Byli doradcy Joe Manchina lobbowali w jego biurze, Kongresie

Senator USA Joe Manchin (D-WV) gestykuluje podczas rozmowy z mediami po obiedzie Senatu Demokratów na Kapitolu w Waszyngtonie, 13 stycznia 2022 r.

Jonathan Ernst | Reuters

Byli adiutanci Sen. Joe Manchin lobbował w swoim biurze i innych w Kongresie w imieniu kilku korporacyjnych gigantów w okresie poprzedzającym ustawodawcę z Wirginii Zachodniej, który oświadczył, że nie poprze ustawy prezydenta Joe Bidena o wartości 1,75 biliona dolarów na rzecz klimatu i wydatków społecznych.

Co najmniej trzech byłych doradców Manchina reprezentowało prawie tuzin klientów korporacyjnych w kwartale październik-grudzień, którzy lobbowali w Izbie i Senacie w sprawie ustawodawstwa znanego jako Build Back Better, zgodnie z przeglądem raportów ujawniających lobbing CNBC. Manchin powiedział w grudniu, że nie poprze ustawy.

Byli doradcy Manchin lobbowali w imieniu takich firm jak T-Mobile, Best Buy, wiertnica ropy naftowej i gazu Kinder Morgan, firma wydobywcza Perpetua Resources oraz firma chemiczna i biopaliwowa Gevo.

Międzynarodowy koncern spożywczy i dóbr konsumpcyjnych Unilever, który zatrudnia byłego członka personelu Manchina jako lobbystę, nawiązał współpracę z zespołem prawnika z Wirginii Zachodniej poprzez list podpisany przez inne korporacje, podała firma.

Inne firmy i lobbyści wspomniani w tej historii albo odmówili komentarza, albo nie odpowiedzieli na prośby o komentarz. Senat zasady powiedzmy, że byli pracownicy muszą czekać rok po opuszczeniu biura Kongresu, zanim lobbują na swoich byłych kolegach. Dopóki nie osiągnęli określonego progu płacowego podczas pracy w Kongresie, mogą lobbować innych członków Senatu.

Manchin ogłoszony w grudniu 19, że nie zagłosuje za uchwaloną przez Izbę ustawą. Manchin niedawno ogłosił, że projekt ustawy jest „martwy”.

Polityka CNBC

Przeczytaj więcej relacji politycznych CNBC:

Specjalne interesy i liderzy biznesu nasilili swoje wysiłki, aby wpłynąć na konserwatywnego Demokratę, który jest decydującym głosem dla jego partii w Senacie 50-50. Podobnie, odkąd Manchin stał się tak krytycznym głosem za kadencji Bidena, kilku jego byłych doradców kilku lukratywnych klientów. Wcześniej lobbowali za branże takich jak węgiel, farmaceutyki, ropa i gaz, tytoń i finanse.

READ  Hall of Famer Bill Walton, dwukrotny mistrz UCLA i NBA

Sam Manchin odnotował wzrost składek i korporacji przez cały ostatni rok ponieważ stawiał opór i blokował elementy agendy Bidena.

Rzecznik Manchin nie zaprzeczył, że Manchin lub jego biuro słyszeli od byłych doradców lobbujących w imieniu swoich klientów.

„Senator Manchin bardzo wyraźnie wyraził swoje obawy dotyczące polityki z Build Back Better, które są zakorzenione w rosnącej inflacji, trwającej pandemii, niepewności geopolitycznej na całym świecie i ryzyku, jakie nasz rosnący dług publiczny stanowi dla stabilności ważnych programów, takich jak Medicare i Social Security, „Powiedział rzecznik. „Często słyszy od rodzin z Zachodniej Wirginii, które odczuwają presję, ponieważ skutki kosztownych podatków inflacyjnych obciążają ich budżet i poważnie traktują ich obawy podczas podejmowania decyzji w Waszyngtonie”.

Lobbing na BBB

Unilever, który jest właścicielem takich marek jak lody Ben & Jerry’s i kosmetyki Dove, jest współautorem listu, który został udostępniony personelowi Manchina w październiku, w którym opowiadał się za polityką klimatyczną, częściowo skupiając się na proponowanych w ustawie zapisach dotyczących dochodów. Przedstawiciel firmy powiedział w czwartek.

Litera, Oceniony przez CNBC, została podpisana przez inne firmy, w tym Pepsi, BP America, Siemens i Mars Incorporated. List został również wysłany do innych prawodawców, w tym do przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi z Kalifornii. i przywódca większości w Senacie Chuck Schumer, DN.Y.

Devin Sears, członek zespołu ds. relacji rządowych Unilever, pracował w biurze Manchina prawie 10 lat temu jako asystent personelu. Jest jednym z dwóch przedstawicieli firmy, którzy zaangażowali Izbę i Senat w sprawie „przepisów klimatycznych zawartych w Build Back Better Act”, zgodnie z formularzem ujawnienia lobbingu firmy Unilever w czwartym kwartale.

Aktywny inwestor Nelson Peltz przejął udziały w firmie za pośrednictwem swojej firmy, Trian Partners, według wielu raporty. Peltz, który kiedyś wspierał byłego prezydenta Donalda Trumpa, powiedział CNBC w październiku, że rozmawia z Manchinem co tydzień i nazwał senatora „najważniejszym facetem w DC”

Peltz niedawno przyczynił się do Sen. Kampania Kyrstena Sinemy, D-Ariz., In the czwarta ćwiartka. Sinema, podobnie jak Manchin, jest kluczowym głosem centrowym. Sprzeciwiła się podniesieniu niektórych stawek podatkowych i innych kluczowych elementów programu jej własnej partii.

„Chociaż popieramy włączenie silnych przepisów klimatycznych do ustawy Build Back Better Act, nie możemy się doczekać omówienia przepisów dotyczących dochodów, w tym potencjalnych alternatywnych rozwiązań”, mówi list podpisany przez Unilever i inne firmy. „Zdajemy sobie sprawę, że do postępu potrzebne są znaczne inwestycje, ale nasza ciągła zdolność do radzenia sobie ze zmianami klimatu, pozyskiwania czystej i odnawialnej energii, a także inwestowania w efektywność energetyczną i technologię, naszą siłę roboczą oraz społeczności lokalne, w których jesteśmy zakorzenieni, wymagają Nasze firmy pozostają konkurencyjne na całym świecie.”

W zestawie najnowsza wersja Build Back Better minimalny podatek od osób prawnych w wysokości 15% od deklarowanych dochodów dużych korporacji. Manchin powiedział niedawno, że pomimo sprzeciwu wobec Build Back Better opowiada się za 15% minimalnym podatkiem od osób prawnych. Manchin również odsunął proponowany podatek, który byłby ukierunkowany miliarderzy.

Raporty dotyczące lobbingu pokazują, że Patrick Hayes, partner w Kountoupes Denham Carr & Reid, który wcześniej pracował jako szef personelu Manchin, reprezentował co najmniej siedmiu klientów, którzy lobbowali na rzecz Build Back Better w miesiącach poprzedzających ten fakt, że Manchin powiedział „nie” dla rachunku. Hayes i inni członkowie jego zespołu reprezentowani w tej ustawie to AmerisourceBergen, T-Mobile, Best Buy, Kinder Morgan, America Health Insurance Plans, Industrial Minerals Association i Exelon.

Hayes przestał pracować w biurze Manchina w 2019 roku.

Z formularzy wynika, że ​​w czwartym kwartale Hayes i jego koledzy lobbowali na rzecz Odbuduj Lepiej do Domu, Senatu, Biura Wykonawczego Prezydenta, Biura Białego Domu i innych elementów administracji prezydenta Joe Bidena.

Elliot Howard, który pracował z Manchinem w Senackiej Komisji Energetycznej na początku zeszłego roku, lobbował ze swoim zespołem na rzecz czterech klientów w kwestiach związanych z Build Back Better. Wśród tych klientów znalazły się Gevo i Perpetua Resources.

Howard i inni lobbyści z jego zespołu zaangażowali się w administrację Izby Reprezentantów, Senatu i Bidena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *