Co wiemy o NFL po ataku serca Tomara HamlinaCNN

NFL nigdy nie doświadczyło czegoś takiego jak w ciągu ostatnich kilku dni.

Po tym, jak Damar Hamlin doznał zawału serca i został przewieziony do szpitala, kibice Cincinnati Bengals uściskali swoich odpowiedników z Buffalo Bills na stadionie Pacor. Łzy, podczas gdy inni się modlą.

Z godziny na godzinę, z dnia na dzień emocje i troska o zdrowie Hamlina narastały jak ocean – zawodnicy i trenerzy z 32 drużyn, fani NFL, z niepokojem oczekują na informacje o bezpieczeństwie Bills.

Po tym, jak był świadkiem przerażającego wydarzenia, nowicjusz Colts, Rodney Thomas II, pojechał z Indianapolis do Cincinnati, aby odwiedzić swojego przyjaciela Hamlina. W międzyczasie fani NFL czuwali przed Centrum Medycznym Uniwersytetu Cincinnati, gdzie Hamlin był nieprzytomny i zaintubowany na OIOM-ie.

Kiedy przybył, Thomas wziął przyjaciela za rękę i przemówił do niego.

„Wiedziałem, że mnie słyszy”, powiedział Hamlin Thomas, którego poznał w Central Catholic High School w Pittsburghu, gdzie obaj byli kolegami z drużyny i bliskimi przyjaciółmi.

„Nieważne, że mnie nie zapyta. Powiedziałem, co miałem do powiedzenia”.

Michael Addis, profesor psychologii na Clark University w Worcester w stanie Massachusetts, powiedział CNN Sports, że to, co widzieliśmy w ciągu ostatnich kilku dni, pokazuje ewolucję gry. „Ciesz się emocjami”.

„Myślę, że to znak, że jesteśmy lepiej przygotowani niż ćwierć wieku temu, aby przyznać się do emocjonalnych i fizycznych problemów zdrowotnych mężczyzn, ponieważ wszelkiego rodzaju tradycyjne prawa dotyczące męskości uczą nas ukrywać”. Addis, który specjalizuje się w leczeniu depresji u mężczyzn, powiedział:

Rozgrywający Bills, Josh Allen, powiedział dziennikarzom w czwartek, że gracze Buffalo dali sobie nawzajem dużo wsparcia emocjonalnego.

„Odbyliśmy kilka otwartych, szczerych i głębokich rozmów” – powiedział Allen. „Niektóre są niewiarygodne, to brzmi dziwnie, ale niektóre obejmują się jak mężczyźni, przytulają kogoś i naprawdę się o niego opierają. To się często zdarza i potrzebujesz tego każdego kawałka, naprawdę.

„Ciągle słyszymy dobre wieści o Tamar i myślę, że to popycha nas do przodu”. Allen powiedział o „znaczącej poprawie” w szpitalu Hamlina.

Hamlin może komunikować się, kręcąc głową, kiwając głową lub pisząc krótkie notatki, powiedział dr Timothy Pritz z University of Cincinnati Health, członek zespołu medycznego gracza.

READ  Ustawa została uchwalona, ​​aby zapobiec próbom obalenia wyników wyborów prezydenckich

W piątek Bills ogłosili, że rurka do oddychania Hamlina została usunięta z dnia na dzień i że był obecny na spotkaniu zespołu, aby porozmawiać z zawodnikami i trenerami. Miał proste przesłanie: „Kocham was, chłopcy”.

Bills zabezpiecza Hamlin przed otwarciem sezonu w sobotę 28 sierpnia 2021 r.

NFL ogłosiło w czwartek, że mecz między Bills i Bengals został odwołany, chociaż ostatni tydzień sezonu regularnego rozpoczyna się w sobotę, a krajobraz play-offów stanie się jaśniejszy później.

Jednak według Addisa szybki powrót do gry po takim „traumatycznym wydarzeniu” byłby dużym wyzwaniem dla graczy.

„Dla niektórych powrót do biznesu polega właśnie na tym. I jest to zdrowe odwrócenie uwagi od tego, przez co przechodzą” – powiedział Addis. „Dla innych nie ma możliwości, by tak szybko wrócili do biznesu”.

Rozgrywający Cincinnati, Joe Burrow, powiedział w ciągu tygodnia, że ​​jego powrót do gry w niedzielę będzie inaczej odczuwany przez jego kolegów z drużyny.

„Gdybyś miał głos w szatni, jestem pewien, że byłby to głos mieszany” – powiedział Pro dziennikarzom w środę.

„Osobiście myślę, że trudno jest grać, ale są ludzie, którzy chcą grać, i są ludzie, którzy nie. Osobiście prawdopodobnie chcę grać” – powiedział Burrow.

„Myślę, że osobiście radzę sobie z takimi rzeczami, aby jak najszybciej wrócić do normalności. Ale tak jak powiedziałem, każdy ma inny sposób radzenia sobie z tym.

Bengals rozgrywający Burrow rozmawia z mediami w środę, 4 stycznia.

„Ludzie na zawsze się zmienią” po tym, co wydarzyło się w poniedziałek, powiedział rozgrywający Bills Allen, dodając, że uważa, że ​​„naprawdę dobrze, że nasz zespół ponownie założył ten kask i przeszedł przez ten proces”.

Jednak według Addisa niektórym graczom mógł być trudny powrót do akcji po ataku serca Hamlina w połowie gry, który mógł doświadczyć pierwszej „egzystencjalnej świadomości własnej śmiertelności”.

„Ci gracze są przyzwyczajeni do widoku złamanych kości. Są używane do protokołów wstrząsu mózgu” – powiedział Addis. „To była normalna, rutynowa gra, która była bliska śmierci gracza.

READ  Kumulacja Powerball wzrosła do 875 milionów dolarów po tym, jak środowe losowanie nie wygrało

„Myślę więc, że ryzyko wywołania traumatycznych reakcji jest bardzo realne, potencjalnie dla wszystkich zaangażowanych graczy i fanów.

„W przypadku niektórych z tych graczy, w zależności od doświadczeń, jakie mieli w swoim życiu, przywróci to niektóre z tych uczuć”.

W ciągu ostatnich kilku lat świat sportu stał się bardziej świadomy zdrowia psychicznego sportowców, ale gdy sezon NFL zbliża się do końca, Addis zastanawia się, czy gracze mają czas i przestrzeń, aby przetworzyć swoje emocje.

„To, czy pasuje do wymagań ekonomicznych NFL i wymagań fanów, dopiero się okaże” – powiedział Addis.

„Naprawdę jestem zainteresowany tym, jak to wszystko się potoczy, ponieważ nie sądzę, aby przemysł gier był skłonny być tak elastycznym, jak potrzebują tego gracze”.

Komisarz NFL Roger Goodell powiedział we wtorkowej notatce dla drużyn, że szefowie ds. zaangażowania graczy we wszystkich klubach i lekarze drużyn otrzymali informacje na temat zdrowia psychicznego i zasobów wsparcia dla graczy i personelu.

Allen zareagował na upadek Hamlina w pierwszej kwarcie meczu z Bengalami.

W ciągu 10 sekund od upadku Hamlin otrzymał ratującą życie pomoc medyczną.

Główny trener Bills, Sean McDermott, powiedział w czwartek, że asystent trenera sportowego Denny Kellington uratował życie Hamlinowi, wykonując resuscytację na boisku.

NFL było szeroko krytykowane za sposób, w jaki radzi sobie z kontuzjami graczy w tym sezonie, ale szybka reakcja personelu medycznego na upadek Hamlina została szeroko pochwalona.

Gotowość do szybkiego działania w obliczu zagrożenia jest wynikiem długich godzin planowania i przygotowań, mówi dr. Jonathan A. mówi Drezner. Jastrzębie morskie.

Drezner wyjaśnił, że personel medyczny drużyn NFL ma „spisany plan działania w nagłych wypadkach”, obejmujący nagłe zatrzymanie akcji serca, uraz głowy i szyi oraz uraz brzucha lub klatki piersiowej, dodając, że plany te są ćwiczone dwa razy przed rozpoczęciem sezonu. Raz na obiekcie treningowym i stadionie, na którym odbywają się mecze.

Następnie, podczas „przerwy medycznej przed meczem”, obaj pracownicy medyczni, w tym dodatkowi lekarze, lekarze zajmujący się udrażnianiem dróg oddechowych i konsultanci neurotraumy, spotykają się z urzędnikami na godzinę przed rozpoczęciem meczów NFL, aby „upewnić się, że wszyscy są na tej samej stronie, co do tego, co należy należy to zrobić. W nagłych przypadkach tak musi się stać” – powiedział Dresner.

READ  UPS, Kierowcy osiągają porozumienie w sprawie pracy, aby uniknąć strajku

„Więc jest to planowanie„ co jeśli ”. Myślę więc, że w NFL bardzo duży nacisk kładzie się na to, abyśmy byli faktycznie przygotowani” – powiedział lekarz zespołu Seahawks.

„Myślę, że zostało to zademonstrowane w reakcji zespołu medycznego Domara Hamlina, Buffalo Bills i wsparciu w Cincinnati. Jeśli podczas meczu NFL wystąpi nagły wypadek medyczny, tego rodzaju reakcja może zostać powtórzona” – powiedział Dresner.

Gracze Bills obejmują się i modlą po tym, jak Hamlin upadł na boisko.

Jak informuje Drezner, zawodnicy przechodzą coroczne elektrokardiogramy przed rozpoczęciem sezonu NFL.

Zespoły badają również rodzinną historię chorób serca lub nagłego zatrzymania krążenia u weteranów.

Dresner mówi, że nie sądzi, aby „czynniki ryzyka zatrzymania krążenia w NFL były inne niż w jakimkolwiek innym sporcie”.

„Większość nagłych zatrzymań krążenia u młodych sportowców wyczynowych wynika z wcześniej istniejącej choroby serca. Ponownie, są to rodzaje chorób serca, których szukasz podczas badań przesiewowych, ale żadne badanie przesiewowe nie jest idealne.

Po upadku Hamlina cała liga pokazała swoje poparcie dla obrony i Bills, zmieniając swoje zdjęcia profilowe w mediach społecznościowych na „Módlcie się za Tamar” i zmieniając panoramę kraju na niebiesko dla Hamlina.

Dyrektor generalny Bills, Brandon Beane, wyraził uznanie dla wsparcia całej społeczności NFL w ciągu ostatniego tygodnia, nazywając to „rodziną”.

„Każdy zespół w tym tygodniu zmienił swoje logo na swojej stronie w mediach społecznościowych, aby modlić się za Tamar, nie sądzę, żebym kiedykolwiek to widział” – powiedział dziennikarzom Beane.

„I tak, idziemy na wojnę, ale pod koniec dnia życie jest wojną numer jeden i niespotykana jest jedność graczy, trenerów, dyrektorów generalnych, właścicieli, fanów. Ale ja myślę, że to dobre światło, rzuca wspaniałe światło na NFL. NFL to naprawdę rodzina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *