Liczba ofert pracy spadła w maju, co jest oznaką utrzymującej się zimnej pogody

Liczba ofert pracy spadła w maju, podczas gdy liczba pracowników odchodzących z pracy wzrosła, poinformował w czwartek Departament Pracy.

W maju było 9,8 miliona ofert pracy, w porównaniu z 10,3 miliona w kwietniu Badanie zatrudnienia i dochodów z pracy, znany jako WSTRZĄSY. Z raportu wynika, że ​​rynek pracy utrzymuje odpowiednie szanse dla pracowników, ale traci dynamikę.

Wskaźnik rezygnacji, często używany do oceny zaufania pracownika do rynku pracy, wzrósł w maju, szczególnie w branży opieki zdrowotnej, pomocy społecznej i budownictwie. Rezygnacja z pracy wyraża przekonanie pracowników, że mogą znaleźć inną, często lepiej płatną pracę. Ale mniej pracowników odchodzi z pracy niż w szczycie zeszłorocznych tak zwanych „wielkich rezygnacji”.

Zwolnienia były stosunkowo stabilne po spadku w poprzednich miesiącach, co jest oznaką niechęci pracodawców do zwalniania pracowników.

Decydenci Rezerwy Federalnej są zaniepokojeni siłą rynku pracy, ponieważ nadal walczą z uporczywie wysoką inflacją.

Bank centralny zdecydował się na czerwcowym posiedzeniu pozostawić stopy procentowe bez zmian po 10 kolejnych podwyżkach. Raport JOLTS jest jednym z kilku czynników, które będą miały wpływ na kolejną decyzję Fed w sprawie stóp.

Niektórzy ekonomiści obawiają się, że Fed podniesie stopy procentowe zbyt wysoko i wywoła recesję.

Rynek pracy pozostaje odporny na wysiłki banku centralnego mające na celu spowolnienie gospodarki, ale w ostatnich miesiącach wykazywał oznaki ochłodzenia. Zatrudnienie spadało przez trzy kolejne miesiące do kwietnia.

wstępny Roszczenia bezrobociaOpublikowany przez Departament Pracy w czwartek tydzień zakończony 1 lipca wzrósł w porównaniu z poprzednim tygodniem, chociaż czterotygodniowy trend pokazał, że początkowe roszczenia spadają.

Raport o zatrudnieniu w czerwcu – kolejny wskaźnik uważnie obserwowany przez bank centralny – zostanie opublikowany przez Departament Pracy w piątek. Ekonomiści ankietowani przez Bloomberg spodziewali się, że wstępny odczyt za maj wykaże wzrost o 225 tys. z 339 tys.

READ  Podpisuje prawa rodzicielskie w ustawie o edukacji Desantis na Florydzie, podejmuje działania odwetowe wobec hollywoodzkich krytyków

Stopa bezrobocia wzrosła w maju do 3,7 proc. z 3,4 proc. miesiąc wcześniej. Choć nadal historycznie niski, wskaźnik był najwyższy od października i przekroczył oczekiwania analityków.

Decydenci banku centralnego odbędą swoje następne spotkanie 25-26 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *