Gregory McMichael stanie przed sądem w sprawie federalnych zarzutów o przestępstwa z nienawiści w sprawie zabójstwa Ahmauda Arbery po wycofaniu ugody

Adwokaci Gregory’ego McMichaela poinformowali sąd, że wcześniejsza ugoda w sprawie zarzutów o przestępstwa z nienawiści jest nieważna, zgodnie z dokumentami sądowymi złożonymi w czwartek w federalnym sądzie okręgowym. Rozprawa ma się rozpocząć w poniedziałek. Nie przyznał się do winy.

Opłaty federalne obejmują jeden przypadek ingerencji w prawa i jeden przypadek usiłowania porwania, według akt oskarżenia.
Gregory McMichael został uznany winnym zarzutów stanowych i skazany w zeszłym miesiącu do dożywocia za rolę w zabójstwie Ahmauda Arbery’ego w 2020 r., Murzyna, który był ścigany i zastrzelony po bieganiu w pobliżu Brunswick w stanie Georgia.
Travis McMichael, syn Gregory’ego i człowiek, który zastrzelił Arbery’ego, pojawi się w sądzie w piątek, aby zmienić rozprawę, zgodnie z akcją sądową. Jego umowa z prokuratorami brzmiała: odrzucony przez sędziego federalnego Poniedziałek.

Travis McMichael zgodził się przyznać do jednego zarzutu o przestępstwo z nienawiści – ingerencję w prawa – w zamian za to, że prokuratorzy zalecili mu odsiedzenie 30 lat w więzieniu federalnym.

Po odbyciu wyroku federalnego zostałby odesłany do Georgii, aby dokończyć karę dożywotniego więzienia bez możliwości zwolnienia warunkowego. Pięć z tych ostatnich lat liczyłoby się do jego nadzorowanego zwolnienia z więzienia federalnego.

Wśród świadków, którzy przemawiali na poniedziałkowym przesłuchaniu, był agent specjalny FBI, który zeznał, że władze przeszukały telefon komórkowy Travisa McMichaela i konta w mediach społecznościowych i stwierdziły „częste używanie rasistowskich obelg” w odniesieniu do Czarnych.

Sędzia okręgowy USA Lisa Godbey Wood powiedziała, że ​​nie czuje się komfortowo z wytycznymi dotyczącymi wyroków. Rodzina Arbery’ego również sprzeciwiła się umowie.

Departament Sprawiedliwości uszanował decyzję sądu o odmowie przyjęcia zarzutu i „zawarł ugodę dopiero po tym, jak prawnicy ofiar poinformowali mnie, że rodzina nie jest temu przeciwna”, Kristen Clarke, zastępca prokuratora generalnego Wydziału Praw Obywatelskich, powiedział w oświadczeniu przekazanym CNN.

Oczekiwano, że sędzia orzeka osobno w sprawie tej samej umowy o przyznanie się do winy Gregory’ego McMichaela, ale po tym, jak sędzia odrzucił umowę Travisa, prawnicy obu McMichaels poprosili o więcej czasu na podjęcie decyzji, czy zmienić ich przyznanie się do winy.

READ  Oto, co Rezerwa Federalna spodziewa się zrobić w środę

Trzecia osoba uznana za winną morderstwa Arbery, sąsiad William „Roddie” Bryan, została skazana na dożywocie z możliwością zwolnienia warunkowego, a także postawiono jej federalne zarzuty o przestępstwa z nienawiści.

Alta Spells z CNN, Raja Razek, Maria Cartaya, Elliot C. McLaughlin, Angela Barajas i Melissa Alonso przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *