Mars Helicopter NASA będzie nadal latał na Czerwonej Planecie

Innowacyjny śmigłowiec Marsa NASA będzie latał przynajmniej do września.

Mały helikopter poleciał na Marsa na pokładzie Perseverance Rover latem 2020 roku i wylądował na kraterze planety Jezero w lutym następnego roku.

Kilka miesięcy później Ingenuity przeszedł do historii jako pierwszy w historii samolot, który 19 kwietnia ubiegłego roku wykonał napędzany i kontrolowany lot na inną planetę.


Ameryka zmienia się szybciej niż kiedykolwiek! Dodaj Zmień Amerykę do pliku Facebook lub Świergot Kanał, aby pozostać na bieżąco z wiadomościami.


Od tego czasu Ingenuity wykonało 21 udanych lotów na Czerwoną Planetę, a NASA ogłosiła, że ​​loty będą kontynuowane do następnej jesieni, krótko po ostatniej.

Udany 21 lot dla Ingenuity jest pierwszym z trzech lotów, jakie helikopter będzie musiał wykonać, aby dotrzeć do następnej stacji startowej w północno-zachodnim regionie planety. Obszar „pośredni” według NASA.

W nadchodzących miesiącach kompaktowy samolot pomoże wytrwałemu łazikowi w nadchodzącej eksploracji delty rzeki Jezero. NASA powiedziała, że ​​gdy pomysłowość spotka się z wytrwałością, jej pierwszym zadaniem będzie ustalenie, który z dwóch suchych kanałów rzecznych musi podjąć statek podczas podróży na szczyt delty.

Po drodze Ingenuity będzie również nadal testować własne możliwości „wspierania projektowania” przyszłych samolotów na Marsa, zgodnie z zezwolenie z NASA.

„Przez niecały rok nie wiedzieliśmy nawet, czy można polecieć na Marsa samolotem z napędem i sterowaniem”, powiedział Thomas Zurbuchen, zastępca administratora w NASA Science Mission Directorate. w obecnej sytuacji.

„Teraz z niecierpliwością czekamy na udział Ingenuity w drugiej wyprawie naukowej, aby wytrwać. Taka zmiana sposobu myślenia w tak krótkim okresie jest po prostu niesamowita i jest jedną z najbardziej historycznych w annałach eksploracji powietrza i kosmosu”.


Przeczytaj więcej historii o zmianie Ameryki

Odkryto ogromną planetę na orbicie wokół dwóch najniebezpieczniejszych i największych gwiazd we wszechświecie

READ  Naukowcy opracowują związek, który blokuje produkcję wolnych rodników w mitochondriach

NASA mówi ogromny, „potencjalnie niebezpieczny” steryd włamie się na orbitę ziemską w przyszłym tygodniu

Naukowcy spodziewają się, że Ziemia rozwinie pierścienie jak Saturn

Nowe obrazy Marsa dostarczają wskazówek do poszukiwania starożytnego życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *