Lamar Jackson, Ravens „szaleją” po ataku przeciwko Chiefs

BALTIMORE — Rozgrywający Baltimore Ravens Lamar Jackson był tak wściekły po przechwyceniu w strefie końcowej w czwartej kwarcie, że zerwał obiema rękami hełm i rzucił nim o ziemię, przechodząc do linii bocznej.

Dla najcenniejszego zawodnika NFL kolejny pełen obietnic sezon zakończył się mocnym uderzeniem po sezonie.

Jackson i najwyżej rozstawieni Ravens z AFC mieli trudności z przeniesieniem piłki i popełnili trzy straty w przegranej 17-10 z Kansas City Chiefs w niedzielnym meczu o mistrzostwo AFC. Po tej porażce bilans Jacksona po sezonie wynosi 2-4.

„Wcale nie jestem rozczarowany” – powiedział Jackson. „Jestem zły z powodu porażki. Jesteśmy o jeden mecz od Super Bowl. Cały ten czas, te wszystkie chwile czekaliśmy na taką okazję, jak ta, ale zawiedliśmy. Ale czuję, że nasz zespół, my” Zamierzamy wykorzystać ten sezon, dobrze sobie poradzimy, poprawimy się i spróbujemy być jeszcze lepsi.” „Znowu jesteśmy na tej pozycji, ale jesteśmy po drugiej stronie zwycięstwa”.

Jackson wyglądał na nie do zatrzymania, występując podczas swojego pierwszego meczu u siebie o mistrzostwo AFC w 28-letniej historii Ravens. Wygrywając ostatnie siedem startów (w tym zwycięstwo w lidze w zeszłym tygodniu), Jackson Baltimore notował średnio 33,9 punktów na mecz.

Następnie, podczas pierwszego występu Jacksona w meczu o mistrzostwo konferencji, w niczym nie przypominał najlepszego gracza meczu i zremisował z Ravens, zdobywając w sezonie najmniej punktów. Baltimore stało się pierwszą drużyną od 20 lat, która przegrała mecz o mistrzostwo konferencji, utrzymując przeciwnika na poziomie 17 lub mniej punktów.

READ  Rams WR Cooper Kupp do operacji stawu skokowego wykona terapię podczerwienią

„Jesteśmy źli” – powiedział Jackson. „W ataku nie złożyliśmy niczego na tablicy. Strzeliliśmy jednego gola. To nie w naszym stylu. Zepchnęliśmy piłkę w dół boiska. To wspaniale. Ale musimy umieścić punkty na tablicy. Ale czuję się jak mój zespół to po prostu: „Jesteśmy źli, nie jesteśmy sfrustrowani, jesteśmy po prostu źli”. „Wiemy, jak ciężko pracowaliśmy, aby tu dotrzeć”.

Jackson jest faworytem do zdobycia drugiej nagrody MVP NFL po ustanowieniu rekordu w karierze z podaniem na odległość 3678 jardów i wskaźnikiem ukończenia zawodów na poziomie 67,2%. Ravens zostali uznani za najbardziej dominującą drużynę w NFL w tym sezonie, pokonując drużyny, które rozpoczęły tydzień z co najmniej trzema meczami powyżej 0,500 6:0 i pokonując je średnio 26,2 punktu.

Jednak w niedzielę Jackson powrócił do błędów z poprzednich sezonów. W swoich czterech porażkach w fazie play-off notuje obecnie średnio 10,5 punktu, w sumie ma cztery przyłożenia i osiem strat.

„Są pewne momenty, które cię definiują, a to jest tylko jeden moment w jego karierze” – powiedział skrzydłowy Ravens Odell Beckham Jr. „Wszyscy wielcy ludzie mieli ciężkie chwile i nie sądzę, że to powstrzyma go przed osiągnięciem ostatecznego celu. W każdym razie będzie pracował jeszcze ciężej”.

Beckham dodał: „Bardzo tego chce. Nigdy nie widziałem kogoś tak zamkniętego. W tamtych czasach czułem, że to był jego czas. Jak mówię, czasami w życiu coś się dzieje, ale się nie zdarza”. „Nie wszystko idzie tak, jak planowaliśmy i to tylko kwestia tego, co zrobisz stąd”.

Jackson miał trudności z przedłużeniem dysków. Przy trzecich próbach trafił 1 z 6 na 7 jardów i dwa worki. Jackson miał również problemy z pośpiechem w podaniu Chiefs. W ataku wykonał najmniej 41% podań w ataku.

„Powiedziałem mu, żeby się wyprostował” – powiedział trener Ravens John Harbaugh. „Miał wspaniały sezon, a jego dzisiejszy występ był pełen serca. Walczył, wyszedł na boisko i dał z siebie wszystko. Nie sądzę więc, że będę tym rozczarowany”.

READ  Jimmy Johnson wraca do NASCAR jako właściciel części i kierowca

Jackson od lat skupiał się na poprowadzeniu Ravens do mistrzostwa. Kiedy w 2018 roku został powołany do draftu przez Baltimore, powiedział: „Dostaną ode mnie Super Bowl. Uwierz w to”.

Jednak pomimo prowadzenia Baltimore do play-offów przez cztery sezony, w tym rozstawienia z numerem 1, Jackson nie był w stanie poprowadzić Ravens do Super Bowl.

„Szczerze mówiąc, najbardziej boli mnie to, że chciałem zdobyć uznanie, na jakie zasługuje” – powiedział pomocnik Ravens Patrick Quinn. „To sport zespołowy, ale szczerze mówiąc, to ten facet był głównym facetem, dla którego grałem. To była dla niego szansa, aby móc skreślić niektóre z tych rzeczy i przejść do następnej rzeczy”.

„Dlatego to boli, ponieważ chcesz widzieć takich ludzi, członków drużyny, których kochasz i na których ci zależy, którzy dostają to, co powinni dostać, a to nie wydarzyło się dzisiaj”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *