MI. Mowy końcowe w procesie o zniesławienie Jeana Carrolla

11:47 ET, 26 stycznia 2024 r

Sędzia poinstruował prawniczkę Trumpa Alinę Hubę

Od Lauren del Valle, Kary Scannell i Jeremy’ego Herba z CNN

Sędzia Louis Kaplan po raz kolejny upomniał prawniczkę Trumpa Alinę Habę, wygłaszając mowę końcową.

Hubba podczas swojej prezentacji E. Jean Carroll: „Bankowcy płacą honoraria adwokackie moim świadkom w największej desperacji, jaką kiedykolwiek widziałem” – powiedział Hubba. Jako wrogi świadek obrony.

Pomimo sprzeciwu prawnika Carrolla Kaplan przerwał Hubbie w tym miejscu. Sędzia ostrzegł Hubbę: „Jeśli ponownie nie zastosujesz się do moich instrukcji, panno Hubba, poniesiesz konsekwencje”.

Wcześniej w swojej argumentacji Hubba odtworzył klip wideo z odpowiedzią Trumpa na orzeczenie pierwszego procesu, w którym nazwał sprawę polowaniem na czarownice i powtórzył swoje zaprzeczenia dotyczące Carrolla. Hubba powiedział również, że zarzuty Carrolla nie są prawdziwe.

Kaplan upomniał ją za powtarzanie zaprzeczeń swojego klienta i poinstruował ławę przysięgłych, aby je zignorowała.

Hubba Jury stwierdziło, że Trump nie odpowiadał na historię Carrolla w „The Cut” z czerwca 2019 r. – która obejmowała zarzuty Carrolla, że ​​Trump dokonał napaści na tle seksualnym – przez około pięć godzin, ponieważ „był zajęty kierowaniem krajem”.

Podobnie jak podczas składania zeznań Hubba szczegółowo omówił negatywne wiadomości, które Carroll otrzymał w mediach społecznościowych po upublicznieniu jego zarzutów.

„Na tym polega piękno i niebezpieczeństwo wolności słowa w Ameryce. Prezydent Trump nie ma większej kontroli nad myślami i uczuciami użytkowników mediów społecznościowych niż nad pogodą” – powiedział Hubba.

Hubba przypomniał sobie również, że Carroll pokazał ławie przysięgłych sześć gróźb związanych z Trumpem, a później skomentował: „To ja i prezydent Trump, dobry dzień”.

Kaplan przerwał jej, twierdząc, że komentarz jest niewłaściwy.

READ  Wiadomości wojenne rosyjsko-ukraińskie: komunikaty na żywo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *