LOOMIS: DeSantis jest przewodniczącym Partii Republikańskiej

W poniedziałek senator powiedział, że gubernator Florydy Ron DeSantis, a nie były prezydent Trump, jest przywódcą republikanów. Cynthia Loomis (R-Wyo.) ogłosiła, że ​​poparcie GOP odchodzi od Trumpa przed wyborami śródokresowymi w 2022 roku.

„Nie sądzę, żeby to było właściwe pytanie”, powiedział Loomis, zapytany przez reportera Politico, czy poprze Trumpa.

„Myślę, że pytanie brzmi, kto jest obecnym liderem Partii Republikańskiej? Och, wiem, kto to jest: Ron DeSantis – powiedziała.

„Mówię teraz, że Ron DeSantis jest prezydentem Partii Republikańskiej, czy mu się to podoba, czy nie” – wyjaśnił.

Raport Loomisa pojawia się w nowym sondażu zleconym przez Club for Growth Action, który pokazuje, że DeSantis prowadzi Trumpa w Iowa i New Hampshire, dwóch kluczowych stanach, w których tradycyjnie odbywają się pierwsze dwa konkursy prawyborów prezydenckich.

Sondaż wśród 508 republikańskich wyborców z Iowa przeprowadzony od 11 do 13 listopada pokazuje, że DeSantis prowadzi Trumpa od 48 do 37 procent, a 16 procent jest niezdecydowanych. To znacząca poprawa dla DeSantis, który w sierpniu wyprzedził Trumpa od 37 do 52 procent wśród wyborców Iowa Republikanów.

Sondaż wśród 401 wyborców prawyborów z New Hampshire w tym samym okresie listopadowym pokazuje, że DeSantis prowadzi Trumpa od 52 do 37 procent, przy 11 procentach niezdecydowanych. Sierpniowy sondaż Klubu na rzecz Wzrostu Akcji pokazał, że Trump i DeSantis w New Hampshire remisują na poziomie 45 procent.

Sondaż Klubu Akcji na rzecz Wzrostu w tym miesiącu pokazał, że DeSantis prowadzi Trumpa z dużym marginesem na Florydzie, 56 do 30 procent, przy 14 procentach niezdecydowanych.

Pięćdziesiąt pięć procent republikańskich wyborców w Gruzji powiedziało, że popiera DeSantis, w porównaniu z 35 procentami dla Trumpa, według sondażu Klubu Akcji na rzecz Wzrostu.

READ  Komisja Nadzoru Domowego prosi archiwa o ocenę posiadania przez Trumpa akt Białego Domu

Jednak niektórzy republikanie w Senacie nadal popierają Trumpa, w tym Alabama Sen. W tym Tommy Tuberville, powiedział dziennikarzom w poniedziałek, że poprze kandydaturę Trumpa na prezydenta, jeśli ogłosi ją w tym tygodniu.

Inni republikanie, tacy jak Senat Minority Whip John Thune (SD), na razie pozostają neutralni.

„24 [election cycle] Wiele się wkrótce wydarzy. „Myślę, że kiedy nadejdzie czas, po stronie republikanów będzie silny wyścig” – powiedział Thune.

„To wolny kraj, a on zrobi to, co zamierza zrobić”, powiedział Thune, zapytany, czy wezwałby Trumpa, aby nie uciekał ponownie.

„W tym momencie nikogo nie popieram” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *