Lekarze są zaniepokojeni infekcjami mózgu u dzieci

Aktualności

29 kwietnia 2023 | 14:27


Tajemniczy wzrost liczby śmiertelnych infekcji mózgu u dzieci sprawił, że lekarze w południowej Nevadzie postawiono w stan najwyższej gotowości.

Badacze z Southern Nevada Health District poinformowali, że w ubiegłym roku odnotowano 18 przypadków uszkodzeń mózgu u dzieci, w porównaniu do średnio pięciu zgłoszonych przypadków rocznie w latach 2015-2021.

Wrzody są rzadkie i zwykle zapobiegają rozprzestrzenianiu się infekcji bakteryjnej lub grzybiczej.

Dane zostały opublikowane na dorocznej konferencji Epidemiologicznej Służby Wywiadu Centrum Kontroli i Prewencji Chorób.

The raporty CDC Przypadki zaczęły rosnąć w całym kraju latem 2021 r., a osiągnęły szczyt w marcu 2022 r.

Jednak CDC stwierdziło, że wskaźnik infekcji od marca do maja 2022 r. powrócił do poziomu wyjściowego i był „zgodny z historycznymi wahaniami sezonowymi obserwowanymi od 2016 r.”.

Dr. Taryn Bragg, profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Utah, zajmuje się leczeniem guzów mózgu u dzieci w Nevadzie. powiedział NBC Zeszłej wiosny została zasypana wezwaniami do leczenia infekcji.

„Każdy telefon, który otrzymuję z ER, to dziecko z guzem mózgu” – powiedział Bragg.

Bragg powiedział, że liczba przypadków zmniejszyła się w ostatnich miesiącach po leczeniu dwóch pacjentów z powodu infekcji mózgu na początku roku.

Lekarze w całym kraju biją na alarm w związku ze wzrostem niebezpiecznych infekcji mózgu u dzieci.
Getty Images/iStockPhotos
Według CDC przypadki zagrażających życiu infekcji mózgu zaczęły rosnąć latem 2021 roku.
Shutterstock

Przypadki nie występują z dużą częstością w Nevadzie i Nowym Jorku.

Dr Shawn Rodgers, neurochirurg dziecięcy w Cohen Children’s Medical Center w Queens, powiedział, że jego szpital również odnotował wzrost liczby przypadków od końca 2022 roku.

„To nie tylko my. To szpitale w całym kraju” – powiedział Rodgers. „Kiedy rozmawiamy z naszymi kolegami, wszyscy czują, że zdecydowanie poprawiliśmy się w tego typu infekcjach”.

Według University of Rochester Medical Center najczęstszą przyczyną infekcji są bakterie, chociaż grzyby i wirusy mogą powodować infekcje ropne, które rozprzestrzeniają się z innych części ciała, w tym oczu, uszu lub zębów.

READ  Rosyjski gigant technologiczny Yandex twierdzi, że może to być domyślne
Najczęstszą przyczyną infekcji są bakterie, chociaż doniesienia sugerują, że grzyby i wirusy mogą powodować infekcje ropne, które rozprzestrzeniają się z innych części ciała.
Getty Images/Cavan Images RF

Osoby z wrodzoną wadą serca, urazami głowy, infekcjami zębów lub przewlekłymi infekcjami zatok są szczególnie zagrożone, a objawy obejmują zmiany w zachowaniu, silne bóle głowy i gorączkę.

Tymczasem niektóre raporty łączą wzrost infekcji z Covid-19, W tym inne badanie CDC Zidentyfikował wzrost o około 100% w pierwszych dwóch latach epidemii.

Szpital dziecięcy Helen DeVos w Grand Rapids w stanie Michigan odnotował w tym czasie 236% wzrost bakteryjnych infekcji mózgu.

„Zastanawialiśmy się, czy wirus powoduje jakiś proces zapalny, który pozwolił tym bakteriom na inwazję” – powiedziała NBC dr Rosemary Olivero, szefowa oddziału medycznego szpitala.

Sprawy wróciły do ​​normy, powiedział Olivero.
Zaakceptuj więcej…

https://nypost.com/2023/04/29/doctors-concerned-over-spiking-brain-infections-in-kids/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL, aby go udostępnić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *