Huragan w rejonie Nowego Orleanu: Po tym, jak huragan zabije jedną osobę i pozbawi elektryczności tysiące, załogi przenoszą się do zdewastowanych dzielnic.

Przywódca parafii, Guy McKinnis, powiedział CNN we wtorek wieczorem, że w arabskiej dzielnicy St. Bernard pod Nowym Orleanem zabił trąba powietrzna i spowodował rozległe szkody. Podobno kolejne 7 osób jest leczonych z drobnymi obrażeniami.

Niektóre domy zawaliły się; Innych wyciągnięto z fundamentów i pozostawiono na ulicach. Dachy pozostałych zostały zburzone, a pojazdy przewrócone.

Ulice i podwórka były zaśmiecone drzewami, metalami i powalonymi liniami energetycznymi. Autobus szkolny przewrócił się o 100 stóp od miejsca, w którym się zatrzymał.

„To około 2 mile (uszkodzenia)… teraz mamy bezdomne ulice” – powiedział McInnis na stronie CNN „New Day” w środę.

„To cud” – powiedział McKinnis o szkodach.

Burmistrz Nowego Orleanu Ladoya Cantrell powiedział, że huragan, który nawiedził Arabię, uderzył w dziewiąty okręg i społeczność Nowego Orleanu Wschodniego tuż przed 20:00 we wtorek. Condrell powiedział w środę po południu, że w parafii Orleans, która graniczy z Nowym Orleanem, nie było żadnych obrażeń ani znacznych szkód.

Twister dmuchał z prędkością co najmniej 136 mil na godzinę, co szacuje się na co najmniej EF-3. Ulepszona skala FujidyKrajowa Służba Pogodowa Powiedział Środa.
Uderzając w East New Orleans i parafię św. Bernarda, ten twister dotknął najbardziej dotkniętych obszarów. 2005 Huragan Katrina I został zaatakowany w zeszłym roku Huragan Ida. Pracownicy skupiają się teraz na oczyszczaniu i odbudowie po huraganie, powiedział McKinney.

„Przeszliśmy przez to, brzmi to jak miliard razy, ale jesteśmy w tym dobrzy, zaczniemy dziś rano” – powiedział McKinnis.

Według McKinnis, władze uważają, że pracownicy służb ratunkowych przeszukali każdy dotknięty chorobą dom w parafii św. Bernarda.

We wtorek wieczorem osobny huragan wylądował z Nowego Orleanu przez jezioro Pontchartrain wokół Lacombe w parafii St. Dummany, podała National Weather Service. Powiedział. Wyrwano dziesiątki drzew, zniszczono szopę i zgłoszono drobne uszkodzenia dachu. Według serwisu pogodowego.
Nie było natychmiastowych doniesień o obrażeniach w Lacombe, chociaż niektóre domy zostały pozbawione elektryczności, powiedział rząd kościelny Powiedział Na Twitterze.
Jak podała służba meteorologiczna, huragan w rejonie LaCombe znajdował się 12,2 mil nad ziemią, a maksymalna szerokość wynosiła 100 jardów. Szczytowy wiatr był początkowo oceniany na 90 mph Ocena EF-1Serwis pogody powiedział.

Gdy huragan minął, rodzina została wepchnięta pod materac

Mieszkająca w Arabii Tamaris Olia powiedziała, że ​​wraz z mężem i sześcio- i ośmioletnimi dziećmi okryła się materacem w łazience ich domu.

READ  Przywódcy arabsko-amerykańscy wzywają stan Michigan do głosowania na „niezdecydowany”, aby wysłać Bidenowi wiadomość na temat polityki Izraela

Chociaż wszystkie okna zostały wybite, jej dom w dużej mierze zachował się. Linie energetyczne, które spadły, były porozrzucane po jej samochodach, domu i podwórku.

Olia poczuła ucisk w uszach, gdy zbliżał się huragan, iw pewnym momencie poczuła się, jakby pociemniała, powiedział.

„Czuliśmy presję, to było przerażające. To było jak bycie w filmie” – powiedziała Olia.

„Wiatr, ciśnienie, hałas, trzęsący się dom… czułem się, jakbym jechał pociągiem”.

Po wielkim huraganie, który miał miejsce we wtorek w rejonie Nowego Orleanu, szczątki zostały rozrzucone na ziemi wokół Półwyspu Arabskiego.

Po arabsku Kristin Wisek powiedziała, że ​​ona i jej mąż Rob Patches uważali się za szczęściarzy, że zostali ewakuowani z domu przez huragan.

Wisek powiedział, że ich wiata, ogrodzenie i kanały ściekowe uległy znacznym zniszczeniom, a pociski przebiły stosunkowo niewielkie dziury w ich dachach. Jeden z ich samochodów ma potłuczone szkło, ale oba pojazdy nadal mogą jeździć.

„Kiedy zegar włączył alarm, wyłączyłem kuchenkę, złapaliśmy koty i weszliśmy do wewnętrznej łazienki w pokoju bez okien” – powiedział. „W ciągu dwóch minut burza nas ominęła. Było tak głośno, dom się trząsł i nie mogliśmy powstrzymać biednych, spłoszonych kotów przed bieganiem jak szalone na małej przestrzeni”.

„Siedziałem na podłodze plecami do drzwi i chociaż drzwi i okna były zamknięte, czułem powietrze pod drzwiami” – powiedział.

Wisek powiedział, że okolica była zamknięta dla ruchu w środę rano, z wyjątkiem pojazdów uprzywilejowanych.

„Wciąż nie wiemy, ile tam jest śmieci i co jest pod nimi” – powiedział.

Powiedział, że wiata Kristin Wisek w Arabii była poważnie uszkodzona, ale jej samochody nadal jeździły.

Tysiące bez prądu

Organizacja Szkoły Publicznej Parafii św. Bernarda zapowiedziała, że ​​w środę arabska szkoła podstawowa będzie zamknięta. „Wszystkie inne szkoły publiczne w parafii św. Bernarda są otwarte i przestrzegają regularnego harmonogramu” – powiedział dystrykt.

Condrell powiedział, że policja Nowego Orleanu i inny personel ratunkowy byli na scenie, aby pomóc w parafii św. Bernarda.

„Mieszkańcy powinni unikać wszelkich podróży, które nie są niezbędne i dają szansę profesjonalistom na poradzenie sobie z tą sytuacją” – powiedział.

Na dzień 10 rano w środę ponad 5000 domów i firm w Orleanie i kościołach św. Bernarda było pozbawionych elektryczności – w porównaniu z ponad 10 000 we wtorkowe popołudnie. PowerOutage.pl. Condrell powiedział, że zespoły pracują nad przywróceniem energii elektrycznej ofiarom.
Kamera należąca do CNN WDSU uchwyciła huragan w rejonie Nowego Orleanu we wtorek wieczorem.

Według tweeta władz parafii huragan mógł uderzyć również w pobliską parafię Jefferson. Według tweeta nie było natychmiastowych doniesień o urazach lub poważnych uszkodzeniach.

Gubernator Luizjany John Bell Edwards planował zwiedzać zniszczone obszary w środę Powiedział Na Twitterze.
– Moje modlitwy są z wami dziś wieczorem w południowo-wschodniej Luizjanie. Proszę, bądźcie bezpieczni – powiedział. Ćwierkać Wtorek.
Biuro agencji w Nowym Orleanie wysyła wczesnym rankiem zespoły kontrolne do National Weather Service, aby ocenić szkody w Arabii, Gretnie i Lahore. Powiedział na Twitterze.

Do raportu przyczynili się Alisha Ebrahimji z CNN, Kelly McCleary, Steve Almasy, Devon Sayers, Monica Garrett, Gregory Lemos i Tina Burnside.

READ  Russell Westbrook rozstaje się z długoletnim agentem, wskazując, że przyszłość Lakersów nie leży na warunkach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *