończenie przedłużenia Mane Machado

„Screamer 1, OK, ale zostać zwolnionym? Wcale się z tym nie zgadzam” – powiedział Morant.

Wynik był 54-40 w momencie incydentu. Brooks, który odrzucił prośbę o wywiad z sportowiecSkończył z 7 punktami w strzelaniu 3 na 13. Był śpiewany do buczących piosenek i pieśni „Brooks, jesteś do dupy” przez zwolenników Lakers.

Dziewięć punktów zdobytych przez Grizzlies było najniższym wynikiem w jakimkolwiek kwartale ze wszystkich drużyn w tym sezonie. Trafili 3 z 25. Memphis najbliżej trafili po pierwszych minutach gry, mając dziewięć punktów, a do końca czwartej kwarty było 1:24.

„Tak, mam na myśli, całkiem źle”, powiedział trener Memphis Taylor Jenkins. „Nie możemy zejść z 26.… Miejmy nadzieję, że nasi chłopcy wyciągną z tego wnioski. Nie ma wymówek. Kiedy schodzisz tutaj na drodze… Wiemy, do czego dążyliśmy, po prostu musimy grać lepiej”.

Morant był 13 z 26 z gry, 12 z 13 na linii i nie trafił w triple-double z jedną zbiórką. Jego prawa ręka – która trzymała go z dala od gry 2 – była pokryta bandażem. Zanurzył się tylko raz, obiema rękami, ale nie miał z tym problemu. Jego koledzy nie mogli powiedzieć tego samego.

„Czułem się dobrze” – powiedział Morant. „W tej czwartej kwarcie po prostu próbowałem wygrać mecz. Radziłem sobie naprawdę dobrze, uwielbiałem strzały, po prostu prawie nie mogłem przejść przez garb. „