Microsoft tworzy nową technologię reklamową Xbox dla gier

Zrzut ekranu przedstawiający postacie z Fortnite patrzące na pusty billboard z logo Xbox.

zdjęcie: Xbox / Epic / Kotaku

Podnieś rękę, jeśli nie możesz się doczekać, kiedy zobaczysz więcej reklam w swoich ulubionych grach wideo? Nie widzę żadnej ręki. Cóż, zła wiadomość: nowy raport twierdzi, że Microsoft buduje program reklamowy, aby dać „wybranym markom” możliwość zakupu reklam, które następnie będą wyświetlane za darmo. Gry na konsolę Xbox. I chociaż raport mówi, że Microsoft i Xbox są ostrożne, aby nie „pobudzać” graczy ani nie zakłócać gry, jest mało prawdopodobne, że większość ludzi będzie zachwycona wyświetlaniem reklam w grach.

zainteresowany handlem Raporty Microsoft chce współpracować z firmami zajmującymi się technologiami reklamowymi, aby stworzyć system, który pozwoli markom i reklamodawcom kupować reklamy i umieszczać je w bezpłatnych grach Xbox, według dwóch osób, które rozmawiały z od środka Mówi się, że biorą udział w planowaniu i bieżących negocjacjach programu.

Według tych źródeł reklamy mogą pojawiać się jako cyfrowe billboardy w otwartej grze wyścigowej lub przygodowej. Jednak obecnie nie wiadomo, w jakich innych formach te bezpłatne reklamy mogą się pojawiać ani czy będą zawierać wideo lub audio. zainteresowany handlem Nie był również w stanie potwierdzić, czy Microsoft i Xbox zaczęły promować reklamodawców i marki na nowej platformie reklamowej. Niezależnie od tego oczekuje się, że zostanie uruchomiony około trzeciego kwartału tego roku.

Rzecznik Microsoftu powiedział Kotaku Chociaż „zawsze szuka sposobów na poprawę doświadczenia graczy i programistów”, firma nie miała nic więcej do powiedzenia na temat zgłoszonego systemu reklamowego.

Czytaj więcej: 24 najlepsze gry w ramach subskrypcji Xbox Game Pass

Jak wskazano zainteresowany handlemMicrosoft rzeczywiście sprzedaje pewną ograniczoną przestrzeń reklamową na swoich konsolach za pośrednictwem reklam na pulpicie nawigacyjnym i niektórych ofert reklamowych w grach za pośrednictwem stron trzecich. Jednak ten nowy program jest próbą ekspansji Microsoftu i Xboxa na więcej marek, które szukają sposobów na reklamowanie się wśród rosnącej publiczności graczy, z których wielu jest młodszych, nie ogląda telewizji kablowej i coraz trudniej jest do nich dotrzeć. Sugeruje się również, że Microsoft chce przyciągnąć więcej programistów free-to-play X-Box za pomocą tych reklam.

Co ciekawe, Microsoft najwyraźniej jest bardzo zaniepokojony denerwowaniem graczy, którzy normalnie nie spodziewaliby się napotkania reklam w grach konsolowych. Doprowadziło to do bardziej ostrożnego podejścia, w którym, starając się zapewnić, że reklamy nie będą wyłączane podczas gry, Microsoft utworzy „prywatny rynek”, do którego mają dostęp tylko wybrane marki.

Oczywiście nie jest to pierwszy raz, kiedy widzimy firmy próbujące umieszczać reklamy w grach wideo. Sarkastycznie, Święty rząd 2 Próbowałem już zrobić wszystko „billboardy z prawdziwego świata” To było bardzo zabawne i niesamowite przeżycie. Ale ponieważ darmowe gry stają się coraz większe na konsolach i coraz trudniej jest reklamować się młodszym graczom przy użyciu obecnych metod, nie jest niespodzianką, że firmy chcą umieszczać reklamy w coraz większej liczbie gier wideo.

A ponieważ konsole są zamkniętymi ogrodami, które nie mają łatwego dostępu do modów lub hacków, oznacza to, że nie możesz po prostu zainstalować programu blokującego reklamy, aby ukryć te reklamy, tak jak robisz to podczas odwiedzania Kotaku.

READ  Google Pixel Fold – dyrektor Google mówi o cenie 1799 USD, twierdzeniu o „najtrwalszym zawiasie” i nie tylko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *