Meta odzyskuje konto na Instagramie i wątki, które śledziły prywatny odrzutowiec Elona Muska

Meta Thread eksplodował w tym tygodniu, z ponad 70 milionami kont nagrywany W ciągu około 40 godzin od uruchomienia aplikacji. Jeden z tych użytkowników był znajomym cierniem w boku Elona Muska, gdy opublikowali, kto jest właścicielem Twittera Wskazane jest jednorazowo jako „współrzędne zabójstwa” dla niego.

Jednak chwilowo martwy wiszące @elonmusksjet na Instagramie i Threads. Tak twierdzi twórca konta, Jack Sweeney, który wykorzystuje publicznie dostępne dane lotu, aby udostępniać miejsce pobytu prywatnego odrzutowca Muska w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Sweeney’a napisał na Twitterze Ta Meta była wcześniej świadoma istnienia konta na Instagramie (konta wątków są w tej chwili połączone z Instagramem) i ma nadzieję, że komentarz był błędem ze strony firmy. Engadget skontaktował się z Meta, a rzecznik powiedział nam, że zawieszenie kont było rzeczywiście błędem. Powiedzieli: „To był błąd i nie powinno się to zdarzyć. Zostało to naprawione”.

Wygląda na to, że konto przykuło uwagę brokerów Meta również w piątek. według Absolwent Engadget Saqib Shah-Konto Meta usunięte z tematów „przypadkowo”. Firma na krótko przywróciła @elonmusksjet, po czym ponownie ją zawiesiła, zanim została w pełni przywrócona.

Sweeney zwykł tweetować informacje o locie samolotu jako @elonjet, co niepokoiło Muska na długo przed tym, zanim kupił firmę. W pewnym momencie Musk zaoferował Sweeneyowi 5000 $ za usunięcie konta, ale oferta została odrzucona. Kontroferta w wysokości 50 000 dolarów lub staż w jednej z firm Muska nigdy nie zostały zrealizowane.

W grudniu, dwa miesiące po tym, jak Musk kupił Twittera, firma na stałe zawiesiła konto ElonJet. Mniej więcej w tym samym czasie Twitter zaktualizował swoje zasady dotyczące informacji, aby ograniczyć użytkownikom udostępnianie „publicznie dostępnych informacji o lokalizacji po upływie rozsądnego czasu, tak aby dana osoba nie była już narażona na obrażenia fizyczne”.

READ  Dow Jones nurkuje prawie 500 punktów w sprawie protestów China Covid, oficjalne komentarze Fed

Sweeney stworzył nowe konto na Twitterze pokazujące lokalizację samolotu Muska z 24-godzinnym opóźnieniem, co było w porządku w ramach zmienionej polityki. Konta ElonJet na innych platformach pokazują bardziej aktualne informacje, w tym Facebook, Telegram i mastodont I Niebo jest niebieskie. Subreddit Śledzi również samolot.

ElonJet tak naprawdę nie zniknął na długo, ale było coś całkowicie odpowiedniego w jego pojawieniu się na Threads. Nowa aplikacja jest poważnym konkurentem dla Twittera. Do tego stopnia, że ​​Twitter zagroził Meta podjęciem kroków prawnych po tym, jak został oskarżony o wykorzystanie byłych pracowników i tajemnic handlowych do zbudowania aplikacji Thread.

Aktualizacja 7/7 15:51 ET: Metaelonmusksjet skomentował na Instagramie i Threads.

Aktualizacja 7/7 21:40 ET: Meta powiedział Engadget @elonmusksjet został przez pomyłkę zawieszony na Instagramie i Thread i od tego czasu został przywrócony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *