Scott Henderson z Trail Blazers i Amin Thompson z Rockets nie zagrają w Lidze Letniej z powodu kontuzji

LAS VEGAS – debiutant Portland Trail Blazers, Scott Henderson, opuścił swój debiut w Letniej Lidze Koszykówki z nieokreśloną kontuzją prawego barku w trzeciej kwarcie przeciwko Houston Rockets i nie wrócił.

I nie był jedynym godnym uwagi debiutantem, który doznał kontuzji w meczu.

Debiutant Rockets, Amen Thompson, który został wybrany numerem 4 w drafcie NBA 2023, opuścił ten sam mecz z widoczną kontuzją lewej kostki pod koniec czwartej kwarty. Został kontuzjowany podczas przechwytywania strzału środkowego Blazers, Ibou Badjiego, na około 50 sekund przed końcem po tym, jak obaj zaplątali się pod koszem.

Henderson, trzeci w drafcie w zeszłym miesiącu, zakończył mecz z 15 punktami, sześcioma asystami i pięcioma zbiórkami w 21 minut. Nie było od razu jasne, w jaki sposób Henderson został kontuzjowany, a letni trener Blazers, Jonah Hersco, powiedział, że nie wie, kiedy i jak doszło do kontuzji.

– Tylko bądź ostrożny – powiedział Hersco.

Blazers nie udostępnili Hendersona, mówiąc, że chcą, aby został zabrany do placówki, w której mógłby mieć odpowiednią opiekę medyczną. Wyszedł z szatni ze słuchawkami na szyi i zatrzymał się na krótką pogawędkę z głównym trenerem Chaunceyem Billupsem. Następnie odebrał telefon, trzymając telefon w lewej ręce, i został wyprowadzony z areny przez Blazers. Henderson wrócił na arenę godzinę po swoim meczu, aby pomachać i uścisnąć dłoń rodzinie i przyjaciołom na trybunach. Kilkakrotnie podniósł prawą rękę i prawą ręką rzucił się na poręcz, aby nawiązać kontakt. Nie wyglądało na to, żeby trzymał się za ramię.

Kolega z drużyny Chris Murray powiedział, że nie rozumie, że kontuzja była poważna. „Nie jest tak źle”, powiedział Murray. „To coś, w co nie chcesz przesadzać w lidze letniej.” Murray powiedział, że zbudował swoją opinię, czytając mowę ciała Hendersona w szatni. „Nie jestem lekarzem i nie znam od podszewki ludzkiego ciała. (Ale) Myślę, że to w porządku. Nie musisz się tym martwić”.

READ  Morgan Freeman przyjmuje przeprosiny zawodnika Auburn za nałożenie rąk – TERMIN

Thompson zdobył 16 punktów z pięcioma asystami w 28 minut.

„Po prostu zablokowałem strzał” – powiedział później Thompson – „i upadłem na stopę i skręciłem kostkę”. „To naprawdę zależy od maszyny (jeśli będzie grał w ten weekend). Wiem, że będę dobry, ale to zależy od personelu, czy chcą mnie uratować na ten sezon. „

Henderson i Thompson byli rozgrzewką przed debiutem gracza nr 1 i międzynarodowej sensacji Victora Wimpanyamy, który miał zadebiutować z San Antonio Spurs na tym samym stadionie Thomas & McCenter w Las Vegas, zaraz po meczu Blazers-Rockets .

Rockets wygrali 100-99 po ryczącym strzale Jabariego Smitha Jr. , numer 3 w drafcie 2022.

Jason Quick i Kelly Echo przyczynili się do powstania tego raportu.

lektura obowiązkowa

(Zdjęcie: Lucas Peltier/USA Today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *