Microsoft potwierdza nowe problemy z aktualizacjami systemu Windows 10 czerwca 2022

Zbiorcza aktualizacja systemu Windows 10 z czerwca 2022 jest teraz dostępna dla wszystkich obsługiwanych wersji systemu operacyjnego. Zbiorcza aktualizacja z tego miesiąca rozwiązała kilka problemów, w tym usterkę uniemożliwiającą działanie programów Microsoft Excel i Outlook. Kolejny błąd dotyczący okna trybu Internet Explorera został naprawiony.

Podczas gdy lista poprawek była w aktualizacji z czerwca 2022 (KB5014699) dla Windows 10 jest za długi Ponieważ firma naprawiła wiele problemów, Microsoft również wydał ostrzeżenie. Według zaktualizowanych informacji o wydaniu, błąd w aktualizacji systemu Windows 10 z czerwca 2022 może wyłączyć funkcję hotspotu Wi-Fi w systemie operacyjnym.

Bardzo często używa się smartfona lub tabletu jako osobistego hotspotu do udostępniania ultraszybkiego bezprzewodowego połączenia internetowego 5G innym urządzeniom w dowolnym momencie. W systemie Windows można również utworzyć hotspot i udostępniać Internet innym urządzeniom. W rzeczywistości możesz użyć funkcji hotspot wbudowanej w system Windows 10 jako przedłużacza Wi-Fi.

Po aktualizacji systemu Windows 10 z czerwca 2022 użytkownicy mogą nie być w stanie korzystać z funkcji hotspotu Wi-Fi. Potwierdzają to raporty w Centrum opinii:

„Po zainstalowaniu KB5014699 miałem problemy z resetowaniem połączeń sieciowych co 5 minut. Obejmuje to sesje RDP, sesje SMB i sesję między mostem a urządzeniem IoT. Kiedy wyłączam mostek sieciowy, którego potrzebuję do pracy z Urządzenie IoT, problem znika” – zauważył jeden z dotkniętych użytkowników.

„Włączenie udostępniania połączenia internetowego wyłącza możliwość dostępu do sieci na komputerze, który udostępnia połączenie. Nawet witryny działające na hoście lokalnym obracają się w nieskończoność i przekraczają limit czasu” – zauważył inny użytkownik.

„Włączenie ICS niszczy również możliwości RDP komputerów podłączonych do karty sieciowej, za pomocą której udostępniane jest połączenie internetowe. Warto zauważyć, że nadal mogę łączyć się z portem 3389 przez telnet na komputerze udostępniającym połączenie, ale klient RDP obraca się w nieskończoność. ” wymiar”, dotknięty użytkownik wyjaśnił, w jaki sposób błąd zepsuł również PROW.

READ  Sony wprowadza system śledzenia ruchu Mocopi w USA

Microsoft zaktualizował teraz dokumentacja Aby wyróżnić błąd, w którym użytkownicy napotykają nieoczekiwane problemy podczas korzystania z funkcji hotspotu Wi-Fi. Jeśli to dotyczy, komputer hosta może utracić połączenie z Internetem.

Innymi słowy, ten błąd może spowodować uszkodzenie sieci Wi-Fi Twojego urządzenia. Jeśli połączenie internetowe Twojego urządzenia działa ostatnio dziwnie, prawdopodobnie z powodu aktualizacji zbiorczej. Możesz rozwiązać ten problem i przywrócić dostęp do Internetu na urządzeniu hosta, wyłączając funkcję hotspotu Wi-Fi. Aby całkowicie wyłączyć hotspot Wi-Fi, wykonaj następujące kroki:

  • Otwórz menu Start.
  • Otwórz Ustawienia > Sieć i Internet > Mobilny punkt dostępu.
  • W sekcji „Udostępnij moje połączenie internetowe z” upewnij się, że opcja „Udostępnij moje połączenie internetowe innym urządzeniom” jest wyłączona.

W większości przypadków wykonanie tych kroków powinno złagodzić problemy z Wi-Fi w systemie Windows 11.

Problemy w aktualizacji systemu Windows 10 czerwca 2022

Oprócz zepsutego Wi-Fi, Microsoft jest również świadomy innego błędu w aktualizacji systemu Windows 10 z czerwca 2022, w którym użytkownicy mogą nie być w stanie zalogować się za pomocą Azure Active Directory (AAD).

Dotyczy to aplikacji i usług korzystających z Azure Active Directory, a niektórzy użytkownicy mogą również mieć problemy z połączeniami VPN, Microsoft Teams, Microsoft OneDrive i Microsoft Outlook.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *