Meksyk znalazł 343 migrantów i 103 nieletnich bez opieki w porzuconej przyczepie

Władze meksykańskie poinformowały w poniedziałek, że 343 migrantów, w tym 103 nieletnich bez opieki, zostało znalezionych w porzuconej przyczepie na autostradzie w Veracruz.

Wśród osób znalezionych w przyczepie w niedzielę wieczorem wzdłuż autostrady Cosmaloapan-La Tinaja są migranci z Gwatemali, Hondurasu, Salwadoru i Ekwadoru, Meksykański Narodowy Instytut ds. Migracji (INM) ogłaszać. Podobno większość nieletnich pochodziła z Gwatemali.

Według władz setki migrantów zostało znalezionych żywych, a transportująca ich przyczepa miała wentylatory i otwory wentylacyjne do cyrkulacji powietrza w kontenerze, który miał dwuwarstwową metalową ramę. Narodowy Instytut Tożsamości powiedział również, że imigranci nosili „kolorowe bransoletki” jako identyfikatory.

Dzieci bez opieki będą pod opieką systemu Veracruz Family Services, podczas gdy dorośli będą obsługiwani przez meksykański system imigracyjny.

Pięćdziesięciu imigrantów zostało znalezionych martwych zeszłego lata w ciągniku siodłowym w pobliżu San Antonio w Teksasie, w tragedii, która zwiększyła nieustające obawy dotyczące przemytu ludzi i imigracji w obu Amerykach.

READ  Kanclerz Wielkiej Brytanii Kwasi Quarting wycofuje się z obniżenia stawki podatku o 45%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *