LeBron James na liście transferowej poza sezonem LA Lakers: „To nie moja decyzja”

El Segundo, Kalifornia – James Lebron Mówi, że nie byłby nachalny, jeśli chodzi o pozasezonowy proces decyzyjny w Los Angeles Lakers, który pochodzi z jednego z najbardziej rozczarowujących sezonów w historii franczyzy.

„To nie moja decyzja” – powiedział James na konferencji prasowej w poniedziałek przed wywiadami końcowymi z zespołem. „To nie moja decyzja, aby siedzieć tutaj i mówić:„ W porządku, to właśnie powinniśmy umieścić z powrotem na liście ”. To będzie decyzja z recepcji. Mogą oczywiście zapytać mnie, co myślę, ale pod koniec dnia, oni w przyszłości podejmą decyzję, która ich zdaniem pasuje do tego przywileju” .

Od czasu przybycia do Lakers latem 2018 roku, wiceprezes ds. operacji koszykówki i dyrektor generalny Rob Pelinka określił Jamesa jako „interesariusza”, pozwalając na większy wpływ gwiazdy, jeśli chodzi o decyzje ludzi, niż w przypadku przeciętnej relacji między graczami a zarządzaniem .

Jednak po Jamesie i Antoniego DavisaDane wejściowe doprowadziły do ​​tego, że Los Angeles zmieniło swoją ofertę w celu handlu Russell Westbrook Zeszłego lata zespół zakończył tylko 33-49 i nie zakwalifikował się nawet do mistrzostwa gry, wydaje się, że nastąpiła zmiana strategii.

„Myślę, że front office zrobi wszystko, aby pomóc temu klubowi piłkarskiemu stać się lepszym klubem piłkarskim od góry do dołu” – powiedział James. „Poproś mnie o opinię, przedstawię swoją opinię. Ale pod koniec dnia podejmą decyzję, która ich zdaniem jest najlepsza dla franczyzy”.

James był pierwszym z 14 graczy, którzy mieli w poniedziałek porozmawiać z dziennikarzami. Trener Bilinki i Lakersów, Frank Vogel, nie znalazł się na liście wywiadów. Lakers oficjalnie zwolnili Vogla wkrótce po tym, jak James spotkał się z dziennikarzami.

Przed ogłoszeniem James poparł trenera, z którym współpracował, aby wygrać mistrzostwa 2020.

„Szanuję Franka jako trenera i jako człowieka” – powiedział James. „Pod koniec dnia nie wiem, co się tutaj stanie z Frankiem, ale mam dla niego tylko szacunek”.

READ  Ten Hag bierze na cel Chuaminiego w głównym wątku Man United; Real Madryt optymistycznie podchodzi do Mbappe

James również poparł Westbrooka, ale nie powiedział, że chce sprowadzić tę samą podstawową grupę z powrotem do Los Angeles w przyszłym sezonie.

„Jedną z rzeczy, które kocham w Rossie i zawsze będę go kochać, jest jego duch rywalizacji i to, co wnosi do gry każdej nocy” – powiedział James. „A kiedy pracujesz w zawodzie, w którym dochodzi do wielu kontuzji i wielu rzeczy, i masz faceta, który jest niezawodny i może nosić mundur każdej nocy, to jest coś, co szanuję… Nie zamierzam tu siedzieć i podejmować decyzje w biurze i tym podobne, ale uwielbiam być kolegą w Ross”.

Po rozegraniu zaledwie 56 meczów z powodu różnych kontuzji, James powiedział, że potrzebuje urlopu, aby wyzdrowieć. Powiedział, że piątkowy rezonans magnetyczny skręcenia lewej kostki, który spowodował, że siedział w siedmiu z ośmiu ostatnich meczów w Los Angeles, ujawnił, że nie będzie potrzebował operacji ani żadnego zastrzyku, aby wspomóc proces powrotu do zdrowia. Będzie jednak potrzebował dodatkowych czterech do sześciu tygodni odpoczynku w kostce, zanim rozpocznie trening poza sezonem.

„Gdybyśmy byli zespołem, na który liczyłem i mam nadzieję, że jesteśmy, nie grałbym w meczu w Nowym Orleanie po kontuzji” – powiedział James o swojej kostce. „To tylko pogorszyło sprawę. Ale chciałem zobaczyć, czy możemy zrobić późną partię”.

Zbliża się jego 20 sezon i kończy 38 lat w grudniu, James powiedział, że nadal jest zaangażowany w późną karierę w karierze, aby dodać kolejne mistrzostwo do swojego życiorysu. Wycofał się z opisu, że jego decyzja o dołączeniu do Lakers nie była sukcesem.

„Przyjechałem tutaj, aby wygrać mistrzostwo i chcę wygrać więcej. Osiągnąłem więc to, co chciałem osiągnąć, ale wciąż jestem głodny” – powiedział James. „Jestem pewien, że ta organizacja chce tego samego. To jest to, czym ta organizacja zawsze była… Zrobiłem to. Zrobiliśmy to. Ale chcę to zrobić ponownie”.

READ  Celtics wygrywają finał Konferencji Wschodniej pokonując Pacers

Podczas gdy James powiedział w lutym, że „jest to przywilej, z którym widzę siebie” w przyszłości, nie rozmawiał o przedłużeniu dwuletniego kontraktu o wartości 97,1 miliona dolarów, który byłby kwalifikowalny do podpisania w sierpniu z Lakers.

„Technicznie rzecz biorąc, ze względu na układ zbiorowy pracy, nie można o tym rozmawiać nawet w dalszej części roku” – powiedział James. „Więc dojdziemy do tego punktu, zobaczymy”.

James, który zakończył sezon ze średnią 30,3 punktu, ale nie zakwalifikował się do tytułu mistrzowskiego, ponieważ musiał rozegrać co najmniej dwa kolejne mecze, aby się zakwalifikować, powiedział, że nie ma zamiaru grać w te spotkania po odejściu Los Angeles z fazy play-off.

„Kiedy zostaliśmy wyeliminowani z finału, nie było o czym rozmawiać, o czym myśleć” – powiedział James. „Nie będę tam tylko po to, by grać bezsensowne mecze, próbując zdobyć tytuł punktowany. To jest poniżej mnie i gdzie jestem w mojej karierze. … dla mnie mam 19 lat i dążę do zdobycia bramki tytuł, gdy nie robisz postseason, jest najdziwniejszą rzeczą na starcie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *