„Martwe nastolatki = trenerki NATO” – twierdzą rosyjscy propagandyści

dojrzeć

Siły ukraińskie rozpoczęły ataki w trzech obszarach, podczas gdy siły rosyjskie kontratakowały w pobliżu Kremina i Awdijiwki. Pojawiły się doniesienia o ukraińskich ruchach w kierunku Priutynia na Zaporożu – najbardziej wysuniętym na południe punkcie ukraińskiej ofensywy. Ukraińcy utrzymali swój niewielki przyczółek w pobliżu mostu Antonewskiego przez Dniepr w obwodzie chersońskim i mogą podjąć amfibijną próbę zdobycia sąsiednich wysp. Rosyjska propaganda ogłasza sukces ataku na pizzerię wymierzonego w trenerów NATO oraz zabójstwo trzech nastoletnich dziewcząt.

analiza

Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow powiedział Financial Times:

· Na razie akcja ofensywnaPodgląd „dużo większego wzmocnienia przyjść;

· Armia ukraińska nadal zadaje ciężkie straty siłom rosyjskim „z degradacją jako narzędziem i wyzwoleniem ziem ukraińskich jako celem”;

· Rezerwy głównych sił Ukrainy, m.in Większość brygad, które ostatnio szkoliły się na Zachodzie i są wyposażone w nowoczesne czołgi NATO i pojazdy opancerzone, nie została jeszcze wykorzystana.;

· Siły ukraińskie osiągnęły „pewne zyski”, które nie zostały ogłoszone przez Sztab Generalny, aby uniknąć zawstydzenia żołnierzy; i,

· Operacja będzie kontrastować z ubiegłoroczną klęską wojsk rosyjskich w Kijowie, północno-wschodnim regionie Charkowa i południowym mieście Chersoniu. „Nie można oczekiwać, że w każdej operacji zdarzy się cud”.

Przestrzenie publiczne i aktywność

Siły rosyjskie kontynuowały intensywne bombardowanie artyleryjskie oraz kontrataki powietrzne i pancerne na Daczi na lewym brzegu Dniepru i w pobliżu mostu Antonewskiego w obwodzie chersońskim. Siły ukraińskie – szacowane na miarę tajemnicy – ​​pozostają na miejscuwedług Deep State i prorosyjskich źródeł.

Poinformowały prorosyjskie źródła Ukraińcy przeprowadzali naloty desantowe W rejonie kilku wysp na południe od Chersoniu i że „nie ma pewnej kontroli nad szarą strefą na Wyspach”.

Jeden z wiodących ukraińskich magazynów powiedział, że „wypychając Rosjan z tych małych wysp i obszarów mieszkalnych, Ukraińcy mogą stopniowo uzyskać pełną swobodę poruszania się po rzece, nawet bez kontrolowania drugiego brzegu”. ostrzegają analitycy Najważniejsze, że Ukraińcy zaczną szukać słabego punktu Biorąc pod uwagę długość linii frontu, prawdopodobieństwo, że Ukraińcy znajdą taki słaby punkt, jest bardzo duże.

READ  ZDJĘCIA AP: 10 tygodni na Ukrainie, przez co ciężko zapomnieć o zdjęciach

Rosja wzięła na siebie jakąś formę odpowiedzialności za atak rakietowy na pizzerię Kramatorsk, w którym zginęło 11 osób, w tym trzy dziewczynki. Rosyjska propaganda Prezenterka telewizji państwowej Olga Skapeva powiedziała: „Pociski były wycelowane w trenerów NATO i cel uderzenia został osiągnięty”.

Siły rosyjskie rozpoczęły ataki ofensywne: a) w rejonie lasu Serebansky w pobliżu Krmina w obwodzie ługańskim, gdzie walki są powszechne i intensywne, oraz; b) w Pierwomajsku i Marynce, co według źródeł prorosyjskich nie wyszło, w obwodzie donieckim.

ukraiński Żołnierze dywizji rakiet przeciwlotniczych 10. Brygady Szturmowej Edelweiss zestrzelili rosyjski samolot szturmowy Su-25.

Siły rosyjskie przeprowadziły dwa ataki rakietowe, 44 naloty i 20 nalotów przy użyciu systemów rakietowych wielokrotnego startu (MLRS), takich jak system S-300 użyty do uderzenia w Kramatorsk.

Według ISW rosyjskie źródła spekulują, że Rebelia Wagnera ma już rozległy wpływ na rosyjską strukturę dowodzenia. Wybitny rosyjski bloger cytowany przez ISW stwierdził, że bunt Wagnera doprowadził do „powszechnych czystek” wśród kierownictwa rosyjskich sił zbrojnych i że rosyjskie Ministerstwo Obrony przechodzi obecnie „test zderzeniowy” lojalności.

Według gubernatora regionu trzy osoby zginęły w wyniku rosyjskiego ostrzału regionu Chersoniu.

Rejon A. TO518 / Oś rzeki Mokri Yaly – granica obwodów zaporoskiego i donieckiego

Oddziały ukraińskie ruszyły w kierunku BrutynaWedług źródeł prorosyjskich. Oznaczałoby to jak dotąd „najbardziej wysunięte na południe” miejsce ataku na tym obszarze. Zdobycie Priutnego oznaczałoby pozycję ukraińskiej włóczni między wyzwolonym Livadnym, pięć kilometrów na zachód, wyzwoloną Makarivką, około 10 kilometrów na wschód, i wyzwolonym Riwnopolem, około pięciu kilometrów na północ.

B. Region Zaporoże Zachodnie

Według ukraińskiego Deep State i źródeł prorosyjskich na północ od Ropotynia toczyły się ciągłe walki i ukraińskie ataki ofensywne.

obszar C. Bachmut

Siły ukraińskie osiągnęły zyski na drodze ze Słowiańsk do Bachmutu, według Deep State, oraz w pobliżu Klychevki, według źródeł prorosyjskich.

READ  Naukowcy sfilmowali najgłębszą rybę, jaką kiedykolwiek widziano na dnie morza u wybrzeży Japonii

Źródła prorosyjskie podały, że siły rosyjskie bezskutecznie kontratakowały w pobliżu Perehivki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *