Lista zdobywców nagród Independent Spirit Awards 2022 — The Hollywood Reporter

Independent świętuje 37. rocznicę Independent Spirit Nagrody Niedzielne popołudnie.

Nagrody przyznawane są nie tylko w kategoriach filmowych, ale także telewizyjnych, które zostały rozdane dodany ostatni rok. (Sprawdź zdjęcia z przybycia niebieskiego dywanu tutaj.)

Wśród zwycięzców znalazło się kilka nominowanych po raz pierwszy: Taylor Page dla najlepszej kobiecej pionierki ZolaTroy Kotsur, najlepszy aktor drugoplanowy za kuda (on jest Historia stworzona jako pierwszy niesłyszący aktor, który zdobył Spirit Award) i Prince of „Questlove” Thompson za najlepszy film dokumentalny o Summer of the Soul (…lub kiedy rewolucja nie mogła być transmitowana w telewizji).

Ruth był czarnuchem Nagroda za najlepszą drugoplanową sukę o podawaćPodczas gdy Maggie Gyllenhaal wygrała za najlepszy scenariusz i najlepszą reżyserię za Zaginiona córka. Chociaż była dwukrotnie nominowana jako aktorka, była to jej pierwsza nominacja i wygrana jako scenarzystka i reżyserka. jeżdżę moim samochodem Zdobył tytuł Najlepszego Filmu Międzynarodowego, a Nagroda Roberta Altmana powędrowała do kolektyw.

Po stronie telewizyjnej tegoroczna obsada zostanie uhonorowana rezerwacja psów który również wygrał Best New Written Series. Thoso Mpidou wygrała najlepszą rolę kobiecą w nowej serii napisanej dla kolejka podziemna, Podczas gdy Lee Jung-jae – zwycięzca zeszłego tygodnia Nagrody SAG – Wygrał najlepszy występ męski w nowej serii pisanej za Gra w kalmary.

Osobista impreza odbywa się na plaży w Santa Monica i jest prowadzona przez Megan Mullally i Nicka Offermana. Jest nadawany w IFC i AMC+.

Ceremonia tradycyjnie odbywa się w sobotę przed rozdaniem Oskarów, ale stała się wirtualna w 2021 r. (ze względu na pandemię COVID-19), ponieważ była transmitowana na trzy dni przed rozdaniem Oskarów. W tym roku wyemitowany zostanie na trzy tygodnie przed rozdaniem Oscarów i właśnie wtedy, gdy rozpoczyna się ostatnia runda głosowania na Oscara.

Zwycięzców wybierają członkowie Film Independent.

Pełna lista filmów 2022 Nagrody Independent Spirit Śledź kandydatów. Zwycięzcy zostaną zaktualizowani, gdy zostaną ujawnieni na żywo w niedzielę.

Kategorie filmów

Najlepszy film fabularny (Nagroda przyznana producentowi, producentom wykonawczym nie przyznano).

kiara
Producenci: Jonas Carpignano, Paolo Carpignano, John Coplon, Ryan Zacharias

żwawiej, żwawiej
Producenci: Chelsea Barnard, Andrea Longacre-White, Laila Yacoub

zaginiona córka
Producenci: Charles Dorfman, Maggie Gyllenhaal, Osnat Handelsman Keren, Talia Kleinhendler

początkujący
Producenci: Ryan Hawkins, Carrie Holland, Stephen Sims, Zack Zucker

READ  Pracownicy Disneya wycofują się, jak prawa ESPN i Disney+ LGBTQ+

Zola
Producenci: Kara Baker, Dave Franco, Elizabeth Haggard, David Hinojosa, Vince Jolevette, Kristen Vachon, Gia Walsh

Najlepsza kobieta-kierowca

Taylora Paige’a, Zola (zwycięzca)

Isabelle Fuhrmann, początkujący

Sala Bretanii S, wzór testu

Patty Harrison ze sobą

Callie Reese, Złap Fair One

Najlepszy Mężczyzna Lider

Clifton Collins Jr., oszukać

Frankie Faison Morderstwo Kennetha Chamberlaina

Michael Gray, indyjskie dzikie

Pielęgnacja Udo łabędzi śpiew

Szymon Rex czerwona rakieta

najlepsza pomoc

Ruth Negga podawać (zwycięzca)

Jesse Buckley zaginiona córka

Amy Forsyth początkujący

Revika Reustle, Ochoczo

syn Zuzanny czerwona rakieta

Najlepszy asystent

Troy Kotsur, kuda (zwycięzca)

Colemana Domingo, Zola

Miko Gattuso, królowa chwały

Will Patton, słodka rzecz

Chask Spencer indyjskie dzikie

najlepszy reżyser

Maggie Gyllenhaal zaginiona córka (zwycięzca)

ganicza brawo, Zola

Lauren Hadaway, początkujący

Mike Mills, żwawiej, żwawiej

Ninja Tyberg Ochoczo

najlepszy ekran

Maggie Gyllenhaal zaginiona córka (zwycięzca)

Nicole Beckwith, ze sobą

Janicza Bravo i Jeremy O. Harris, Zola

Mike Mills, żwawiej, żwawiej

Todda Stephensa, łabędzi śpiew

Najlepszy film fabularny (nagroda przyznawana reżyserowi i producentowi)

7 dni (zwycięzca)
Reżyser: Roshan Sethi
Producenci: Liz Cardenas, Mel Eslin

płakać
Reżyser: Nicole Riggle
Producenci: Adam Cope, Rachel Gold, Katie McNeil, Jimmy Patrikov, Kristy Spitzer Thornton

królowa chwały
Reżyser: Nana Mensah
Producenci: Pav Akoto, Anya Migdal, Kelly Robbins-Hicks, Jamond Washington

wzór testu
Reżyser/producent: Shatara Michael Ford
Producenci: Pin-Chun Liu i Yu-Hao Su

indyjskie dzikie
Reżyser/producent: Lyle Mitchell Corbine, Jr.
Producenci: Thomas Mahoney, Eric Tavitian

Najlepszy ekran początkowy

Michael Sarnosky Historia Vanessy Block, Michael Sarnosky, świnia (zwycięzca)

Lyle Mitchell Corbin Jr., indyjskie dzikie

Matt Pfeiffer Historia Sheldona D. cykada

Sprytny Michael Ford wzór testu

Frana Kranza, Kolektyw

NAGRODA JOHN CASSAVETES AWARD przyznawana jest za najlepszy film nakręcony poniżej 500 000 USD (nagroda jest przyznawana scenarzyście, reżyserowi i producentowi. Nie jest przyznawana producentom wykonawczym).

Śiwa kochanie (zwycięzca)
Scenarzysta/Reżyser/Producent: Emma Seligman
Producenci: Kieran Altman, Katie Schiller, Lizzie Shapiro

kryptozoo
Scenarzysta/reżyser: Dash Show
Producenci: Tyler Davidson, Kyle Martin, Jane Samborsky, Bill Way

oszukać
Scenarzysta/reżyser/producent: Clint Bentley
Scenarzysta/producent: Greg Quedar
Producent: Nancy Schaeffer

słodka rzecz
Scenariusz/reżyser: Alexander Rockwell
Producenci: Louis Anya, Haley Anderson, Kenan Baysal

To nie jest historia wojenna
Scenarzysta/reżyser/producent: Talia Lugacy
Producenci: Noah Lange, Julian West

READ  WrestleMania 38 Night 1: Wyniki na żywo i analiza

Najlepsze zdjęcia

Edo Grau, podawać (zwycięzca)

Ante Cheng, Matthew Chuang, Niebieski Bio

Lol Crowley ludzie

Tim Curtin, kiara

Ariego Wegnera, Zola

najlepszy montaż

Joey McMillon, Zola (zwycięzca)

Afonso Gonçalves, kiara

Ali Jarir hostel nie ma miejsca?

Lauren Hadaway, Nathan Nugent, początkujący

Enrico Natali Morderstwo Kennetha Chamberlaina

Najlepszy Film Dokumentalny (nagroda dla reżysera i producenta)

Lato duszy (…lub kiedy rewolucja nie mogła być transmitowana w telewizji) (zwycięzca)
Reżyser: Ahmir „Questlove” Thompson
Producenci: David Dennerstein, Robert Vivolent, Joseph Patel

Abordaż
Reżyser/producent: Jessica Kingdon
Producenci: Kyra Simon Kennedy, Nathan Truesdale

uciec
Reżyseria: Jonas Boeher Rasmussen
Producenci: Monica Hellstrom, Sene Berg Sorensen

jednym oddechem
Reżyser/producent: Nanfu Wang
Producenci: Christopher Clements, Julie Goldman, Carolyn Hepburn, Jialing Zhang

procesja
Reżyser: Robert Greene
Producenci: Susan Beduza, Bennett Elliott, Douglas Tirola

Najlepszy Film Międzynarodowy (nagroda dla reżysera)

jeżdżę moim samochodem (Japonia) (zwycięzca)
Reżyser: Ryosuke Hamaguchi

Pokój nr 6 (Finlandia / Rosja)
Reżyseria: Juho Kuzmanen

Matki równoległe (Hiszpania)
Reżyser: Pedro Almodovar

Żwir (Indie)
Reżyser: PS Vinothraj

dziecko maman (Francja)
Reżyser: Celine Siama

Modlitwy za skradzionych (Meksyk)
Reżyser: Tatiana Huizu

ROBERT ALTMAN AWARD (przyznawana jednemu reżyserowi, reżyserowi i obsadzie)

Kolektyw
Reżyser: Fran Kranz
Dyrektorzy obsady: Henry Russell Bergstein, Alison Estrine
Obsada: Cagan Albright, Red Bernie, Michelle N. Carter, Anne Dodd, Jason Isaacs, Martha Plimpton, Breda Wall

Producers Award (Nagroda Producers, która trwa już 24 lata, honoruje wschodzących producentów, którzy pomimo bardzo ograniczonych zasobów wykazują kreatywność, wytrwałość i wizję wymagane do produkcji wysokiej jakości filmów niezależnych).

Lizzie Shapiro (Zwycięzca)

Brad Baker Barton

Bin Chun Liu

Someone to Watch Award (Nagroda Someone to Watch, która ma już 27 lat, honoruje filmowca obdarzonego indywidualną wizją, który nie otrzymał jeszcze należytego uznania).

Alex Camilleri, luzo (zwycięzca)

Michała Sarnoskiego, świnia

Gillian Wallace Horvat, obwiniam społeczeństwo

NAGRODA TRUER THAN FICTION (Nagroda Trueer Than Fiction, przyznawana już od 26 lat, przyznawana jest wschodzącemu reżyserowi filmów non-fiction, który nie zyskał jeszcze dużego uznania.)

Jessica Bashir Dzień Fay (zwycięzca)

Angelo Madsen Minx, północ prądem

Krosno Debbie, Podejmij wysiłek!

Kategorie telewizyjne

Najlepsza grupa w nowej serii Maktoob

rezerwacja psów
Obsada: Devery Jacobs, D’Pharaoh Woon-A-Tai, Lane Factor, Paulina Alexis, Sarah Podemski, Zahn McClarnon, Lil Mike, FunnyBone

READ  Travis Scott przekazuje 5 milionów dolarów na inicjatywy społeczne w ramach projektu HEAL

Najlepszy nowy serial pisany (nagroda dla twórcy, producenta wykonawczego i współproducenta wykonawczego)

rezerwacja psów (zwycięzca)
Scenarzyści/producenci wykonawczy: Sterlin Harjo, Taika Waititi
Producent wykonawczy: Jarrett Bash

ślepota
Scenarzyści/producenci wykonawczy: Rafael Casale, David Diggs
Producenci wykonawczy: Jesse Wu Calder, Keith Calder, Ken Lee, Tim Palin, Emily Gerson Sainz, Seth Mann

To grzech
Producenci wykonawczy: Russell T Davis, Peter Hoare, Nicholas Schindler

Kolejka podziemna
Autor/producent wykonawczy: Barry Jenkins
Producenci wykonawczy: Adele Romansky, Mark Cyriak, Brad Pitt, Didi Gardner, Jeremy Kleiner, Colson Whitehead, Richard Heus, Jacqueline Hoyt

Jesteśmy damą części
Autor: Nada Mansour
Producenci wykonawczy: Tim Bevan, Eric Fellner, Srian Fletcher Jones, Mark Freeland

Najlepsza kobieca wydajność w nowej serii Maktoob

Thoso Mbedo kolejka podziemna (zwycięzca)

Anjanie Vasan, Jesteśmy damą części

Jana Schmiding Wodospady Rutherford

Jasmine Cephas Jones, ślepota

Deborah Iurindi, oni: przymierze

Najlepszy męski występ w nowej serii Maktoob

Lee Jong Jae gra w kalmary (zwycięzca)

Olly Aleksandrze, To grzech

Michael Gray, Wodospady Rutherford

Murray Bartlett biały lotos

Ashley Thomas, oni: przymierze

Najlepszy nowy serial, nienapisany lub dokumentalny (nagroda przyznana twórcy, producentowi wykonawczemu i współproducentowi wykonawczemu)

czarny i brakujący (zwycięzca)
Produkcja serialu/producenci wykonawczy: Soledad O’Brien, Gita Gandbeir
Producenci wykonawczy: Joe Honig, Patrick Conway, Nancy Abraham, Lisa Heller, Sarah Rodriguez

pokaż choy
Autor/producent wykonawczy: David Choi
Producenci wykonawczy: Matt Rivelli, Christopher C. Chen, Hiro Murray, Nate Mathison

Pani Waldale
Producenci wykonawczy: Mark Duplass, Jay Duplass, Mel Eislin, Allen Payne, Andre Gaines, Nick Camilleri, Alana Carrethers, Zachary Drucker, Nancy Abraham, Lisa Heller

Rodzina nuklearna
Seria: Ry Russo-Young
Producenci wykonawczy: Liz Garbus, Julie Geither, John Bardeen, Leah Holzer, Peter Saraf, Alex Turtletop, Jenny Raskin, Geralene White-Dreyfus, Lauren Haber, Maria Zuckerman, Kristen Connor, Ryan Heller, Barbara Dobkin, Eric Dobkin, Andrea Van Buren , Joe Landauer

Filadelfia
Twórcy: Ted Basson, Yoni Brock, Nicole Salazar
Producenci wykonawczy: Don Porter, Sally Jo Fever, Louis Vossen, Ryan Chantry, Gina Konstantinakos, Jeff Seelbach, Patti Cullen
Producenci współwykonawczy: Neon McEvoy, Leslie Berryman

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.