Luka Doncic traci 53 punkty w wygranej Mavs, jednocześnie asystując Pistons

Dallas — Łukasz Doncić Detroit Pistons skręcili w stronę ławki rezerwowych na 7,1 sekundy przed końcem zwycięstwa Dallas Mavericks 111-105 w poniedziałkowy wieczór.

Zbliżył się do asystenta trenera Pistons, Jerome’a ​​Allena, i podzielił się kilkoma pożegnalnymi przemyśleniami, kończąc rozmowę, która trwała przez cały mecz, ostateczną wymianę zdań, która przeciągnęła się, gdy szczekali na siebie, gdy Doncic powoli wycofywał się w kierunku ławki w Dallas.

Kiedy debata dobiegła końca, Donczyk uśmiechnął się i błysnął szerokim uśmiechem. Z pewnością miał ostatnie słowo, wracając po krótkiej przerwie ze skręconą lewą kostką, aby zdobyć 53 punkty i poprowadzić Mavs do zwycięstwa.

„Mam na myśli, że od pierwszej kwarty dokuczał” – powiedział Doncic po swoim czwartym, wiodącym w NBA występie z 50 punktami. „Wiesz, że znów będę rządził. Od pierwszej kwarty rządził. Nie chcę przebierać w słowach. Nie mam z tym problemu. To koszykówka. Na pewno utrzyma mnie przy życiu ”.

W pierwszej kwarcie, kiedy Mavs grali niebezpiecznie przed ławką rezerwowych Detroit, Doncic spojrzał na Allena, który zdobył 24 punkty po rzutach 7 z 8. Kilkakrotnie Danzig gadał bzdury z Allenem podczas joggingu w obronie. Gdy Doncic zremisował z Dirkiem Nowitzkim, zdobywając drugie miejsce pod względem liczby punktów w historii franczyzy, grudzień 2017 r. 27 w wygranym po dogrywce meczu z New York Knicks, po którym nastąpiła dobra passa Donczyka z 60 punktami.

„To kupa niczego, kupa niczego” – powiedział trener Pistons, Dwan Casey. „Wyglądaliśmy źle. Pamiętaj, trenowałem Gary’ego Paytona i Kevina Garnetta, więc dziś wieczorem nie było szumu. Podobało mi się to. Myślałem, że to nas bardzo prowadzi i tak to jest być z pretendentami. Doncic, sposób, w jaki gra , Naprawdę podoba mi się sposób, w jaki on gra. Podoba mi się i podoba mi się sposób, w jaki nasi chłopcy zareagowali. Nie bali się. Więc wszystko jest w porządku. Było czysto, nie było w tym nic brudnego.

READ  Nowy Apple TV 4K jest zasilany przez chip A15, dodaje pamięć i HDR10+

„W porządku, jeśli musi to sam powiedzieć. Ale nie potrzebuje żadnej pomocy. Jest świetnym graczem bez wszystkich innych rzeczy, ale to wszystko”.

Dancic był niezwykle skuteczny, wracając po opuszczeniu meczu z powodu kontuzji kostki, trafiając 17 z 24 z parkietu, 5 z 11 z dystansu za 3 punkty i 14 z 18 z dystansu za 3 punkty. Opuścił czwartkowy mecz z Phoenix Suns po trzech minutach i 21 sekundach doliczonego czasu gry.

„Oczywiście nie w 100%, ale jest dobrze” – powiedział Doncic o kostce. „Wykonać dobrą robotę.”

Danzik został czwartym zawodnikiem w ciągu ostatnich 50 lat, który zanotował cztery występy po 50 punktów przed lutym, dołączając do Michaela Jordana, Kobe Bryanta i innych, według ESPN Stats and Information Research. Jamesa HardenaTen ostatni dokonał tego trzykrotnie.

Dallas potrzebował dominującego występu Doncica, ponieważ Mavs musieli podnieść się z 11-punktowego deficytu w trzeciej kwarcie, aby wygrać.

Pistons często zatrzymywali Donczyka blisko połowy kortu, wypychając mu piłkę z rąk i utrzymując go w drugiej kwarcie do zaledwie trzech punktów, podczas gdy jego koledzy z drużyny z Dallas walczyli o otwarcie trójek stworzonych przez uwagę, jaką Detroit poświęcał kandydatowi MVP.

„Jest bardzo bezinteresowny w podwójnych zespołach” – powiedział trener Mavs, Jason Kidd. „Rytm tych strzałów, musimy być konsekwentni, ponieważ będziemy to oglądać przez cały rok. Kiedy zaczęliśmy je powalać, nasza obrona przyspieszyła”.

Mavs postawili na przyspieszenie tempa w drugiej połowie, aby uniemożliwić Pistons zastawienie pułapek na Danzig. Zdominował kwartę, zdobywając 18 punktów w pięciu lay-upach, zaniku po trzech rzutach karnych i sześciu rzutach wolnych.

„Czasami, gdy są podwojone, musisz zaakceptować pokrycie”, powiedział Danczyk, który miał również osiem zbiórek, pięć asyst i dwa przechwyty. „Gdybym poczekał, przybyłoby ich dwa razy więcej. Ale czasami zanim odeszli, atakowali. Za każdym razem atakowali farbę”.

„Wyglądaliśmy źle. Pamiętaj, trenowałem Gary’ego Paytona i Kevina Garnetta, więc dziś wieczorem nie było żadnych szeptów. Podobało mi się to. Dało nam to dużą przewagę i pomyślałem, że tak powinniśmy być z rywalami”.

Trener Pistons Dwane Casey o śmieciowej rozmowie Luki Doncica

Dallas wycofał się o jeden punkt pod koniec trzeciej kwarty. Mavs objęli prowadzenie, podczas gdy on odpoczywał przez pierwsze sześć minut, a Doncic ściśle współpracował, zdobywając osiem punktów w finale 4:01. Uderzył sztyletem na 46 sekund przed końcem, obracając się z linii rzutów wolnych, który został przyjacielsko odbity po uderzeniu w przednią krawędź, popychając Donczyka poza barierę 50 punktów.

Był to piąty występ Doncica w karierze, który zdobył 50 punktów, więcej niż jakikolwiek inny Mavs razem wzięty w historii franczyzy. tylko Ricka Barry’ego Według ESPN Stats and Information Research, Doncic ma najdłuższy w historii NBA wynik 50-punktowy zawodnika w wieku 23 lat lub młodszego. Wilta Chamberlaina, James Lebron Jordania pod tym względem.

– Jest twardy – powiedział Casey. „Prowadzi cię, zdobywa punkty, dociera do linii rzutów wolnych. Jeśli nie, wraca ze swoimi trójkami. Jeśli nie masz odpowiedniego personelu, odpowiedniego ciała dla niego, musisz grać. Tak jak my zrobiliśmy dziś wieczorem, jesteś tak dobry, jak tylko możesz, aby ktoś inny próbował cię uderzyć. Myślałem, że wykonaliśmy robotę. Nie jesteśmy pierwsi i nie będziemy ostatni.