Los Angeles Lakers odpadli z play-offów po siódmej porażce z rzędu – „Na starcie mieliśmy więcej drużyn niż wygranych”

Phoenix – Sezon, który rozpoczął się obietnicą zdobycia mistrzostwa przez Los Angeles Lakers, zakończył się bólem nieudanej kwalifikacji nawet do mistrzostw.

Wtorkowa porażka 121-110 z Phoenix Suns – wraz ze zwycięstwem San Antonio Spurs nad Denver Nuggets 116-97 – oficjalnie wyeliminowała Los Angeles z rozgrywek na trzy mecze przed końcem sezonu.

– Bardzo rozczarowany – powiedział trener Lakers, Frank Vogel. „Jesteśmy rozczarowani naszymi fanami. Jesteśmy rozczarowani rodziną Bussów, która dała nam całą tę szansę i chcemy odegrać naszą rolę w uczynieniu koszykówki Laker sukcesem, ale ponieśliśmy porażkę”.

Phoenix otworzył mecz 35-22 trzecią kwartą, a Lakers slalomowali stamtąd do mety. słońce Devin Booker (32 punkty na 12 vs. 22) i Jay Crowder Niech usłyszy to ławka przeciwnika, ciesząc się możliwością pochowania Lakersów w następnej kolejności Antoniego Davisa W zeszłym miesiącu zasugerował, że zwycięstwo Phoenix w play-off 2021 nad Los Angeles było czystym fuksem.

W końcu dla Lakers była to tylko kolejna ciężka noc w sezonie, o którym ich fani wkrótce zapomną.

Powiedział: „Po prostu tego nie zrobiliśmy”. Carmelo Anthony. „Mieliśmy narzędzia. Niektóre rzeczy były poza naszą kontrolą – niektóre rzeczy, które mogliśmy kontrolować, niektóre rzeczy, których nie mogliśmy zrobić. I nic poza tym, że nie udało nam się tego zrobić. Nie można znaleźć żadnych wymówek. Po prostu tego nie zrobiliśmy”.

Kontuzje zrujnowały sezon dzięki nowemu wyglądowi Wielkiej Trójki w Los Angeles James Lebroni Davis i Russell Westbrook Łączą się, aby zagrać razem tylko 21 gier do wtorku. Lakers osiągnęli w tych meczach 11-10 – mało dominujący, ale na pewno nie mieszkańcy piwnic.

Kontuzje ponownie odegrały rolę we wtorek, ponieważ James po raz czwarty w ostatnich pięciu meczach nie trafił z powodu bólu w lewej kostce. To był jego 23. nieudany mecz w sezonie. Dołączenie do Jamesa było na miejscu dla gości w centrum śladów w ciuchach ulicznych Kendrick Nanopuścił 79. mecz w tym sezonie z powodu stłuczenia kości w prawym kolanie, ale o dziwo, Lakers nie wykluczyli go w tym sezonie.

READ  Lamar Jackson, Ravens „szaleją” po ataku przeciwko Chiefs

Nawet Davis, który grał w trzeciej grze po sześciotygodniowej nieobecności z powodu skręcenia pośrodku prawej stopy, również ma do czynienia z rozcięgnem podeszwowym w prawej stopie, który doznał kontuzji od powrotu, według Vogla. .

Wysypka słabego zdrowia – w tym COVID-19 przebiegający przez szatnię w grudniu – doprowadziła do absurdalnej liczby 24 różnych graczy pasujących do LA w pewnym momencie tego sezonu. To nie pozostawiło Vogelowi innego wyboru, jak tylko nieustannie bawić się dostępnymi graczami, ponieważ od wtorku wypróbował 39 różnych składów początkowych – drugi co do wielkości w lidze za Brooklyn Nets.

„W tym roku mieliśmy więcej składów startowych niż wygranych” – powiedział Davis.

Westbrook, którego sześć przegranych pogorszyło jego 28-punktową przewagę nad The Suns, został zapytany, czy chciałby mieć szansę na powtórkę w przyszłym sezonie i zakończenie ostatniego roku swojego kontraktu z Lakers.

„To znaczy, taki jest plan”, powiedział Westbrook, „Ale niczego nie obiecywaliśmy”. „Tak, chcemy móc zobaczyć, jak to wygląda i co to oznacza w trakcie 82-meczowego sezonu. Ale nie jesteśmy pewni, czy to też jest gwarantowane. Mam więc tylko nadzieję, że mamy szansę być w stanie coś zrobić”.

Davis wciąż był zdziwiony, jak Lakers przegapili okazję.

– Naszym celem było zdobycie mistrzostwa – powiedział po zebraniu 21 punktów i 13 zbiórkach. „Czuję, że mieliśmy kawałki, ale kontuzje to uniemożliwiły. I to była różnica w tym sezonie. Myślę, że mimo tego, że przegraliśmy mecze, w których wszyscy byliśmy na parkiecie – ja, Bronn, Ross – myślę, że jest nas trzech świetni gracze, ale zdefiniowalibyśmy to, gdybyśmy zdobyli więcej bramek. Ale nie mogliśmy tego zrobić, co utrudnia rywalizację o mistrzostwo, gdy twoi najlepsi trzej najlepsi gracze nie strzelili razem wystarczająco dużo minut.

READ  LSU Tigers nr 3 pokonali Iowa Hawkeyes w turnieju koszykówki kobiet NCAA

Drużyna wybrana do wygrania 52,5 meczów w przedsezonie przez BetMGM Sportsbook i jeden z liderów — wraz z Brooklynem — aby wygrać wszystko, zostali wyeliminowani z rozgrywek o mistrzostwo, przegrywając siódmy mecz z rzędu, aby podnieść swój rekord do 31-48.

To najdłuższa passa Lakersów w tym sezonie, podczas gdy San Antonio wygrało po raz siódmy w ostatnich ośmiu meczach, aby zapewnić sobie co najmniej dziesiąte miejsce w grze. New Orleans Pelicans, którzy potrzebowali albo wygranej we wtorek wieczorem, albo przegranej z Lakers, pokonali Sacramento Kings 123-109, by przypieczętować miejsce w play-offach.

Tymczasem Los Angeles nie wygrywało pojedynków od początku stycznia, kiedy pokonało u siebie Sacramento i Atlantę.

Zanim Lakers pokonali Słońca we wtorek wieczorem, Spurs mieli siedem punktów przewagi nad Denver pod koniec trzeciej kwarty, co oznaczało połowę scenariusza wyjścia z Los Angeles. Lakers utrzymali przewagę 42-39 nad Suns w połowie drugiej kwarty, gdy San Antonio sfinalizowało zwycięstwo.

Przegrana bezceremonialnie zaczyna się na wakacjach pełnych znaków zapytania Lakers. Czy Vogel utrzyma swoją pracę? Czy jest zmiana w sklepie dla front office? Czy Lakers mogą znaleźć partnera handlowego dla Westbrook i ograniczyć straty? Czy James, wchodząc w ostatni rok swojego kontraktu, podpisze przedłużenie kontraktu, aby utrzymać go w Los Angeles poza jego 20. sezon ligowy?

James, który był zaznajomiony z wiadomościami, pokazał we wtorek swoją zgodność z franczyzą poprzez swój strój. Nosił białą koszulkę z nadrukiem „Lake Show” z fioletowo-złotym napisem, z rysunkami legend Laker Wilt SzambelanKobe Bryant Shaquille O’Neal Magic Johnson Jerry WestA James Worthy A Kareem Abdul-Jabbar.

Nikt z Lakersów 2021-22 nie dokonał cięcia.