Dow Jones spada, gdy McCarthy naciska na Bidena w sprawie przekroczenia pułapu zadłużenia; Warren Buffett kupuje te akcje | Codzienny inwestor biznesowy

Spóźnione straty handlowe dla Dow Jones Industrial Average wzrosły jako składnik Magazyn domowy (Jakość HD) rozczarowała inwestorów swoim najnowszym raportem. Prowadzony przez Warrena Buffetta Berkshire Hathaway (BRKB) kupowali akcje spółek finansowych pomimo kryzysu bankowego. Przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy skrytykował prezydenta Joe Bidena podczas spotkania w sprawie pułapu zadłużenia.
XNiektóre akcje próbowały się wybić pomimo mieszanych działań. rambus (RMBS), GMS (GMS) I Zaawansowane Mikro Urządzenia (AMD) wszystkie wpisy przetestowane.

Rentowności obligacji skarbowych wzrosły. Rentowność 10-letnich obligacji wzrosła o trzy punkty bazowe do 3,54%, podczas gdy rentowność dwuletnich wzrosła o siedem punktów bazowych do 4,08%, powodując bardziej odwrócone krzywe dochodowości.

Biden zmienia swój plan po planie pułapu zadłużenia McCarthy’ego

Długo oczekiwane spotkanie w sprawie pułapu zadłużenia między przywódcami Kongresu a prezydentem Joe Bidenem odbyło się dziś po południu.

McCarthy przystąpił do ataku przed powowem i rzucił się na stół szefa. Biden przygotowuje się do wyjazdu z kraju w środę na trzydniowe spotkanie G7 w Japonii.

Przed nami kolejne 16 dni. Reporterzy McCarthy’ego. „Nie sądzę, że spędzę osiem dni gdzieś poza krajem”.

Biden odpowiedział, odcinając swoje zagraniczne zobowiązania. Źródło powiedziało NBC News, że teraz poleci z powrotem do USA w niedzielę, zamiast udać się na dalsze planowane wizyty w Papui-Nowej Gwinei i Australii.

Demokraci chcą bezwarunkowego podniesienia pułapu zadłużenia, podczas gdy Republikanie dążą do uzyskania cięć w wydatkach rządowych przed zatwierdzeniem. McCarthy powiedział po spotkaniu, że „jest dużo pracy do wykonania w krótkim czasie”. Powiedział też, że będą „ciężko pracować, aby to się urzeczywistniło”.

Powiedział też, że członek administracji Bidena będzie współpracował z członkiem jego zespołu, aby osiągnąć porozumienie.

Sekretarz skarbu Janet Yellen ostrzegła w poniedziałek, że Stany Zjednoczone mogą nie być w stanie zapłacić swoich rachunków już 1 czerwca, jeśli Kongres nie podejmie działań.

READ  Według Forbesa Elon Musk nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie

Edward Moya, główny analityk rynku w Oandzie, powiedział, że kwestia limitu zadłużenia budzi niepokój wśród inwestorów.

„Wall Street przygotowuje się na coś złego, ale nikt nie ma pojęcia, co będzie tym katalizatorem” – napisał w notatce dla klientów. „Może to być impas w pułapie zadłużenia, trwające problemy bankowe lub znacznie słabszy konsument, gdy inflacja staje się bardziej widoczna”.

Nasdaq odwraca się w dół z małymi literami w dół

Nasdaq był lepszy niż inne główne indeksy, ale nadal spadał o 0,2%, ponieważ indeksy wyblakły w późnych transakcjach. Baidu (Bedo) Podobał mu się 4% wzrost po jego raporcie o zarobkach.

Indeks Standard & Poor’s 500 spadł o 0,6 proc. Rozrywka Cezara (CZR) spadła o 6,9%.

Sektory S&P 500 były mieszane z negatywnym nastawieniem. Najlepiej wypadły usługi i technologie telekomunikacyjne. Nieruchomości i energia były dalej w tyle.

Małe spółki zostały zmiażdżone przez niedźwiedzie, a Russell 2000 spadł o 1,4%. Akcje spółek wzrostowych są również niższe, a fundusz ETF Innovator IBD 50 (pięćdziesiąt) strata 1,1%.

Dow Jones Today: rozczarowujący Home Depot, Nike Lugs

Indeks Dow Jones pozostawał w tyle za innymi głównymi indeksami. Zakończył dzień spadkiem o 336 punktów, czyli 1%.

Home Depot spadł o 2,1% po ostatnim raporcie kwartalnym, chociaż zyski nie były tak naprawdę problemem.

Home Depot odnotował lepszy niż oczekiwano spadek EPS o 6,6% do 3,82 USD, ponieważ sprzedaż spadła o 4% do 37,26 mld USD. Była to największa strata w sprzedaży detalicznej od dziesięcioleci.

Sprzedawca detaliczny majsterkowania oczekuje, że przychody i sprzedaż w tym samym sklepie spadną odpowiednio o 2% i 5% w porównaniu z rokiem fiskalnym 2022. To było gorsze niż jego poprzednie prognozy.

Mimo to było Nike (NKETo był najgorszy wynik dzisiejszego Dow Jones, który spadł o 2,8%.

READ  BlackRock's iShares wypełnia dokumenty dotyczące funduszu ETF Spot Bitcoin (BTC).

Microsoftu (MSFT) prowadziła w górę, ponieważ wzrosła o 0,7%. jest obecnie przedłużony, Pojawi się analiza MarketSmith.

Warren Buffett kupuje te akcje finansowe

Wielu inwestorów lubi śledzić zgłoszenia 13F pod kątem pomysłów na akcje. Wygląda na to, że Berkshire Hathaway nabył nowe udziały w spółce Capital One Financial (COF).

Berkshire Hathaway zgłosił a Zakup ponad 9,9 mln akcji w pliku organizacyjnym.

Najnowsza akcja Warrena Buffetta jest jednym z największych emitentów kart kredytowych w Stanach Zjednoczonych, a także dostarcza produkty bankowości konsumenckiej i biznesowej.

Akcje COF zamknęły swoje dzienne maksima, ale nadal zyskały 2,1%. Jednak ma słabą ocenę IBD na poziomie 32 na 99.

Oprócz nowego przejęcia, Berkshire Hathaway zwiększyło również swoją pozycję w bank amerykański (Bryknięcie) I jabłko (AAPL) o 2% każdy. To też ją wzmocniło zachodnia ropa naftowa (OXY) o 8%.

Akcje RH spadają na akcent Buffetta

Ale to nie wszystkie dobre wiadomości dla akcji po ostatnich zmianach w portfelu Berkshire Hathaway.

R (R), dawniej Restoration Hardware, po wiadomościach, że Buffett pozbył się akcji w zeszłym kwartale. Wyrocznia z Omaha wydaje się niewzruszona perspektywami dla sprzedawców luksusowych mebli w czasie recesji.

Na koniec 2022 roku Berkshire posiadał 2,36 mln akcji spółki, którą kieruje Gary Friedman.

Akcje RH zakończyły dzień spadkiem o 8,8%. Sygnał sprzedaży błysnął, gdy spadł poniżej 50-dniowej średniej kroczącej.

Akcje mają ocenę RS 31. Jak dotąd w 2023 r. spadły o umiarkowane 4,7%.

Out Dow Jones: Akcje AMD wśród przełomów

Firma Advanced Micro Devices anulowała wejście do bazy pucharu na poziomie 102,53 i zamknęła się poniżej tego poziomu. Jest wykonywalny do 107,66 wysokości.

Akcje AMD zyskały na znaczeniu po tym, jak raport regulacyjny wykazał, że fundusz hedgingowy Third Point, prowadzony przez inwestora-aktywistę Daniela Loeba, nabył 1 milion akcji.

READ  Dow futures: Biden mówi, że Putin zdecydował się na inwazję na Ukrainę. 5 akcji, które nie są do bani

Ogólna wysoka wydajność znajduje odzwierciedlenie w łącznej ocenie IBD firmy AMD na poziomie 92.

Linia względnej siły Rambusa osiągnęła nowe maksima po przekroczeniu punktu kupna na poziomie 51,98. RMBS ma doskonały rating złożony na poziomie 99. Ostatnio pozyskano również duże pieniądze, o czym świadczy ocena akumulacji akcji/dywidendy na poziomie B.

Materiały budowlane GMS odtwarzają prawie 62,29 punktów wejścia. Własność instytucjonalna jest bardzo wysoka: według danych MarketSmith 76% jej akcji jest w posiadaniu funduszy.

Może Ci się spodobać:

Oto 5 najlepszych akcji, które możesz teraz kupować i oglądać

Dołącz do IBD Live każdego ranka, aby otrzymywać wskazówki dotyczące akcji przed otwarciem

To jest absolutna akcja Warrena Buffetta, ale czy powinieneś ją kupić?

To jest najlepsza akcja Donalda Trumpa: czy DWAC jest kupnem?

Czy kupowanie akcji Ferrari teraz, gdy Charles Leclerc celuje w tytuł F1 i prowadzi w tym Teslę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *