LeBron James do komisarza NBA

Las Vegas – Po zadziwieniu tłumu na T-Mobile Arena, zdobywając 23 punkty w 17 minut w przedsezonowej przegranej 119-115 Los Angeles Lakers z Phoenix Suns, James Lebron Uratował swoją największą grę na konferencji prasowej po meczu w środę wieczorem.

Zapytany o organizację przez NBA teleturnieju w Las Vegas, James skorzystał z okazji, by osobiście zwrócić się do komisarza Adama Silvera, aby był pierwszym właścicielem drużyny, gdyby liga rozszerzyła się do Sin City.

„Chciałbym w pewnym momencie sprowadzić tu zespół. Byłoby wspaniale. Wiem, że Adam jest teraz w Abu Zabi, tak myślę” – powiedział James, odnosząc się do podróży Milwaukee Bucks i Atlanta Hawks do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Emirates Airlines z udziałem Silvera. „Ale prawdopodobnie widzi każdy wywiad i transkrypcję, która pochodzi od graczy NBA.

„Więc chcę mieć drużynę tutaj, Adam. Dziękuję.”

Środa nie była pierwszym, kiedy James wyraził zainteresowanie posiadaniem drużyny w Las Vegas, ale było to zdecydowanie jego bezpośrednie ogłoszenie.

W czerwcu w odcinku swojego programu na YouTube „The Shop: Uninterrupt” James po raz pierwszy ujawnił swój cel.

„Chcę mieć drużynę w Vegas”, powiedział James, który jest już współwłaścicielem Liverpoolu i Boston Red Sox. „Chcę drużynę w Vegas.”

Silver został zapytany podczas dorocznej konferencji prasowej finałów NBA o rozszerzenie ligi poza jej obecne 30 zespołów i powiedział, że nie ma na to żadnych planów.

– W tej chwili nie rozmawiamy o tym – powiedział Silver. „Jak powiedziałem wcześniej, w pewnym momencie ta liga będzie się stale rozwijać, ale nie w tej chwili, kiedy o tym dyskutujemy”.

Jednak zapytany konkretnie o Seattle i Las Vegas jako potencjalne miejsca ekspansji, Silver poparł obie lokalizacje.

„To wspaniałe rynki” – powiedział Silver. „Byliśmy w Seattle. Przykro mi, że już tam nie jesteśmy. Mamy drużynę WNBA w Seattle w prawie zupełnie nowym budynku, która wykonuje niesamowite występy. I Las Vegas, gdzie będziemy w Summer League w lipcu okazał się również świetnym rynkiem sportowym”.

READ  Karta walk, kursy, wyniki, jak oglądać Alex Pereira-Israel Adesanya, Masvidal-Burns

Los Angeles Clippers i Portland Trail Blazers rozegrali w tym tygodniu mecz przygotowawczy w Seattle.

James potraktował to poważnie, mówiąc, że Las Vegas ma „najlepszą bazę fanów na świecie” i mrugnął, gdy to ujął, wyraźnie świadom, że jego oświadczenie narobi trochę hałasu.

37-letni James, rozpoczynający swój 20. sezon w NBA, będzie musiał dokończyć grę, aby stać się właścicielem drużyny. Według Forbesa, musiałby być również powiązany z grupą właścicielską, aby kupić zespół, mimo że ma wartość netto na północ od 1 miliarda dolarów.

Najnowszy zespół NBA na rynku, Minnesota Timberwolves, sprzedał się za 1,5 miliarda dolarów w 2021 roku. Brooklyn Nets sprzedał w 2019 roku rekord NBA 2,35 miliarda dolarów. Według raportu Baxtera Holmesa Suns mają ustanowić nowy rekord. Od ESPN, pokazuje również domeny obecnego właściciela Roberta Sarvera po tym, jak zobowiązał się do rezygnacji z franczyzy w następstwie ligi, która zawiesiła go na rok i ukarała grzywną w wysokości 10 milionów dolarów po prawie rocznym dochodzeniu w sprawie jego zachowania w miejscu pracy.

James ma kontrakt z Lakersami do sezonu 2024-25.

„Myślę, że to wspaniałe miasto, naturalna energia organiczna, która jest tutaj w mieście, idzie w parze z poziomem sportu, który uważano za tutaj”, powiedział trener Lakers Darvin Hamm o Las Vegas. „To oczywiste. Po drodze. Nie chcę przemawiać w imieniu NBA ani komisarza, ale myślę, że w pewnym momencie zobaczysz tutaj stałą drużynę NBA dzwoniącą do Las Vegas”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *