Losowanie USMNT World Cup w Meksyku było pozytywne, ale stracone szanse w Azteca mogą być do tej pory kosztowne

MEXICO CITY – Zbyt wiele razy reprezentacja Stanów Zjednoczonych wychodziła z gotującego się stadionu Azteca, na niewłaściwym końcu passy, ​​nie można ich zliczyć. Zwykle dzieje się tak dlatego, że goście zostali zabici przez 1000 podań, nie było żadnego meczu w meczu systematycznego posiadania w Meksyku, a oni wyśmiewali „”pierwszy! ” tłum zaproszenia. A w rzadkich przypadkach, gdy Stany Zjednoczone opuściły Meksyk w remisie, wydawało się, że przetrwało i nie prosperowało.

W czwartek remis 0:0 drużyny amerykańskiej pochodził z zupełnie innego miejsca. To goście stworzyli największe szanse na Azteca, zwłaszcza w pierwszej połowie. W tym przypadku to Meksyk jechał gorącą ręką bramkarza Uwaga ochoado przetrwania. Meksykański wskaźnik xG był o 0,55 najniższy w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2022 roku.

Tak, Stany Zjednoczone przekroczyły linię mety, podchodząc wszędzie tam, gdzie chciałeś przejść przez ostatnie 15 minut. Menedżer Greg Berhalter oddał do swojej dyspozycji wszystkich swoich obrońców – obaj Eric Palmer Brown A Aaron Long Po raz pierwszy pojawili się w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Wystarczyło, że Stany Zjednoczone zapewniły sobie cenny punkt na drodze.

Jak kwalifikują się Stany Zjednoczone, Meksyk i Kanada?
– USMNT losuje w Meksyku: jak zareagowały media społecznościowe

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata CONCACAF: Wyniki | program | zaszeregowanie
Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2022: Jak to działa na całym świecie

Tak więc trudno jest dokładnie wiedzieć, co sądzisz o wyniku i jego wpływie na wyniki w kwalifikacjach Pucharu Świata CONCACAF. Wchodząc do tego okna meczowego, cztery punkty wydawały się wystarczające, aby Stany Zjednoczone dostały się do Kataru. Ten wynik stawia zespół Berhalter na dobrej pozycji do osiągnięcia tego celu. Zrobiło to, omijając kwartet ważnych graczy w Weston McKinneyA Brendan AronsonA Matt Turner A Sergino Dest Dodał dobrych uczuć na końcowym gwizdku.

READ  Wieloletni zapolowy Twins, Jorge Polanco, został sprzedany do Seattle Mariners

Jednak to poczucie spełnienia szło w parze z rozczarowaniem iz wielu powodów. Był to jeden z wieczorów eliminacji do Pucharu Świata CONCACAF, który przyniósł dobrodziejstwo w postaci remisu Panamy 1:1 z Hondurasem, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Stany Zjednoczone zwycięstwo nad Canaleros W niedzielę w Orlando Stany Zjednoczone mogą strzelić swojego czteropunktowego gola i przestać się martwić, że Panama odpadnie z miejsca w Pucharze Świata, tak jak to zrobili cztery lata temu.

Ale nadchodzi Kostaryka. Stany Zjednoczone nie otrzymały żądanej pomocy od Kanady, z Los Ticos Przeważa 1-0. Teraz Kostaryka wczołgała się w trzy punkty ze Stanów Zjednoczonych i Meksyku. Istnieje możliwość, że ostatni mecz Stanów Zjednoczonych w San Jose przeciwko Ticos może mieć jakieś znaczenie. Czwartkowe zwycięstwo trzymałoby ich na odległość ramienia. Być może dlatego Berhalter określił czwartkowy wynik jako „pozytywne rozczarowanie”, choć dla graczy skłaniał się on raczej w stronę pierwszego niż drugiego.

„Grupa jest tak żywa, że ​​są podekscytowani” – powiedział Berhalter. Chcieliśmy być pierwsi [U.S.] Drużyna, która pokona Meksyk w Azteca. Trochę nam zabrakło, ale nastrój wcale się nie pogorszył. Jest odwrotnie”.

gra

1:29

Czy USMNT powinien być rozczarowany remisem 0:0 z Meksykiem w eliminacjach do Mistrzostw Świata CONCACAF?

Być może później zbiorowe myśli amerykańskiego zespołu będą dryfować do okazji, których nie udało się przekonwertować, a pozostałe dwa punkty są na stole. Younes MusaW 13. minucie dowództwo Ochoa wymusiło nurkowanie. Nie ma wstydu. Jednak Chrześcijański Pulisic Wykorzystał świetną okazję w 35. minucie, próbując trafić prawą nogą w Ochoa po tym, jak zbliżył się do akcji wcześniej. Czysta Acosta.

Wspanialsza okazja pojawiła się w drugiej połowie, z Jiu Rena Wygląda na to, że koszulka z kolegą zastępcą Jordan Bivok Dla szansy szeroko otwartej, tylko dla młodego napastnika, aby zapewnić lepszy prześwit niż próba na bramkę, a wszystko to z odległości zaledwie 8 jardów. Meksyk też nie był pozbawiony swoich możliwości. Stany Zjednoczone byłyby za to wdzięczne nie widziszIch napastnicy albo nie trafiają w bramkę, albo uderzają piłkę bezpośrednio w bramkarza ach steven.

READ  Noc dumy zostaje przerwana przez pilotów Iwana Proworowa, powołując się na religię

Niezależnie od tego, szanse, jakie stoją teraz przed Stanami Zjednoczonymi, są nieco podobne do tych, przed którymi stanęły ponad cztery lata temu. W jego rękach pozostały dwa mecze i losy reprezentacji USA. Mecz u siebie z Panamą jest dobry, jeśli chodzi o zdolność tej amerykańskiej drużyny do osiągnięcia zwycięstwa. Zadbaj o interesy w Orlando, a podróż do Kataru dobiega końca. Wciąż jest szansa, że ​​będzie to imprezowa noc, jeśli inne wyniki pójdą po myśli reprezentacji USA. Byłoby dobrze, gdyby Salwador, z byłym pomocnikiem reprezentacji USA Hugo Perezem na czele, mógł zapewnić Stanom Zjednoczonym siłę.

Jest kilka powodów do niepokoju. Działo ReggieDodatni test COVID-19 z De Andre YadlinJego zawieszenie za drugie ostrzeżenie w play-offach sprawia, że ​​Stany Zjednoczone nie mają szans na prawego obrońcę. Chatka Mor Zespół już czeka w Orlando, ale to tylko jeden sposób na rozwiązanie problemu głębokości w tej sytuacji.

żółta karta Tim Weah Jego wybór zmusiłby go również do wycofania się z meczu w Panamie, ale zostało to zrekompensowane powrotem Reiny. Napastnik Borussii Dortmund strzelił swoje pierwsze minuty eliminacji do Mistrzostw Świata od września zeszłego roku po kontuzji, a przerywana passa w drugiej połowie pokazała jego umiejętności. Z pewnością zasługiwał na pomoc za sposób, w jaki założył Pefok.

Kolejną dobrą wiadomością było to, że Tyler Adams Przeszedł przez mecz beztrosko, co sprawiło, że był dostępny na weekend. „Myślałem, że był świetny, zwłaszcza z jego poziomem energii” – powiedział Berhalter o Adamsie. „Może chciałbym zobaczyć go trochę więcej na piłce. Ale ogólnie był to naprawdę solidny występ. Naszym celem było wyciągnięcie go z około 60. [minutes]I myślę, że trochę się z tym przesadziliśmy. Ale powinien być dobry, aby przejść do następnego meczu.

READ  Matt Carpenter ma złamaną stopę

To znaczy, jeśli Adams i reszta jego kolegów z drużyny mogą wykonać ruch po energii, którą włożyli w Meksyk. Berhalter powiedział, że jego zespół będzie miał mnóstwo czasu na regenerację. Jeśli gracze to zrobią, bilet na Mistrzostwa Świata może być ich, bez żadnych dwuznaczności co do tego, jak się czują.