McKinsey zwolni 2000 miejsc pracy w ramach jednego z największych zwolnień – Bloomberg News

21 lutego (Reuters) – Gigant konsultingowy McKinsey & Co planuje zredukować około 2000 miejsc pracy w ramach jednego z największych zwolnień, donosi Bloomberg News. wspomniany we wtorek, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą.

Oczekuje się, że posunięcie to skupi się na personelu pomocniczym, który nie ma bezpośredniego kontaktu z klientami firmy, jak podano w raporcie, a którzy są znani z doradzania firmom w zakresie różnych projektów, w tym zwolnień.

„Po raz pierwszy od ponad dekady przeprojektowujemy sposób, w jaki działają nasze zespoły niebędące klientami, aby te zespoły mogły skutecznie wspierać i skalować naszą firmę” – powiedział rzecznik firmy w oświadczeniu przesłanym e-mailem do Reutera.

Zwolnienia są częścią Projektu Magnolia, który firma konsultingowa ma nadzieję, że pomoże zachować pulę wynagrodzeń swoich partnerów, czytamy w raporcie Bloomberga. Dodała, że ​​McKinsey chce zrestrukturyzować sposób, w jaki organizuje swoje zespoły wsparcia, aby skoncentrować się na niektórych rolach.

W zeszłym tygodniu Financial Times poinformował, że KPMG zredukuje prawie 2% siły roboczej w USA, co uczyniło ją pierwszą z czterech największych firm księgowych na świecie, która zredukowała zatrudnienie w tym kraju.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

Dodatkowe raporty Anirban Chakroborty w Bengaluru; Montaż przez Chingini Ganguly i Subranshu Sahu

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Marriott pozywa gościa za „niechciane opłaty” w hotelach w Los Angeles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *