LG twierdzi, że nowy projektor CineBeam Qube 4K to „elegancki obiekt artystyczny”

Ogłoszono LG Kostka CineBeam (model HU710PB) Wczorajszy projektor laserowy: ma minimalistyczny wygląd i styl, waży 3,28 funta, ma 135 milimetrów kwadratowych po jednej stronie i zaledwie 80 milimetrów szerokości z przodu. (Dla porównania iPhone 15 Pro ma około 147 mm długości.) Ma też bliżej nieokreśloną liczbę portów HDMI eARC i USB-C oraz wbudowany wzmacniacz mono o mocy 3 W. Co ciekawe, LG twierdzi, że może wyświetlić obraz o przekątnej do 120 cali w pełnej rozdzielczości 4K przy standardowym współczynniku proporcji 1,2. Aha, i ma uchwyt!

Ten mały projektor ma kilka oczywistych wad. Na początek emituje stosunkowo słabe 500 lumenów ANSI (w porównaniu do 2200 lumenów ANSI większego Xgimi Horizon Pro, który sprawdziliśmy dwa lata temu). Oznacza to, że chociaż firma LG twierdzi, że ten projektor obsługuje HDR 10, poza bardzo ciemnym pokojem nie będzie wyglądał tak, jak jaśniejsze telewizory HDR. Qube korzysta z firmowego systemu operacyjnego webOS, który sam w sobie jest w porządku jako system operacyjny, ale brakuje mu wszechstronności oferowanej przez Google TV lub tvOS firmy Apple.

Chcę go po prostu podnieść i pospacerować z nim.
Zdjęcie: LG

Ale to wszystko prawdopodobnie nie ma znaczenia, jeśli chcesz po prostu schludnej małej rzeczy, która szybko się przyda. Wygląda trochę jak skrzyżowanie Pinomat Z animacji CGI z lat 90. ReBoot i korby ręcznej Aparat Bell & Howell 8 mm To unosiło się po moim domu, kiedy dorastałem. I choć zwykle denerwują mnie firmy, które opisują swoje urządzenia określeniami typu „stylowe akcesoria wewnętrzne”, muszę przyznać, że Qube do mnie przemawia, jako ktoś, kto jest skłonny wybaczyć wady dziwacznej, pudełkowatej technologii z uchwytem – jak na przykład GameCube. (Oczywiście gra GameCube, która nie ma wad, jest tutaj tylko trafnym przykładem.)

READ  Te gry pojawią się na Xbox w tym tygodniu (9-13 stycznia).

Inne spojrzenie na LG Qube.
Zdjęcie: LG

Firma LG nie ogłosiła ceny ani daty premiery Qube, ani nie powiedziała, czy będzie on obsługiwał funkcje z innych urządzeń wyświetlających LG, takie jak AirPlay 2, inteligentne sterowanie głosowe czy naprawdę… cokolwiek związanego z jego możliwościami poza podstawami . Podobnie jak te wymienione powyżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *