„Maszyna Gaffesa” Biden tworzy nową maszynę. Czy karty kandydatów mają znaczenie?

On gra

WASZYNGTON – W środę podczas zbiórki pieniędzy zorganizowanej głównie przez darczyńców i prawodawców pochodzenia azjatycko-amerykańskiego prezydent Joe Biden określił trzy kraje azjatyckie, w tym sojuszniczą USA Japonię i jej wschodzącego partnera Indie, jako „ksenofobiczne”.

Biden, który przypisuje imigrantom napędzanie amerykańskiej gospodarki, jako przyczynę trudności w gospodarkach Rosji, Chin, Japonii i Indii podał „ksenofobię”.

Wyjątek: Indie to jedna z najszybciej rozwijających się gospodarek świata, a ich PKB wzrósł o 8,4% w ostatnich trzech miesiącach 2023 r.

Bidena, który Nazywał siebie „maszyną błędów”. Mówił o „wolności, Ameryce i demokracji”.

„Wiesz, jednym z powodów, dla których nasza gospodarka rośnie, jesteś dzięki tobie i wielu innym osobom. Dlaczego? Ponieważ przyjmujemy imigrantów”. „Przyglądamy się przyczynie. Dlaczego Chiny słabną gospodarczo do tego stopnia? Dlaczego Japonia ma problem? Dlaczego Rosja? Dlaczego Indie? Bo są ksenofobami.”

„Nie chcą imigrantów” – dodał. To imigranci czynią nas silnymi.”

Biden nie jest pierwszym politykiem, który popełnił błąd.

Podczas zeszłorocznego szczytu w Waszyngtonie były prezydent Donald Trump stwierdził, że Biden „pogrąży świat w II wojnie światowej”, utożsamił Bidena z Barackiem Obamą i przechwalał się przed publicznością, że prowadzi Obamę w sondażach w 2024 r.

Trump określił węgierskiego premiera Viktora Orbana jako przywódcę Turcji i zmylił swoją ambasadorkę przy ONZ, Nikki Haley, rywalkę Partii Republikańskiej, i byłą spikerkę Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.

„Nawiasem mówiąc, nigdy nie zgłosili tłumu 6 stycznia” – powiedział Trump, nawiązując do zamieszek na Kapitolu w 2021 r. na wiecu przed tegorocznymi prawyborami w New Hampshire. „Wiesz, Nikki Haley, Nikki Haley, Nikki Haley… Nikki Haley odpowiadała za bezpieczeństwo. Zaoferowaliśmy im 10 000 ludzi, żołnierzy, Gwardię Narodową, co tylko chcieli. Odrzucili go.”

READ  Ukraina ostrzega przed kolejnymi rosyjskimi atakami na infrastrukturę energetyczną

Trump nadal pokonuje Haley w prawyborach.

Czy prasa i media społecznościowe krytykują błędy kandydatów, czy wpływają one na przebieg kampanii wyborczej? Czy karty kandydatów mają znaczenie?

W epoce Trumpa wyborcy są przyzwyczajeni do gorącej retoryki I wrażliwość retoryczna William FB O’Reilly, republikański strateg, powiedział, że pokolenie temu uznano by to za niezwykłe.

więcej: „Zablokowany na stałe?” NIE! Donald Trump zwraca się do bogatych darczyńców Nikki Haley

„Wyborcy chętniej zobaczą teraz szerszą perspektywę i odrzucą codzienne błędy” – powiedział. „Co więcej, zdecydowana większość wyborców wie już, na kogo będzie głosować, i prawie nic nie zmieni ich zdania. Rozważmy założenie Trumpa o zastrzeleniu kogoś na Piątej Alei: okazuje się, że miał rację”.

„Mogłbym stanąć na środku Piątej Alei i kogoś zastrzelić, a nie straciłbym żadnego wyborcy, OK?” – powiedział Trump tłumom w Iowa w styczniu 2016 roku.

Te szalone lub szalenie niepoprawne stwierdzenia nie ograniczają się do Bidena i jego wroga-miliardera.

Były prezydent George W. Bush potępił kiedyś „niesprowokowaną i brutalną” inwazję na Irak, mając na myśli Ukrainę. (Bush jest tym, który najechał Irak w 2003 r.) Tak naprawdę istnieje strona w Wikipedii poświęcona „Buszytowi” – ​​repozytorium jego błędów językowych.

Czynnik wieku

Melissa DeRosa, specjalistka ds. strategii Demokratów, stwierdziła, że ​​gafy są ważne w takim stopniu, w jakim wzmacniają słabość kandydatów.

„Trump tęskni tak samo jak Biden, ale ze względu na słabe punkty związane z wiekiem Bidena jeszcze bardziej boli go, gdy tęskni, ponieważ – sprawiedliwie lub niesprawiedliwie – narzuca to ponownie negatywny nastrój, który rezonuje z opinią publiczną”.

według Ankieta ABC News/Ipsos W lutowym sondażu 86% Amerykanów uważa, że ​​81-letni Biden jest za stary, aby sprawować urząd prezydenta przez kolejną kadencję, a 62% uważa, że ​​77-letni Trump jest za stary. Sondaż przeprowadzono po zarzutach postawionych przez specjalnego prokuratora Roberta Hoare’a, który określił Bidena jako „starca z słabą pamięcią” i zasugerował, że wiek nadal będzie czynnikiem wpływającym na wybory w 2024 roku.

READ  Przedstawiciel obrony USA powiedział, że siły rosyjskie zbliżyły się do Kijowa o około trzy mile, a Czernihów był teraz „odizolowany”.

więcej: Ile lat ma Trump? Oto, ile lat będzie miał były prezydent w dniu wyborów w 2024 r.

więcej: Ile lat będzie miał Joe Biden, jeśli zostanie ponownie wybrany na prezydenta w 2024 roku? Ten wykres to rozbija.

Wyborcy wybaczają, zapominają i ignorują

Shekhar Narasimhan, jeden z organizatorów wydarzenia, powiedział, że choć początek obchodów Miesiąca Dziedzictwa Azjatów, Hawajczyków i mieszkańców wysp Pacyfiku, który przypada na maj, mógł być trudny dla Bidena, w tym tygodniu większość uczestników wydarzenia ledwo zrozumiała ten komentarz. Zbiórka prywatna.

„Słyszałem to kontekstowo. Porównał to z Donaldem Trumpem, który chce deportować wiele milionów ludzi, w tym AAPI, i powiedzieć: «Zobacz, co się dzieje, gdy jesteś hejterem»” – powiedział Narasimhan, indyjski imigrant i założyciel Funduszu Zwycięstwa AAPI, komitetu akcji politycznej na rzecz obcokrajowców.

Powiedział, że Biden „dokonuje porównań z innymi krajami, które mają bardziej zamknięte systemy imigracyjne”. „Nie słyszeliśmy od żadnego Amerykanina pochodzenia japońskiego ani Amerykanina pochodzenia indyjskiego mówiącego: «Och, co on tam do cholery powiedział?».

Odnosząc się do sytuacji Indii w stosunku do innych gospodarek, stwierdził, że „nie rozumie tej uwagi”.

więcej: Dlaczego Donald Trump podczas swojej kampanii wyborczej wciąż nazywa prezydenta Bidena „Obamą”?

Sekretarz prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała, że ​​„szerszy punkt”, który Biden próbował przedstawić, dotyczył tego, że Stany Zjednoczone są „narodem imigrantów – to jest w naszym DNA”.

Choć głośny błąd mógł zaszkodzić kandydatowi sprzed kilkudziesięciu lat, nie ma on tak samo trwałego wpływu, stwierdziła O’Reilly.

„Cykl wiadomości toczy się teraz tak szybko, że na ratunek zawsze przychodzą inne interesujące wiadomości” – powiedział. „Jeśli prezydent Biden określi Amerykanów jako ksenofobów, szkody mogą nadal występować, ale w tym przypadku nie powinny. Dzieje się o wiele więcej interesujących rzeczy”.

READ  Co najmniej 15 zabitych podczas protestów przeciwko ONZ we wschodniej Demokratycznej Republice Konga | Wiadomości ONZ

Fragment podcastu: Gafy Bidena i gafy Trumpa: czy są oznaką pogorszenia funkcji poznawczych?

Wypowiedzi Bidena pojawiły się zaledwie trzy tygodnie po przyjęciu w Białym Domu premiera Japonii Fumio Kishidy, podczas którego Biden pochwalił „nierozerwalny sojusz” między Stanami Zjednoczonymi a Japonią.

Gospodarzem jest Biały Dom Premier Indii Narenda Modi Zeszłego lata złożył wizytę państwową w ramach wysiłków na rzecz zacieśnienia stosunków z krajem jako przeciwwagi dla Chin.

„Nasi sojusznicy i partnerzy doskonale wiedzą, jak bardzo ten prezydent ich szanuje” – powiedział Jean-Pierre. „Oczywiście mamy silne relacje z Indiami i Japonią”.

Liz Smith, strateg Demokratów, stwierdziła, że ​​gafy mają znaczenie, gdy wzmacniają istniejące słabości kandydata.

„Kiedy Mitt Romney określił 47% kraju jako dupków, wzmocniło to jego wizerunek jako całkowicie oderwanego od rzeczywistości” – dodała.

Wkład: Joey Garrison

SIbn Venugopal Ramaswamy jest korespondentem Białego Domu „USA TODAY”. Możesz śledzić ją na X, dawniej Twitterze, @SwapnaVenugopal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *