Igrzyska Olimpijskie 2022: najnowsze wiadomości i wyniki

Obrazek
dług…Duck Mills / The New York Times

Nathan Sen, złoty medalista w kategorii jedynka mężczyzn w Łyżwiarstwie Figurkowym, zajął w piątek pierwsze miejsce w męskiej krótkiej liście zawodów grupowych, wykonując nieograniczoną pracę nóg i wykonując cztery skoki. Na Igrzyskach w Pekinie.

Jednak Chen zrobił duży krok w kierunku odzyskania sił po rozczarowaniu podczas Igrzysk 2018, gdzie upadki i błędy zarówno w krótkich występach w meczach drużynowych, jak i singlowych były mniej niż jego oczekiwania. Po niesamowitym występie na długim pokazie w Pjongjangu zajął piąte miejsce w kategorii singli.

Występując w czarnym smokingu i białym T-shircie podczas piątkowej edycji „La Bohem”, Chen oddał dwa czterokrotne skoki, w tym kombinację lutni poczwórnych / potrójnych w pętli, co pomogło mu zdobyć 111,71 punktów w swoim sezonie. Najlepsze.

Ale ponieważ w przyszłym tygodniu odbędzie się rozgrywka singli mężczyzn, jeszcze nie świętuje.

„Będzie na to czas i miejsce” – powiedział Chen, zostając trzykrotnym mistrzem świata z tylko jedną porażką ze świata w 2018 roku. „Mam dużo więcej pracy. Oczywiście bardzo się cieszę. Może nie jestem najbardziej emocjonalną osobą, ale głęboko jestem naprawdę szczęśliwa.

Wysiłek Chena, drugie miejsce Madison Hubble i Zachary’ego Donohue w rytmicznym tańcu oraz dobry występ pary Alexy Ginrim i Brandona Frasiera dały Stanom Zjednoczonym 28 punktów z pierwszych trzech wydarzeń. (Konkurs zostanie wznowiony w niedzielę pokazem filmów krótkometrażowych dla kobiet.)

Po zdobyciu brązu na dwóch ostatnich igrzyskach olimpijskich Stany Zjednoczone mają nadzieję zdobyć jeszcze jeden medal na tej imprezie. Tym razem łyżwiarze czują się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej, zwłaszcza po lepszym występie w pierwszej rundzie.

„Widziałem, jak Nathan Sen go zabił, a jeśli już, to dało mi to trochę podekscytowania i spokoju, ponieważ czułem, że nasz kraj jest zbiorowo gotowy” — powiedział Kinrim.

READ  Anthony Joshua strzelił wczesnego nokautu w zwycięskim meczu z Francisem Nagano

Drużyna Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zajęła drugie miejsce z 26 punktami po szokującej drugiej próbie mistrzów świata w tańcu na lodzie Victorii Sinitsiny i Nikity Katsalapova, a Marc Kondradiuk zajął trzecie miejsce w singlach mężczyzn.

Po rekordowym wyniku w krótkim planie pary Chui Wenjing i Hongkongu, Chiny uplasowały się na trzecim miejscu z 21 punktami.

Impreza w Łyżwiarstwie Zespołowym to zawody hybrydowe, w których 10 krajów wysyła łyżwiarzy w czterech dywizjach. (Okazuje się, że nie wszystkie drużyny we wszystkich dyscyplinach: pozytywne testy wirusa koronowego zniszczyły szanse na zdobycie bramki przez drużyny niemieckie i ukraińskie – stąd nadzieje na medale -.)

Ten format sprawia, że ​​impreza wygląda jak mini-olimpiada. Każdy naród dołącza do zestawu mężczyzn, jednej kobiety, pary tancerzy drużynowych i śnieżnych, a każdy z nich wykonuje dwie praktyki podobne do tego, co robią w swoich głównych zawodach. Punkty przyznawane są w kolejności zakończenia (pierwsze 10, drugie 9, trzecie 8 i więcej). Drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów po pierwszej rundzie awansuje w poniedziałek do darmowej jazdy i zdobędzie najwięcej punktów po wszystkich wydarzeniach, jest absolutnym zwycięzcą.

Impreza grupowa nie jest sama w sobie tylko imprezą medalową. To okazja dla fanów łyżwiarstwa, którzy chcą dowiedzieć się, kto wydaje się być w dobrej formie na nadchodzące wielkie wydarzenia. Kraje zazwyczaj wysyłają swoich najlepszych łyżwiarzy, ale między programami można wymieniać maksymalnie dwóch łyżwiarzy lub drużyny. Na przykład cztery lata temu Chen jeździł na łyżwach w krótkim programie dla Amerykanów, a Adam Ribbon za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *