Gregory McMichael stanie przed sądem w sprawie federalnych zarzutów o przestępstwa z nienawiści w sprawie zabójstwa Ahmauda Arbery po wycofaniu ugody

Adwokaci Gregory’ego McMichaela poinformowali sąd, że wcześniejsza ugoda w sprawie zarzutów o przestępstwa z nienawiści jest nieważna, zgodnie z dokumentami sądowymi złożonymi w czwartek w federalnym sądzie okręgowym. Rozprawa ma się rozpocząć w poniedziałek. Nie przyznał się do winy.

Opłaty federalne obejmują jeden przypadek ingerencji w prawa i jeden przypadek usiłowania porwania, według akt oskarżenia.
Gregory McMichael został uznany winnym zarzutów stanowych i skazany w zeszłym miesiącu do dożywocia za rolę w zabójstwie Ahmauda Arbery’ego w 2020 r., Murzyna, który był ścigany i zastrzelony po bieganiu w pobliżu Brunswick w stanie Georgia.
Travis McMichael, syn Gregory’ego i człowiek, który zastrzelił Arbery’ego, pojawi się w sądzie w piątek, aby zmienić rozprawę, zgodnie z akcją sądową. Jego umowa z prokuratorami brzmiała: odrzucony przez sędziego federalnego Poniedziałek.

Travis McMichael zgodził się przyznać do jednego zarzutu o przestępstwo z nienawiści – ingerencję w prawa – w zamian za to, że prokuratorzy zalecili mu odsiedzenie 30 lat w więzieniu federalnym.

Po odbyciu wyroku federalnego zostałby odesłany do Georgii, aby dokończyć karę dożywotniego więzienia bez możliwości zwolnienia warunkowego. Pięć z tych ostatnich lat liczyłoby się do jego nadzorowanego zwolnienia z więzienia federalnego.

Wśród świadków, którzy przemawiali na poniedziałkowym przesłuchaniu, był agent specjalny FBI, który zeznał, że władze przeszukały telefon komórkowy Travisa McMichaela i konta w mediach społecznościowych i stwierdziły „częste używanie rasistowskich obelg” w odniesieniu do Czarnych.

Sędzia okręgowy USA Lisa Godbey Wood powiedziała, że ​​nie czuje się komfortowo z wytycznymi dotyczącymi wyroków. Rodzina Arbery’ego również sprzeciwiła się umowie.

Departament Sprawiedliwości uszanował decyzję sądu o odmowie przyjęcia zarzutu i „zawarł ugodę dopiero po tym, jak prawnicy ofiar poinformowali mnie, że rodzina nie jest temu przeciwna”, Kristen Clarke, zastępca prokuratora generalnego Wydziału Praw Obywatelskich, powiedział w oświadczeniu przekazanym CNN.

Oczekiwano, że sędzia orzeka osobno w sprawie tej samej umowy o przyznanie się do winy Gregory’ego McMichaela, ale po tym, jak sędzia odrzucił umowę Travisa, prawnicy obu McMichaels poprosili o więcej czasu na podjęcie decyzji, czy zmienić ich przyznanie się do winy.

READ  Akcje światowe odrabiają straty, ale są nastawione na tygodniowe straty

Trzecia osoba uznana za winną morderstwa Arbery, sąsiad William „Roddie” Bryan, została skazana na dożywocie z możliwością zwolnienia warunkowego, a także postawiono jej federalne zarzuty o przestępstwa z nienawiści.

Alta Spells z CNN, Raja Razek, Maria Cartaya, Elliot C. McLaughlin, Angela Barajas i Melissa Alonso przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *