Ławka Vikings, QB Nick Mullins, rozpocznie debiutanta Jarrena Halla

EAGAN, Minnesota – Rotacyjny rozgrywający ponownie zwraca na siebie uwagę drużyny Minnesota Vikings.

Rookie Jarren Hall rozpocznie niedzielny mecz z Green Bay Packers, potwierdził w czwartek trener Kevin O'Connell, co oznacza czwartą zmianę w zespole na pozycji startera, odkąd Kirk Cousins ​​zerwał prawe ścięgno Achillesa w 8. tygodniu.

Hall zastąpi Nicka Mullinsa, który w dwóch meczach jako starter Minnesoty zdobył 0-2 po rzucie na odległość 714 jardów i czterech przyłożeniach oraz sześciu przechwytach. Porażki zepchnęły Vikings na skraj miejsca w play-offach NFC i według rankingu ESPN Football Power Index mają obecnie 19% szans na awans po sezonie.

Hall, wybrany w piątej rundzie draftu na rok 2023, był rezerwowym Cousinsa w momencie kontuzji. Zrobił jeden start w 9. tygodniu dla Atlanta Falcons, ale odszedł po wstrząsie mózgu w pierwszej kwarcie.

Joshua Dobbs, nabyty od Arizona Cardinals po kontuzji Cousinsa, zastąpił Halla i rozpoczął kolejne cztery mecze Vikings, po czym ustąpił miejsca Mullinsowi, który rozpoczął sezon jako drugi rozgrywający Vikings, ale doznał kontuzji pleców w Październik. W przemówieniu na początku tego tygodnia, przed podjęciem decyzji, odbiorca drużyny Vikings, Justin Jefferson, wyraził pewność co do rozwoju Halla od jego pierwszego startu.

„Mam wrażenie, że wykonał świetną robotę, ucząc się, będąc debiutantem i przyjmując tę ​​rolę” – powiedział Jefferson. „To z pewnością był trudny rok, zmagałem się jedynie z kontuzjami. … Uważam, że Jaren jest zdecydowanie świetnym rozgrywającym. Z pewnością ma potencjał, aby pobudzić ofensywę, jeśli wystawimy go na boisko, ale będziemy mieć pewność siebie w kim.”

READ  Przedsezonowi zwycięzcy i przegrani NFL Tydzień drugi: zawodnicy, nowicjusze QB wśród najlepszych graczy

Wikingowie byli zachęceni występem Halla podczas jego krótkiego występu przeciwko Falcons, gdy wykonał 5 z 6 podań na 78 jardów i dwukrotnie wspiął się na 11 jardów. Jednak na decyzję O'Connella w dużej mierze wpłynęło mnóstwo strat popełnionych przez Mullinsa i Dobbsa podczas ich kadencji.

Dobbs przechwycił pięć podań i stracił trzy podania w pięciu meczach. W dwóch meczach Mullens dwukrotnie spalił piłkę, oba odzyskał Wikingowie, a siódme przechwycenie zostało cofnięte rzutem karnym. Potencjalne ósme przechwycenie zostało odrzucone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *