mem marcowy szaleństwo? GameStop i AMC znów rosną

Akcje ukochanych spółek GameStop i AMC Handlowcy na Reddicie I inne platformy mediów społecznościowych, znowu rośnie.
Akcje Jim Stop (GME) Wzrósł o ponad 30% we wtorek io kolejne 16% w środę. AMC (AMC) Wzrosła o 15% we wtorek i zyskała 20% w środę.
GameStop pojawił się za prezesem firmy Ryanem Cohenem, współzałożycielem internetowego sklepu z artykułami dla zwierząt gumowaty (CHWY), kupił kolejne 100 000 akcji. „Wkładam pieniądze tam, gdzie są moje usta” Tweetuj wtorek. RC Ventures posiada obecnie 9,1 mln akcji, co stanowi 11,9% udziałów w tej sieci detalicznej.
Cohen ujawnił się w Zgłoszenie do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Kupił akcje GameStop we wtorek po cenie od 96,81 do 108,82 USD. Akcje zamknęły się we wtorek po 123,14 USD, aw środowe popołudnie wyniosły około 143 USD za akcję.
Cohen ma nadzieję Odwróć GameStop Z Inwestycje w NFT oraz inne inicjatywy kryptowalutowe i blockchainowe. Przyniosłem dwa z tych pierwszych Amazonka (AMZN) prezesi, którzy mają być Nowy CEO i CFO. (Cohen naciska również na wprowadzenie zmian w borykającym się z problemami sprzedawcy łóżko kąpiel z tyłu (BBBY). Jego firma ostatnio Weź aktywny udział.)

AMC czerpie również korzyści z rozmów kierowniczych na Twitterze.

Prezes sieci kin, Adam Aaron, Tweetuj wtorek O jego entuzjazmie dla nadchodzącej wiosenno-letniej planszy filmowej i Broń ostatniego zakupu firmy Z udziałem powyżej 20% w kopalni złota i srebra Heycrofta.
„Bardzo fajnie. Wąsko nazywamy naszą inwestycję w Hycroft… „głupi”… „idiota”. Więc AMC zrozumiało, jak pozyskiwać pieniądze i przedłużać dług „Aaron Napisałodnosząc się do właściciela Ostatnie plany firmy dotyczące refinansowania.

„Tona wrony zje w przyszłości, a nie będzie przeze mnie!” dodał CEO.

GameStop i AMC spadły w tym roku, podobnie jak szerszy rynek. Akcje AMC nadal spadają o około 20% w 2022 r., chociaż w ciągu ostatnich pięciu dni wzrosły o około 45%. Akcje GameStop spadły w tym roku o około 3%, nawet po wzroście o 65% w zeszłym tygodniu.

Indywidualni inwestorzy Reddit nie są jedynymi, którzy próbują zarobić na szaleństwie AMC i GameStop. Te zapasy są największymi zasobami w memowym funduszu ETF zarządzanym przez Firma Inwestycyjna Roundhill. ikona wskaźnika? ja jaOczywiście.
Firmy są również najlepszymi akcjami w VanEck ETF, który śledzi nastroje społeczne Handluje pod symbolem giełdowym brzęczeć. Oba fundusze spadły w tym roku o około 20 procent, ale w ostatnich dniach gwałtownie odbiły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *