Dow Jones spada o 450 punktów na podstawie dobrych danych o zatrudnieniu Kathy Wood sprzedaje Teslę i kupuje Meta

Dow Jones Industrial Average sprzedał się w czwartek o ponad 450 punktów po mocnym miesięcznym raporcie o zatrudnieniu. Tymczasem fundusz ETF Cathie Wood sprzedał więcej akcji Tesli podczas kupowania Metaplatformy (meta) Zaangażowany.
XW czwartek na rynki spadła fala danych ekonomicznych. Po pierwsze, krajowy raport ADP dotyczący zatrudnienia w czerwcu wykazał wzrost o 497 000 miejsc pracy w porównaniu z szacunkami wzrostu o 235 000. ADP wykazało wzrost o 278 000 miejsc pracy w maju. Raport ADP zawiera podgląd czerwcowego raportu płacowego z Departamentu Pracy.

Ale Departament Pracy ujawnił w czwartek pierwsze wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, wykazując wzrost do 248 000 z 239 000 w poprzednim tygodniu.

W innych miejscach indeks S&P Global Services Purchasing Managers’ Index wzrósł do 54,4, powyżej szacunkowej wartości 54,1. Ponadto wskaźnik usług zarządzania dostawami za czerwiec wzrósł do 53,9 pkt wobec szacunków na poziomie 50,8 pkt.

Wreszcie, raport JOLTS Departamentu Pracy wykazał, że liczba wolnych miejsc pracy spadła w maju do 9,824 mln z 10,1 mln w kwietniu.

Giełda dzisiaj: Cathy Wood kupuje akcje Meta

gigant samochodów elektrycznych Tesli (TSLAspadł o 3,2% w czwartek, gdy Cathie Wood’s Ark Invest ETF sprzedał prawie 8 milionów dolarów w akcjach firmy kierowanej przez Elona Muska, zgodnie z codzienną aktualizacją handlową Ark.

Tymczasem akcje META straciły 0,3%. W środę Wood kupił akcje o wartości około 1,6 miliona dolarów od giganta mediów społecznościowych. Pod koniec środy Meta uruchomiła konkurencyjną stronę na Twitterze o nazwie Thread.

Dow Jones Tech Giganci jabłko (AAPL) I Microsoftu (MSFT) spadły po dzisiejszym otwarciu giełdy.

Grill meksykański Chipotle (CMG), Dynatrace (DT), MongoDB (mdb), Badania L (LRCX) I nvidia (NVDA) – a także akcje Dow Jones C. B. Morgana Chase’a (JPM), wiza (Piąty) I siły sprzedaży (CRM) – Wśród najlepszych akcji do obserwowania w trwającym postępie giełdowym.

Tesla jest w IBD Leaderboard, Lam Research pozostaje w IBD SwingTrader, podczas gdy Nvidia pojawiła się w tym tygodniu w kolumnie Stocks Near A Buy Zone. Dynatrace był jedną z ostatnich akcji IBD tego dnia.

READ  Ta striptizerka z Las Vegas zarabia 10 000 dolarów miesięcznie plus 2000 dolarów z tytułu niepełnosprawności VA. Ale jest winna IRS 100 000 dolarów i ma alarmujący poziom zadłużenia. Caleb Hammer odpowiada

Najnowsza usługa IBD MarketDiem zapewnia praktyczne pomysły na akcje, opcje i kryptowaluty bezpośrednio w Twojej skrzynce odbiorczej.


Dow Jones dzisiaj: ceny ropy i rentowności obligacji skarbowych

Po czwartkowym otwarciu, Dow Jones Industrial Average spadł o 1,3%, podczas gdy S&P 500 spadł o 1,25%. Ciężki Nasdaq Composite spadł o 1,4% w porannym ruchu.

Wśród amerykańskich funduszy ETF, indeks Nasdaq 100 Invesco QQQ Trust (QQQ(spadek o 1,5% podczas notowań SPDR S&P 500 ETF)szpieg) stracił 1,2% na początku czwartku.

Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wzrosła do 4,05%, przekraczając ostatnie maksima osiągnięte pod koniec maja. Rentowność ustabilizowała się w poniedziałek na poziomie 3,94%.

Ceny ropy nieznacznie spadły w czwartek rano, po mocnych wzrostach w środę. Kontrakty terminowe West Texas Intermediate spadły o około 0,5%, do mniej niż 72 USD za baryłkę.

Akcja giełdy

W środę główne indeksy znów były spokojne. S&P 500 i Nasdaq Composite spadły o około 0,2%. Nasdaq 100, który obejmuje jedne z największych akcji w kompozycie, był mniej więcej płaski.

Tymczasem Dow Jones Industrial Average spadł o 0,4%.

Kolumna Big Picture skomentowała w środę: „Indeks Russell 2000 spadł o 1,3% i wydaje się, że uderza w opór wokół poziomu 1900. Środowa strata przerwała sześciodniową passę indeksu małych spółek, najdłuższą od stycznia. w Russell pomogło akcji zwiększyć przewagę, dlatego każdy nowy spadek indeksu może wpłynąć na szerokość rynku.

Teraz jest ważny moment, aby przeczytać kolumnę Big Picture IBD, ponieważ giełda utrzymuje się blisko najwyższych poziomów w tym roku.


Pięć najlepszych akcji Dow do kupienia i obejrzenia już teraz


Akcje Dow do obserwowania: JPMorgan, Salesforce, Visa

JP Morgan, bankowy lider indeksu Dow, utrzymuje się powyżej 143,37, co stanowi zdecydowany zakup pomimo środowego spadku. Strefa kupna wzrasta o 5% do 150,54. Akcje JPM spadły w czwartek rano o 1,3%.

Salesforce zdołał się ustabilizować po kolejnym spadku zysków. Obecnie testuje wsparcie na linii 50-dniowej, a decydujące odbicie stworzy nową okazję do zakupu. Zgodnie z analizą IBD Leaderboard, technologia megacap wcześniej przekroczyła parę wpisów alt na poziomie 194,01 i 200,10.

READ  Charles Hoskinson zaprosił Dogecoina do bezpłatnej imigracji do Cardano

W ostatnich tygodniach akcje osiągnęły 20% wzrost terytorium 178,94 filiżanek z uchwytem wejściowym. Akcje CRM spadły w czwartek rano o 0,7%.

Lider płatności, Visa, również zamknęła się w środę powyżej 235,57 BBB, co oznacza wzrost o 0,6%. Zakres kupna sięga 247,35. Akcje V spadły o 0,2% na początku czwartku.

I American Express (AXP) blisko 177,04 pkt. za zakup podstawy kubka z uchem.


4 akcje wzrostowe do kupienia i obejrzenia Wzrost na giełdzie


Najlepsze akcje do kupowania i oglądania: Chipotle, Dynatrace

Akcje IBD Leaderboard Chipotle próbują usunąć punkt kupna 2139,88 z płaskiego dna, zgodnie z rozpoznawaniem wzorców IBD MarketSmith. Wczesne wejście na poziomie 2 092,51 było również dostępne ze względu na linię trendu. Chipotle był najnowszą spółką IBD tego dnia. Akcje CMG spadły o prawie 1% w czwartek rano.

Producent oprogramowania Dynatrace utworzył zawężający się wzór na trzytygodniowym wykresie, reprezentujący krótką konsolidację, w której inwestorzy instytucjonalni wstrzymują kupowanie. Akcje są o około 3% tańsze od ostatniego wpisu po 52,99. Akcje DT spadły o 1,5% w czwartek rano.

Akcje Lam Research firmy IBD SwingTrader przekroczyły 615,80 we wczesnej fazie kupna i zawężonej trzytygodniowej formacji z wejściem na poziomie 630,72 podczas zwyżek z zeszłego tygodnia. Akcje LRCX spadły o 1,4% na początku czwartku.

MongoDB handlował mocno po niedawnym skoku wspieranym przez zyski, który zapewnił nowy wpis. Akcje są powyżej wąskiej trzytygodniowej formacji, która wskazywała punkt kupna na poziomie 398,89, podczas gdy agresywni inwestorzy mogli skorzystać z linii trendu wokół 386. Akcje Banku MDB spadły o 2,6% w czwartek rano.

Po luce opartej na zyskach z 25 maja, akcje Nvidii stale rosną. Wśród spadków trwających od 20 czerwca, akcje oferują kolejną okazję do zakupu akcji. Utworzył linię trendu na poziomie 418 po tym, jak akcje znalazły wsparcie na swojej 21-dniowej wykładniczej średniej kroczącej. Nvidia to ranking giełdowy IBD. Akcje straciły w czwartek 1,3%.

READ  Głodny niedźwiedź porywa z werandy Chick-fil-A rodzinie z Florydy

Dowiedz się, jak dostosować czas do rynku ze strategią rynkową ETF IBD


Najlepsze akcje do kupienia i obserwowania wzrostów na giełdzie

Oto cztery najlepsze akcje do kupowania i obserwowania na dzisiejszej giełdzie, w tym lider Dow Jones.

Nazwa firmy Kod Właściwy punkt zakupu Rodzaj punktu zakupu
ASML (ASML) 683.18 kubek z rączką
siły sprzedaży (CRM) 200,00 łączyć
Chmura (sieć) 66.20 Podwójne dno
Rocco (ROKU) 75,45 kubek z rączką
Źródło: dane IBD na dzień 5 lipca 2023 r

Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują wiodące akcje z obecnego rajdu giełdowego na IBD Live


Akcje Tesli

IBD Leaderboard Akcje Tesli przedłużyły swoją passę do sześciu sesji w poniedziałek, zyskując 0,95%. Wśród ostatnich wzrostów akcje Tesli pozostają mocno przecenione po punkcie kupna z podwójnym dnem 207,79.

Wymazując środowe zyski, akcje TSLA groziły spadkiem o ponad 3% w czwartek.

Liderzy Dow Jones: Apple i Microsoft

Wśród akcji Dow Jones akcje Apple przedłużyły swój spadek od piątkowego maksimum na poziomie 194,48, co oznacza spadek o 0,6% w środę. Akcje nadal mocno się stabilizują powyżej 157,38 punktów kupna. Wczesnym czwartkiem akcje straciły 0,6% w porannym handlu.

Akcje Microsoftu nieznacznie wzrosły w środę, zyskując około 4% od najwyższego poziomu z 16 czerwca, który wynosił 351,47.

W ostatnich tygodniach akcje osiągnęły 20%-25% zysku z 276,76 płaskich punktów kupna, więc inwestorzy mogli tam osiągnąć przynajmniej pewien zysk. W czwartek rano akcje Microsoftu spadły o 0,1%.

Pamiętaj, aby śledzić Scotta Lehtonena na Twitterze pod adresem @pracownik Dowiedz się więcej o akcjach rozwijających się i indeksie Dow Jones Industrial Average.

Może Ci się spodobać:

Akcje o największym wzroście do kupowania i monitorowania

Dowiedz się, jak dostosować czas do rynku ze strategią rynkową ETF IBD

Znajdź najlepsze długoterminowe inwestycje z długoterminowymi liderami IBD

MarketSmith: Badania, wykresy, dane i szkolenia w jednym miejscu

Jak znaleźć akcje wzrostowe: dlaczego narzędzie IBD upraszcza wyszukiwanie najlepszych akcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *