Michael Vail, dyrektor handlowy 3M, został zwolniony za niewłaściwe zachowanie

Nowy Jork (CNN) Producent 3M zwolnił w piątek wieloletniego dyrektora generalnego Michaela Vale’a, powołując się na „niewłaściwe zachowanie i naruszenie polityki firmy”.

Vale awansował na nowe stanowisko prezesa 3M Group oraz dyrektora ds. biznesowych i krajowych zaledwie w zeszłym miesiącu. Na tym stanowisku Vale nadzorował działalność firmy 3M w zakresie bezpieczeństwa, przemysłu, konsumentów, transportu i elektroniki, podlegając bezpośrednio dyrektorowi generalnemu Mike’owi Romanowi. Przed objęciem nowego stanowiska Vale pełnił funkcję prezesa Grupy 3M ds. bezpieczeństwa i działalności przemysłowej firmy.

Vale otrzymywał od firmy ponad 1,6 miliona dolarów całkowitej rekompensaty pieniężnej rocznie, według stanu na 1 kwietnia 2022 r., według jednego z akcjonariuszy firmy. raport. Vale jest pracownikiem firmy produkującej taśmy, maski chirurgiczne i inne produkty przemysłowe od ponad 30 lat. Firma powiedziała, że ​​został rozwiązany z powodu, o godz reklama w poniedziałek.Michael Fall, były prezes grupy i dyrektor ds. biznesowych oraz Country Officer w 3M.

3M powiedział, że podjął natychmiastowe działania po sprawdzeniu, że Vale naruszył politykę firmy i że niewłaściwe zachowanie „nie miało związku z działalnością firmy i jej wynikami finansowymi”.

Akcje spółki otworzyły się na czerwono w poniedziałek, ale odbiły się wczesnym popołudniem. Kiedy CNN poprosiło o komentarz, 3M odniosło się do swojego oświadczenia.

Firma podała w oświadczeniu, że trwają poszukiwania następcy Valiego. W międzyczasie szefowie działów, które nadzorował Vale, będą podlegać bezpośrednio prezesowi firmy.

READ  Hyundai zwiększa inwestycje w pojazdy elektryczne do 28 miliardów dolarów, aby ograniczyć swoją działalność w Chinach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *