Mercedes kładzie kamień węgielny pod nowy zakład recyklingu akumulatorów w Niemczech

Mercedes rozpoczął budowę nowego zakładu recyklingu akumulatorów w Niemczech, koncentrując się na „zamknięciu obiegu” i umożliwieniu producentowi samochodów pozyskiwania większej ilości materiałów do akumulatorów w sposób zrównoważony.

Dwa z największych wyzwań w branży pojazdów elektrycznych to cena materiałów do akumulatorów i to, co dzieje się z akumulatorami, gdy ich żywotność dobiega końca. Jednak coraz więcej producentów przekonuje się, że te dwa problemy mogą pomóc rozwiązać się nawzajem poprzez zastosowanie recyklingu akumulatorów. Starając się pozyskiwać więcej materiałów w sposób bardziej zrównoważony i tani, Mercedes zbudował swój pierwszy zakład recyklingu akumulatorów, który będzie powoli uruchamiany, aby pomóc zaspokoić zapotrzebowanie producenta samochodów na materiały.

Celem nowego zakładu Mercedesa w Kopenhadze w Niemczech jest osiągnięcie niezwykłego wskaźnika odzysku wynoszącego 96% dla czterech głównych materiałów; lit, kobalt, nikiel i wreszcie grafit. Będzie miał roczną zdolność recyklingu 2500 ton i ma rozpocząć przetwarzanie do końca tego roku.

„Ten fundament symbolizuje decydujący krok w kierunku zamknięcia cyklu materiałów dla akumulatorów Mercedes-Benz” – mówi Joerg Borzer, członek zarządu Mercedes-Benz. „Przy wskaźniku recyklingu wynoszącym ponad 96 procent, tutaj, w Copenheim, powstaje „kopalnia jutra”. Innowacyjne podejście technologiczne pozwala nam integrować cenne surowce w nowych pojazdach Mercedes-EQ. Stale poszerzamy naszą wiedzę w zakresie łańcucha wartości baterii i robią ważny krok w naszej strategii na rzecz „wyłącznie energii elektrycznej”.

Mercedes określa również, że nowy zakład będzie w 100% neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla w ramach trwających wysiłków niemieckiej firmy na rzecz dekarbonizacji swoich zakładów produkcyjnych w nadchodzących latach. Osiąga się to poprzez połączenie energii słonecznej zainstalowanej na obiekcie i zielonej energii kupowanej z sieci.

Niemieckie organy regulacyjne szybko zwróciły uwagę, że nowy zakład będzie również istotną częścią wysiłków kraju na rzecz zmniejszenia zależności od importu pierwiastków ziem rzadkich, które zostały szczególnie dotknięte na kontynencie europejskim przez pandemię COVID, ograniczenia COVID w Chinach i Rosję. inwazja na Ukrainę.

READ  Exxon pozwał Unię Europejską w celu zablokowania nowego podatku od dywidend dla firm naftowych

„Jest to szczególnie ważne w świetle ograniczonej dostępności ważnych i bardzo potrzebnych surowców, takich jak lit, kobalt czy nikiel” – zauważył Thekla Walker, minister środowiska, ochrony klimatu i energetyki Badenii-Wirtembergii. Kryzysy takie jak pandemia koronawirusa czy brutalna agresja Rosji przeciwko Ukrainie wyraźnie pokazały naszą zależność od łańcuchów dostaw i surowców pierwotnych. Zwiększenie recyklingu może pomóc zmniejszyć tę zależność od ważnych surowców, a tym samym zwiększyć odporność gospodarki”.

Mercedes dołącza do takich firm jak Tesla, General Motors i wielu innych, tworząc możliwości recyklingu akumulatorów na całym świecie. Tesla ogłosiła już, że materiały z recyklingu będą stanowić większą część swojej produkcji przy pomocy materiałów z sekwoi. GM ściśle współpracował z Lithion, aby stworzyć recykling akumulatorów w ramach planowanego wprowadzenia kilku pojazdów elektrycznych w najbliższej przyszłości. Jednocześnie rządy krajowe zachęcają wiele z tych projektów do zmniejszenia ilości odpadów, które mogą stać się problemem w całkowicie zelektryfikowanej przyszłości.

Pod koniec zeszłego miesiąca Departament Energii Stanów Zjednoczonych przyznał jedną z pierwszych w historii pożyczek na recykling baterii litowych firmie LiCycle z siedzibą w stanie Nowy Jork zajmującą się recyklingiem baterii. Ponieważ zapotrzebowanie na tę infrastrukturę rośnie, oczekuje się, że agencja będzie nadal inwestować w przyszłość.

Ponieważ Mercedes szybko rośnie w liczbie pojazdów elektrycznych, które sprzedaje na całym świecie w nadchodzących latach, takie zakłady recyklingu akumulatorów będą miały kluczowe znaczenie dla jego rozwoju i sukcesu. Mamy nadzieję, że posłuży jako wzór do naśladowania dla innych producentów, pomagając uczynić pojazdy elektryczne coraz bardziej zrównoważonymi.

Co sądzisz o artykule? Czy masz jakieś uwagi, pytania lub wątpliwości? Głosujcie na mnie mailowo na adres [email protected]. Możesz także połączyć się ze mną na Twitterze @William Writin. Jeśli masz wskazówki dotyczące nowości, napisz do nas na adres [email protected]!

READ  Obawy przed gazem przyćmiewają Europę, Wall Street czeka na ankietę Walmart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *