TikTok i Universal Music Group kończą spór nową umową

Universal Music Group podpisała „wielowymiarową” umowę z TikTok, która zostanie podpisana Lista artystów – w tym Taylor Swift, Drake i Olivia Rodrigo – powraca do platformy mediów społecznościowych, z której korzysta ponad miliard użytkowników. UMG zaczęło wycofywać swoją muzykę z TikTok 1 lutego po wygaśnięciu starej umowy.

W szczególności umowa rozwieje obawy UMG i jej artystów dotyczące generatywnej sztucznej inteligencji. „TikTok i UMG będą współpracować, aby zapewnić, że rozwój sztucznej inteligencji w przemyśle muzycznym chroni ludzki kunszt i gospodarkę, która wpływa na tych artystów i autorów piosenek” – czytamy w oświadczeniu: Komunikat prasowy ogłaszający transakcję. „TikTok angażuje się również we współpracę z UMG w celu usunięcia z platformy nieautoryzowanej muzyki wygenerowanej przez sztuczną inteligencję, a także narzędzi poprawiających atrybucję wykonawców i autorów piosenek”.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością ponownego powitania UMG i UMPG w TikTok” – powiedział Ole Oppermann, globalny dyrektor ds. rozwoju biznesu muzycznego w TikTok. „W szczególności będziemy współpracować, aby zapewnić odpowiedzialny rozwój narzędzi AI, aby umożliwić nową erę kreatywności muzycznej i zaangażowania fanów, jednocześnie chroniąc ludzką kreatywność”.

Umowa obejmuje także „nowe możliwości monetyzacji” wynikające z rosnących możliwości TikToka w zakresie handlu elektronicznego. TikTok angażuje się również w dalsze tworzenie narzędzi, które pomogą artystom lepiej wykorzystać platformę w obszarach takich jak analityka i zintegrowana sprzedaż biletów.

Firmy twierdzą, że „pilnie pracują”, aby przywrócić artystów na platformę.

READ  Kanye West ma niepokojącą historię lubienia Hitlera, mówią źródła CNN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *