Microsoft uruchomił Mesh, platformę wirtualnych spotkań w Teams

Podczas gdy wiele organizacji nalega, aby ich pracownicy wrócili do swoich biur, Microsoft proponuje wypróbowanie nowego rodzaju pracy „hybrydowej”. Firma ogłosiła premierę Microsoftu nie, czyli funkcja, która pozwala awatarom pracowników spotykać się w tym samym miejscu, nawet jeśli rzeczywiste osoby są rozproszone. System wirtualnej komunikacji obsługiwany jest przez Microsoft Teams.

Microsoft przetestował Mesh w takich firmach jak firma konsultingowa Accenture i firma farmaceutyczna Takeda. „Świat pracy ewoluuje w szybkim tempie, ale znaczenie więzi międzyludzkich nigdy nie przeminęło. Rozmowy przy lunchu, spotkania na korytarzu, pogawędki przy kawie – często są kluczem do sukcesu w miejscu pracy i szczęścia pracowników” – powiedział Takeda. Leo Parrilla, dyrektor ds. technologii w A oświadczenie. Twierdzi, że ich spotkania były „bardziej oparte na współpracy i wciągające”.

Mesh zapewnia szereg gotowych przestrzeni, które firmy mogą dostosować, dodając wszystko, od filmów informacyjnych po logo – bez konieczności wprowadzania żadnego kodu. Zestaw narzędzi Mesh działa w Unity, platformie programistycznej 2D i 3D firmy Microsoft, w celu dalszego dostosowywania wirtualnego świata. Zasadniczo, jeśli pracodawca chce, aby wszyscy wzięli udział w rekolekcjach, może utworzyć ich kopię i zaprosić wszystkich awatarów.

Obecnie Microsoft Mesh jest dostępny tylko na komputerach stacjonarnych i konsolach Meta Quest VR (jeśli pracownicy chcą bardziej wciągających wrażeń). Firma Microsoft oferuje bezpłatny sześciomiesięczny okres próbny każdemu posiadaczowi planu biznesowego lub korporacyjnego. W przeciwnym razie ceny wahają się od 4 USD za użytkownika miesięcznie w przypadku Microsoft Teams Essentials aż do 57 USD za użytkownika miesięcznie w przypadku Microsoft 365 E5.

Ten artykuł zawiera linki partnerskie; Jeśli klikniesz ten link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać prowizję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *