Michael Avenatti skazany za kradzież od Stormy Daniels

Przemawiając w piątek do kamer przed budynkiem sądu federalnego na dolnym Manhattanie, Avenatti powiedział, że jest „bardzo rozczarowany” werdyktem.

„Jestem bardzo rozczarowany werdyktem jury. Nie mogę się doczekać pełnego rozstrzygnięcia wszystkich kwestii w apelacji” – powiedział Avenatti CNN.

Avenatti ma zostać skazany na 24 maja.

Wyrok zapadł po burzliwym dniu, kiedy ława przysięgłych poprosiła sędziego o pomoc, mówiąc, że jeden z 12 „działał z przeczucia” i nie rozważał dowodów.

„Mamy jednego przysięgłego, który odmawia spojrzenia na dowody i działa na podstawie przeczucia. Potrzebujemy pomocy, aby iść naprzód. Nie wierzy, że musi udowodnić swoją stronę za pomocą dowodów i odmawia nam pokazania, w jaki sposób doszła do swojego wniosku . . ” – głosi notatka, według sędziego Jesse Furmana.

„Proszę, pomóż nam iść naprzód, nie mając żadnych dowodów, żadnych emocji i nie rozumiem tej pracy ławy przysięgłych” – dodała notatka, z podkreślonym słowem „proszę”.

Avenatti przesunął się na mistrial argumentując, że ława przysięgłych jest wyraźnie w impasie, a wszelkie dalsze instrukcje lub działania byłyby przymusowe.

Furman rozważył wniosek, ale zaprzeczył, mówiąc: „Nie sądzę, że jeszcze tam jesteśmy”.

Avenatti sprzeciwił się niektórym sformułowaniom w instrukcji, mówiącym sędziemu, że może to „przekonać potencjalnego przysięgłego do uniewinnienia”. Sędzia zauważył założenie Avenattiego, że ława przysięgłych skłaniała się do skazania go i powiedział, że nie mają możliwości poznania podziału ławy przysięgłych.

Jury obradowało od środy.

Furman odmówił również prośbie prokuratorów o zwrócenie się do kierownika ławy przysięgłych o zidentyfikowanie zawieszonego przysięgłego, aby sąd mógł rozważyć środki zaradcze, w tym zwolnienie tego przysięgłego z powodu odmowy rozpatrzenia.

Tuż przed południem sędzia sprowadził ławę przysięgłych do sali sądowej, aby poinstruować przysięgłych o ich obowiązkach, aby naradzali się w oparciu o dowody i oskarżyli ich o dalsze posuwanie się naprzód. Instrukcja po części przypomniała przysięgłym, że nie należy „poddawać się współczuciu lub emocjom” podczas rozważania dowodów w celu wydania werdyktu.

Jury składające się z siedmiu kobiet i pięciu mężczyzn nie zareagowało w widoczny sposób na polecenia sędziego.

READ  Sędzia federalny obniża zamówienie na maski na samoloty i transport publiczny

Wywiad Danielsa w CNN

Po tym, jak ława przysięgłych wyszła na lunch, sędzia omówił swoje wcześniejsze orzeczenie odrzucające wniosek Avenattiego o rozprawę na podstawie piątkowego wywiadu Danielsa w programie CNN „New Day”, nazywając to „poza frywolnym”. Avenatti powiedział, że wywiad był „oburzający”.

W wywiadzie Daniels powiedziała, że ​​była „oszołomiona”, że jury wciąż się zastanawia i spekulowało, że mogą być uprzedzenia wobec niej z powodu jej pracy w branży filmów dla dorosłych i wiary w zjawiska paranormalne.

„Kogo obchodzi, w co wierzę, kogo obchodzi, jaka jest moja duchowość, gdzie pracuję, co zrobiłem” — powiedział Daniels Briannie Keilar z CNN.

„Kradzież to kradzież, fałszerstwo to fałszerstwo – to naprawdę nie powinno mieć znaczenia, wydawało się to dość okrojone i suche” – powiedziała.

Powiedziała, że ​​jeśli Avenatti zostanie uznany za niewinnego, to „stanowi precedens, który jest absolutnie przerażający dla każdego w branży filmów dla dorosłych i dla każdego, kto zajmuje się zjawiskami paranormalnymi, a nawet zajmuje się zjawiskami paranormalnymi jako hobby”.

„Zasadniczo jest to wolna licencja na popełnianie przestępstw przeciwko nam i uszło mu to na sucho, a to jest naprawdę przerażające” – powiedziała.

Sędzia powiedział, że oglądał wywiad, ale nie było sugestii, że widzieli go jacyś jurorzy. Poradził obu stronom powstrzymanie komentarzy do mediów.

Dramatyczne świadectwo Stormy Daniels

Były prawnik, zadziorny krytyk Trumpa, który kiedyś uważał, że sam wybiera się na prezydenta, wypadł z łask po tym, jak w 2019 roku w ciągu sześciu tygodni otrzymał trzy federalne akty oskarżenia.

Rząd zawiesił sprawę przeciwko Avenattiemu w poniedziałek rano po wezwaniu 10 świadków w ciągu sześciu dni zeznań procesowych. Avenatti, który w drugim dniu procesu zwolnił swoich adwokatów, ostatecznie odmówił składania zeznań we własnej obronie i nie powołał żadnych świadków.

Zapytany po werdykcie, czy żałuje, że reprezentuje siebie, czy nie zeznaje, odpowiedział: „Wcale nie. Byłem wierny sobie”.

READ  Na nagraniu słychać, jak Trump omawia wrażliwy dokument dotyczący Iranu

Jurorzy usłyszeli od agenta literackiego, Luke’a Janklow’a, który zeznał, że Avenatti przesłał mu kontakt w sprawie książki dotyczącej finansów Danielsa, czasami mówiąc Janklowowi, aby nie odpowiadał na wiadomości Danielsa. Prokuratorzy przedstawili również e-maile i sms-y przedstawiające papierowy ślad wysiłków Avenattiego zmierzających do przekierowania płatności na kontrolowane przez niego konto.

Daniels zeznawał przez około siedem godzin w ciągu dwóch dni procesowych podczas sprawy rządowej.

Prokurator Robert Sobelman metodycznie przechodził miesiącami sms-y między Danielsem a Avenatti, w których wielokrotnie pytała go o stan swojej trzeciej książki zaliczka na prawie 150 000 dolarów.

W wiadomościach tekstowych Avenatti powiedział Danielsowi, że „nad tym pracuje” i zasugerował jej, że firma wydawnicza wstrzymuje od niej pieniądze, ponieważ nie spełniła wymagań dotyczących rozgłosu książki.

Avenatti powiedział w oświadczeniu dla CNN przed procesem, że jest „całkowicie niewinny z tych zarzutów. Rząd wydaje miliony dolarów na ściganie mnie w sprawie, która nigdy nie powinna była zostać wniesiona”.

W pewnym momencie podczas przesłuchania Danielsa przez Avenatti, kiedy zapytał, czy podczas przesłuchań przedprocesowych powiedziała rządowi, że jest „miły i pełen szacunku”, jego były klient powiedział: „Kłamałeś mi, to nie jest pełne szacunku”. Daniels w końcu przyznała, że ​​złożyła oświadczenie, ale dodała: „Myliłam się”.

Avenatti stał się stałym elementem telewizji kablowej podczas swojej reprezentacji Danielsa, który był centralną postacią w skandalu związanym z cichymi pieniędzmi, w wyniku którego prokuratorzy federalni na Manhattanie oskarżyli Michaela Cohena – byłego osobistego adwokata byłego prezydenta Donalda Trumpa – o naruszenie finansowania kampanii za pieniądze, które zapłacił ucisza kobiety, w tym Daniels, które twierdziły, że mają romanse z Trumpem.

Avenatti powtórzył w 2016 r. ciche wypłaty pieniędzy, które Cohen przekazał Danielsowi w imieniu Trumpa podczas przesłuchania Danielsa, zasypując ją pytaniami na temat jej wcześniejszych zaprzeczeń romansu z Trumpem w publicznych oświadczeniach. (Trump zaprzeczył rzekomemu romansowi.)

Cohen, który przyznał się do tych i innych przestępstw, został niedawno zwolniony po odbyciu kary więzienia i odosobnienia w domu.

READ  Upał kontra. Wynik Celtics: aktualizacje playoffów NBA na żywo, gdy Boston pokonał Miami w meczu 4 wschodniego finału

Daniels zeznała, że ​​zaprzeczyła doniesieniom mediów, że miała w tym czasie „romantyczny romans” z Trumpem, „ponieważ to nie było romantyczne”.

„Nie miałem związku z Donaldem Trumpem” – powiedział w piątek Daniels. Nieproszona, dodała: „Nie uważam, że osaczenie wyjścia z łazienki to romans”.

Avenatti czeka więzienie za inne skazanie za oszustwo

Avenatti został zwolniony z nieistniejącego już Metropolitan Correctional Center na Manhattanie w kwietniu 2020 r. z powodu obaw związanych z Covid-19 w związku z nasileniem się pandemii. Przed tym procesem przebywał w areszcie domowym w mieszkaniu przyjaciela w Kalifornii.

W lutym 2020 r. Avenatti został skazany w Nowym Jorku za próbę wyłudzenia od Nike milionów dolarów, grożąc publicznie, że gigant odzieży sportowej nielegalnie płaci koszykarzom-amatorom. On był skazany w lipcu ubiegłego roku na 30 miesięcy więzienia za co ma się zgłosić do federalnego obozu pracy w Oregonie.

Jego data zgłoszenia tego wyroku została przesunięta w oczekiwaniu na nierozstrzygnięty spór sądowy.

On niedawno złożył formalny wniosek o 94 miliony dolarów w sprawie odszkodowania od Biura Więziennictwa za traktowanie go w MCC, gdzie Avenatti twierdzi, że był źle traktowany w tragicznych warunkach na polecenie ówczesnego prokuratora generalnego Williama Barra, zgodnie ze skargą.
Sędzia federalny przyznał mistrial w innym przypadku w Kalifornii w którym Avenatti został oskarżony o defraudację prawie 10 milionów dolarów w funduszach rozliczeniowych od co najmniej pięciu klientów na własny użytek. W sierpniu zeszłego roku sędzia przychylił się do wniosku o mistrial z przyczyn technicznych, orzekając, że prokuratorzy nie przekazali dowodów finansowych zespołowi Avenattiego. Avenatti, który również reprezentował się w tej sprawie, odwołał się od możliwości ponownego rozpatrzenia sprawy i nie jest jasne, czy zostanie ponownie postawiony w tej sprawie.

Avenatti wciąż czeka drugi proces w Kalifornii, gdzie został oskarżony o oszustwa podatkowe i oszustwa bankowe. Nie przyznał się do winy.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *