Liczba hospitalizacji bardzo małych dzieci ze szczepionką COVID jest wysoka

Morgan Flynn, dyplomowana pielęgniarka, pracuje w pokoju pacjenta na oddziale intensywnej terapii Govit – 19 w Dortmouth – Hitchcock Medical Center w Libanie. , Niespokojna tendencja młodzieży do nieszczepienia. (Steven Cheney, Associated Press)

Szacowany czas czytania: 4-5 minut

WASZYNGTON – Według danych rządowych opublikowanych w piątek w ostatnich tygodniach liczba przyjęć do szpitala dzieci w wieku poniżej 5 lat, u których zdiagnozowano Govt-19, wzrosła do rekordowego poziomu od wybuchu epidemii w ostatnich tygodniach.

Dr Rochelle Valensky, dyrektor Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, powiedziała, że ​​niepokojący trend polegający na tym, że małe dzieci nie są szczepione, podkreśla potrzebę szczepienia starszych dzieci i dorosłych, aby chronić osoby wokół nich.

Od połowy grudnia, kiedy wysoce zaraźliwa odmiana Omigran rozprzestrzeniła się w całym kraju, wskaźnik hospitalizacji tych małych dzieci wzrósł do ponad czterech na 100 000 dzieci, z 2,5 na 100 000.

Według danych CDC z ponad 250 szpitali w 14 stanach, stosunek dzieci w wieku od 5 do 17 lat wynosi jeden na 100 000.

Ogólnie rzecz biorąc, „wskaźniki hospitalizacji u dzieci są na najwyższym poziomie w porównaniu z poprzednimi punktami infekcji” – powiedział Valensky.

Zauważył, że ponad 50% dzieci w wieku od 12 do 18 lat i tylko 16% dzieci w wieku od 5 do 11 lat zostało w pełni zaszczepionych.

Wskaźniki hospitalizacji dzieci i młodzieży są jeszcze niższe niż innych nastolatków. Według CDC stanowią one mniej niż 5% średniej liczby nowych dziennych hospitalizacji.

Od wtorku średnia liczba pacjentów poniżej 18 roku życia przyjmowanych do szpitala z COVID-19 dziennie wynosiła 766, czyli ponad dwukrotnie więcej niż dwa tygodnie temu.

Według CDC, pięć stanów w Georgii, Connecticut, Tennessee, Kalifornii i Oregonie jest napędzanych trendem hospitalizacji bardzo małych dzieci, przy gwałtownym wzroście w Georgii.

Na jednej z konferencji Walensky stwierdził, że liczba dzieci przyjętych do szpitala z powodu COVID-19 i tych przyjętych z innych powodów, ale stwierdzono, że jest to dotknięte chorobą.

CDC powiedziało, że wzrost ten może częściowo wynikać ze sposobu, w jaki zdefiniowano szpitale Govt-19 w tym wieku: pozytywny wynik testu na obecność wirusa w ciągu 14 dni od przyjęcia do szpitala z jakiegokolwiek powodu.

Dr John McGuire, kierownik intensywnej opieki medycznej w Seattle Children’s Hospital, powiedział, że ciężkość choroby u dzieci podczas fali omigracyjnej wydaje się być mniejsza niż w przypadku wariantu delta.

„Większość dzieci z COVID + w szpitalu tak naprawdę nie jest tutaj z powodu COVID-19” – powiedział McGuire w e-mailu. „Są tu z powodu innych problemów, ale test wypadł pozytywnie”.

Najwybitniejszy epidemiolog w kraju dr. Anthony Fauci powiedział na początku tego tygodnia, że ​​Omigran wydaje się powodować mniej ciężką chorobę, ale liczba infekcji spowodowanych przez jego poważną infekcję może nadal występować u wielu dzieci. Infekcje, a pewna ich część to dmuchanie powietrza w szpitalu.

Fauci powiedział, że wiele dzieci hospitalizowanych z powodu COVID-19 ma inne schorzenia, które czynią je bardziej podatnymi na komplikacje spowodowane przez wirusa. Należą do nich otyłość, cukrzyca i choroby płuc.

Fassi i Walensky twierdzą, że jednym z najlepszych sposobów ochrony małych dzieci jest szczepienie wszystkich innych.

Wzrost liczby przyjęć do szpitala budzi obawy niektórych rodziców.

Na tym niepublikowanym rodzinnym zdjęciu Sawyer, Emily Hozara i Eli Silke z Mitchell mają córkę Florę, która urodziła się wczesną wiosną podczas epidemii Covit-19 i kończy 2 lata wiosną 2022 roku.  Hospitalizacja amerykańskich dzieci w wieku poniżej 5 lat COVID-19 jest na najwyższym poziomie, co jest niepokojącym trendem wśród nastolatków, których nie można zaszczepić.  Rodzina ma dodatkowe zabezpieczenie dla swojej córki Flory, więc ograniczają jej kontakt z innymi dziećmi, a nawet dziadkowie nie mają wstępu do domu, chyba że noszą maskę.
Na tym niepublikowanym rodzinnym zdjęciu Sawyer, Emily Hozara i Eli Silke z Mitchell mają córkę Florę, która urodziła się wczesną wiosną podczas epidemii Covit-19 i kończy 2 lata wiosną 2022 roku. Hospitalizacja amerykańskich dzieci w wieku poniżej 5 lat COVID-19 jest na najwyższym poziomie, co jest niepokojącym trendem wśród nastolatków, których nie można zaszczepić. Rodzina ma dodatkowe zabezpieczenie dla swojej córki Flory, więc ograniczają jej kontakt z innymi dziećmi, a nawet dziadkowie nie mają wstępu do domu, chyba że noszą maskę. (Zdjęcie: dzięki uprzejmości Emily Hojara via AP)

Emily Hojara i Eli Chilke z Sawyer w stanie Michigan sprawują dodatkową opiekę nad swoją dwuletnią córką Florą w maju. Ograniczają jej kontakt z innymi dziećmi, a nawet dziadkowie nie mają wstępu do domu, chyba że noszą maskę.

„To była walka, a teraz dzięki tej nowej odmianie czuję, że zabrała nas z powrotem” – powiedział Hojara.

„To przerażające, że nie można jej zaszczepić” – powiedział o swojej córce.

Dr jest pediatrą w Lourie Children’s Hospital w Chicago. Jennifer Kuzma powiedziała, że ​​zauważyła wzrost liczby dzieci przyjmowanych do szpitala przez Omigron i rozumie obawy rodziców, chociaż większość z nich nie jest poważnie chora.

„Żałuję, że nie otrzymaliśmy już tej szczepionki dla tych małych dzieci” – powiedział Kuzma. Powiedział jednak, że rodzice muszą być uspokojeni, że test szczepionkowy nie jest pilny, ponieważ może wydawać się długim oczekiwaniem.

Firma Pfizer ogłosiła w zeszłym miesiącu, że wielu wierzy, że Nowy Rok przyniesie szczepionkę małym dzieciom, ale dwie dawki nie zapewniają takiej ochrony, jak oczekiwano dla młodych ludzi w wieku od 2 do 4 lat.

Badanie firmy Pfizer zostało zaktualizowane, aby podać trzecią dawkę każdemu w wieku poniżej 5 lat, a dane są spodziewane wczesną wiosną.

W piątek CDC opublikowało raport, w którym stwierdzono, że zastrzyki Pfizera wydają się chronić starsze dzieci przed rozwojem poważnej, ale rzadkiej choroby związanej z COVID-19, obejmującej zapalenie kilku narządów.

Spośród 102 dzieci w wieku od 12 do 18 lat przyjętych do szpitala z tym schorzeniem, każdy, kto otrzymał dwa wstrzyknięcia Pfizera co najmniej 28 dni temu, nie potrzebował respiratorów ani innych zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych. Natomiast 40% nieszczepionych dzieci wymaga takiego leczenia.

Ten stan powoduje objawy, takie jak wielotorbielowaty zespół zapalny, nawracająca gorączka, ból brzucha i wysypka. Większość dzieci wyzdrowiała, ale zgłoszono 55 zgonów.

Oddzielny raport CDC wykazał, że dzieci z Covit-19 były dwukrotnie częściej diagnozowane z cukrzycą niż młodzież bez wirusa. Naukowcy wciąż próbują dowiedzieć się, dlaczego, ale wirus wydaje się atakować komórki produkujące insulinę w trzustce.

Zdjęcia

Powiązane historie

Dodatkowe historie, które mogą Cię zainteresować

READ  Najważniejsze wydarzenia z Mistrzostw Świata 2022: Ekwador pokonał Katar, ceremonia otwarcia i nie tylko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *