Miasta w Teksasie przygotowują się do turystyki związanej z zaćmieniem słońca w „Ring of Fire” w październiku

Społeczności w całym Teksasie odkryły, że w nadchodzących miesiącach nie raz, ale dwa razy wpadną na ścieżkę niezwykłego wydarzenia astronomicznego, a urzędnicy przygotowują się na tysiące gości spodziewanych z tej okazji.

14 października zaplanowano pierwsze z dwóch zaćmień Słońca. Księżyc przejdzie przed słońcem w ciągu dnia i przez kilka minut ci, którzy znajdą się na ścieżce cienia rzucanego na ziemię, doświadczą, jak dzień zmienia się z jasnego w ciemny.

Według Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA). Cztery różne typy zaćmienia.

Przypadki, w których księżyc całkowicie zasłania słońce, powodując całkowitą ciemność w jego cieniu, nazywane są „całkowitymi zaćmieniami”. Teksas doświadczy całkowitego zaćmienia Słońca podczas drugiego wydarzenia 8 kwietnia 2024 r.

Występowanie w październiku jest znane jako zaćmienie obrączkowe, kiedy Księżyc przechodzi między Słońcem a Ziemią w najdalszym punkcie od Ziemi, uniemożliwiając mu całkowite zablokowanie Słońca i powodując pojawienie się pierścienia ognia wokół krawędzi .

Pozostałe dwa typy to częściowe zaćmienia, w których słońce jest tylko częściowo zasłonięte, oraz „hybrydowe”, w których części Ziemi będą świadkami całkowitego zaćmienia, a gdzie indziej częściowego zaćmienia.

Podczas każdego ze zbliżających się wydarzeń słonecznych cień zaćmienia przecina Teksas, a ci, którzy znajdują się najbliżej środka ścieżki, doświadczą najsilniejszych efektów tego wydarzenia.

Miasta w całym stanie, które odkryły swoje społeczności w tej grupie najlepszych widzów, przygotowują i uruchamiają strony internetowe, aby pomóc widzom znaleźć zakwaterowanie, wydarzenia, zakupy i nie tylko.

Kerrvile jest jednym z takich miast, które zostało uruchomione własną stronę internetową poświęcony zaćmieniu. Miasto przewiduje dużą frekwencję, a hotele i parki dla samochodów kempingowych są już zarezerwowane.

„Będzie to historyczne wydarzenie dla naszej społeczności, a skutki gospodarcze będą nadzwyczajne” — powiedział Rein Thoresen, koordynator ds. turystyki i wydarzeń w mieście Kerrville. komunikat prasowy dotyczące wydarzeń. „Spodziewanie się tak dużej liczby odwiedzających może być trochę przytłaczające, ale pracujemy nad tym, aby nasza społeczność była gotowa i podekscytowana! Bycie w kolejce do całkowitego zaćmienia Słońca to jedyna w swoim rodzaju okazja dla naszego regionu ”.

READ  The Magseeker: A League of Legends Story zadebiutuje 18 kwietnia

Kerviel zorganizował komitet wydarzenia, aby przygotować się na tę okazję, w skład którego wchodzi nawet były pracownik NASA Jeff Stone, który brał udział w „wydarzeniu zmieniającym życie”.

„Nagle w środku dnia cień pędzi w twoją stronę z prędkością 1500 mil na godzinę, a dzień się kończy” – powiedział Stone, dodając: „Planety, gwiazdy, aureola pojawiają się, gdy temperatura spada i wszyscy wokół oni są oszołomieni. Nigdy tego nie zapomnisz!”

Coroczny Festiwal Rzeki odbywa się również w związku z zaćmieniem.

W pobliskim mieście Burnet jest coś takiego Festiwal Zaćmienia Odbywa się na lokalnej farmie i obejmuje szereg występów muzycznych na żywo, pokazów sztuki i paneli technologicznych.

Nawet Teksas uruchomił Oficjalna strona internetowa Dostarczanie informacji dotyczących śladów zaćmień i podkreślanie wydarzeń w całym stanie.

Podczas gdy urzędnicy na szczeblu lokalnym, stanowym i krajowym zachęcają wszystkich do przeżycia tego rzadkiego wydarzenia, podkreślają również znaczenie przygotowania.

NASA Wyświetl wytyczne Mówi: „Ponieważ słońce nie jest całkowicie zasłonięte, obserwatorzy powinni nosić odpowiednią ochronę oczu przez cały czas podczas oglądania pierścieniowego zaćmienia” i ostrzega, że ​​zwykłe okulary przeciwsłoneczne nie są akceptowane do oglądania zaćmienia. Zamiast tego widzowie muszą mieć specjalne okulary do oglądania lub używać Zalecane są inne metody przez NASA.

Ponadto lokalni urzędnicy apelują do widzów, aby uważali na upały i unikali oparzeń słonecznych w ramach przygotowań do warunków zewnętrznych.

San Antonio znajduje się mniej więcej w centrum ścieżki zaćmienia w Teksasie w październiku i zgodnie z NASA rozpocznie wydarzenie Stanie się tam o 10:23 czasu środkowoeuropejskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *