Plusy i minusy pracy trenera piłki nożnej w Michigan według Jima Harbaugha

Michigan potrzebuje nowego głównego trenera. Źródło ligowe podało, że Jim Harbaugh będzie kolejnym trenerem Los Angeles Chargers Sportowiecotwierając najwyższe stanowisko w Ann Arbor po raz pierwszy od 2014 roku.

Harbaugh przywrócił Michigan do chwały, kończąc karierę mistrzostwami kraju, trzema z rzędu mistrzostwami Big Ten i trzema zwycięstwami z rzędu z Ohio State. Osiągnąwszy wszystko, co możliwe, wrócił do NFL w poszukiwaniu nieuchwytnego Super Bowl.

Może to być bardzo szybkie wyszukiwanie, biorąc pod uwagę, kto jest w sztabie i co wydarzyło się w zeszłym sezonie, ale wystarczy czasu, aby kliknąć profil stanowiska.

Jak dobra jest praca Michigan? Jakie nazwiska mogłyby znaleźć się w zestawie? Oto czynniki, które należy wziąć pod uwagę.

Michigan to program mistrzostw krajowych

Przez wiele lat nie wyglądało na to, że Michigan jest programem, który może konkurować na szczycie tego sportu. Miała historię, mnóstwo pieniędzy i bardzo dobrych graczy, ale wydawało się, że nie ma wystarczającej przewagi w zakresie talentów, aby konkurować z najlepszymi z SEC w taki sam sposób, w jaki mógłby to zrobić Ohio State. Podczas swojej kadencji Harbaugh nadal osiągał sufity, najpierw w Ohio State i grach w kręgle, a następnie w półfinale CFP.

Teraz to się całkowicie zmieniło. Harbaugh eksplodował na każdym kroku i pokazał, że dla tego programu nie ma już ograniczeń. Wolverines wygrali wszystko i wyprodukowali jedne z największych klas draftu w kraju. Potrafią się rozwijać i wygrywać lepiej niż ktokolwiek inny w danym sezonie. Tutaj nie ma już pytań ani granic.

Będzie trochę przebudowy, ale solidne elementy są na swoich miejscach

Kilku gwiazdorów wróciło do Wolverines na sezon 2023, aby osiągnąć to, czego dokonali. Teraz ich nie ma. Gracze w drodze do zawodowstwa to między innymi rozgrywający JJ McCarthy, biegacz Blake Corum, skrzydłowy Roman Wilson, obrońca Zach Zinter, obrońca Kris Jenkins, obrońca Mike Sunristil i obrońca narożnikowy Josh Wallace.

To dużo do zastąpienia dla każdego zespołu. Harbaugh powiedział przed sezonem, że jego zdaniem drużyna ze stanu Michigan może ustanowić rekord w liczbie wyborów do NFL Draft, i wydaje się to możliwe.

Jednak powracającymi graczami są biegacz Donovan Edwards, rozgrywający Colston Loveland, defensywny liniowy Mason Graham i narożnik Will Johnson – wszyscy oni są obecnymi lub potencjalnymi gwiazdami, chociaż zawsze jest możliwe, że po zmianie trenera przez portal odejdzie więcej zawodników. Z drugiej strony stan Michigan może teraz lub w przyszłości znaleźć za pośrednictwem portalu więcej zawodników, zwłaszcza na pozycji rozgrywającego, gdy sytuacja trenerska zostanie ostatecznie uregulowana.

READ  Wewnątrz przeprowadzki Luke'a Fickella do Wisconsin, dlaczego zdecydował się teraz opuścić Cincinnati

To jeden z najlepiej wyposażonych programów w kraju, ale czy może konkurować z systemem nierekrutacyjnym?

Nigdy nie brakowało środków. Według bazy danych Sportico, Rosomaki zajmują 11. miejsce w kraju pod względem wydatków na piłkę nożną w sezonie 2021–22. Wszystkie udogodnienia są na swoim miejscu.

Jednak tym, co sprawiło, że mistrzostwa stanu Michigan były tak zaskakujące, było to, że zbudowały ten zespół, nie pozostając na szczycie rankingów rekrutacyjnych. W latach 2020–2023 klasy rekrutacyjne Wolverines zajmowały 10., 13., 9. i 17. miejsce w rankingach 247Sports Composite. W zeszłym sezonie zajęli 14. miejsce w kraju w rankingu talentów 247Sports. Zdobycie mistrzostwa kraju bez pierwszej piątki klasy rekrutacyjnej lub lepszego rozgrywającego nigdy nie miało miejsca we współczesnej historii. Rosomaki stały się jednym z najlepszych programów rozwojowych w kraju i zmieniły naprawdę dobrych zawodników w graczy NFL.

Czy ten rozwój będzie trwały bez Harbaugha? A może Michigan potrzebuje rekrutacji na poziomie stanu Georgia, Alabama i Ohio? Zespół Buckeyes, wyraźnie napędzany trzema zwycięstwami stanu Michigan z rzędu i tytułem mistrza kraju, w zeszłym tygodniu naładował siły, dodając kilku czołowych rekrutów i transferów. Główny trener Ryan Day mówił w przeszłości, że stan Ohio musi zwiększyć swoje wysiłki w lidze NIL. Wygląda na to, że tak. Michigan nie było na tym poziomie. Być może powinno się to zmienić wraz z nowym trenerem. Albo może nie.

Jakie nazwiska mogłyby zatem znaleźć się w zestawie?

Oczywiście badania te zaczynają się i mogą kończyć się na Koordynator ataku Sherron Moore. Nie często zdarza się, że szkoła ma asystenta, który ma na swoim koncie dwa zwycięstwa w pierwszej dziesiątce. Moore pokonał Penn State na wyjeździe i Ohio State w Ann Arbor, podczas gdy Harbaugh siedział u siebie z powodu zawieszenia przez Wielką Dziesiątkę za kradzież znaków i zaawansowany zwiad. Fakt, że wygrał w Ohio jako główny trener stanu Michigan, jest punktem w jego CV, któremu nikt inny nie może się równać. Jest kochany przez swoich zawodników, może utrzymać kulturę i dynamikę, a także był trenerem w kilku meczach. Został wybrany przez Harbaugha i Michigan po drugim zawieszeniu Harbaugha i tutaj byłby łatwym wyborem, chyba że cokolwiek ze skandalu z Connor Stallions powróci bezpośrednio do związku z Moore'em. Jeszcze tego nie widzieliśmy.

READ  Kongresmen ze stanu Indiana przesłuchuje WNBA w związku z „nadmiernym atakiem” na Kaitlyn Clark

Jeśli Moore z jakiegoś powodu nie otrzyma tej pracy, koordynator obrony Jesse Minter i trener biegaczy Mike Hart również mogą być opcjami wewnętrznymi.

Głębiej

Sherwin Moore brał udział w przesłuchaniach do Michigan. Dokąd potoczy się jego historia?

Trener Kansas Lance Leipold Pracował na kilku stanowiskach, w tym w Waszyngtonie, dzięki cudowi, którego dokonał w Lawrence, a Środkowy Zachód zna jako mieszkaniec Wisconsin. Człowiek po prostu wygrywa. 59-latek odziedziczył program bez zwycięstw w Kansas i w swoim trzecim sezonie wygrał dziewięć meczów, pokonując Oklahomę i zajmując w tym sezonie 23. miejsce. Zdobył dwa mistrzostwa MAC Division w Buffalo i wcześniej rozwinął kilku zawodników NFL. W Wisconsin-Whitewater osiągnął bilans 109-6, a wcześniej zdobył sześć tytułów mistrzowskich Dywizji III. Najważniejszym pytaniem będzie, czy uda mu się zrekrutować na szczyt tej dyscypliny. Właśnie podpisał kontrakt z zawodnikiem Edge Rush Deshaunem Warnerem, rekrutem z pierwszej 70-tki w Kansas.

Główny trener stanu Kansas, Chris Klieman W ciągu ostatnich trzech lat wygrał 27 meczów, zdobywając mistrzostwo Wielkiej 12 w 2022 r. i plasując się z rzędu w pierwszej dwudziestce. 56-latek zdobył cztery mistrzostwa kraju FCS w stanie Dakota Północna. Podobnie jak Leipold, Kleiman często wygrywa. Ale czy podobnie jak Leipold może rekrutować osoby z pierwszej dziesiątki?

Koordynator ofensywy Baltimore Ravens Todd Monken I Koordynator obrony Mike McDonald Opcje mogą być. Obaj są także potencjalnymi przyszłymi głównymi trenerami NFL, więc mogą nie chcieć wracać do futbolu w college'u, ale Monken poprowadził Gruzję w drodze do kolejnych mistrzostw kraju w 2021 i 2022 roku i wykonał świetną robotę jako główny trener w Southern Miss a od dziesięciu lat. McDonald był koordynatorem obrony stanu Michigan w 2021 r. (kiedy przegrali z Monkenem i Gruzją w CFP), zanim wrócił do Ravens, aby kierować tą obroną. Jest również jasne, że obaj byli powiązani z pracą dla Johna Harbaugha w Baltimore.

Głębiej

Mike McDonald pozwala, aby obrona Ravens mówiła za siebie

Trener stanu Iowa Matt Campbell Wydawało mu się, że jest naturalnym kandydatem na wiele stanowisk w Wielkiej Dziesiątce, ale pozostał w Ames. 44-letni mieszkaniec Ohio odniósł największy sukces w stanie Iowa od stulecia, wygrywając Fiesta Bowl i zajmując pierwsze miejsce w Big 12 w 2020 r., ale od tego czasu ma dopiero 18–20 lat i jego nazwisko nie jest tak popularne w kręgach coachingowych, jak to było kilka lat temu. Nie widzieliśmy też, żeby trenował i rekrutował do pracy w Power 5 z wysokimi oczekiwaniami.

READ  Pojawia się Jon Gruden z uroczą fryzurą i przepraszającą wymówką

Trener LSU Brian Kelly Nazwa pojawiła się jako możliwość kilka tygodni temu. Być może przypadkowo w LSU doszło od tego czasu do modernizacji i rozbudowy personelu Tygrysów. Kelly zatrudnił koordynatora obrony stanu Missouri Blake'a Bakera jako najlepiej opłacanego asystenta trenera w futbolu uniwersyteckim (2,5 miliona dolarów) po tym, jak Baker odrzucił kilka większych posad. Kelly zatrudnił także trenera linii defensywnej Bo Davisa z dala od Teksańczyków za zwiększoną pensję. Kelly spędził dwie dekady w Michigan i zawsze wydawał się osobą o niezwykłej kulturze, pasującą do LSU, aby zastąpić Eda Orgerona, ale posunięcia, jakie LSU poczyniło w ostatnich tygodniach, sprawiają, że taki ruch Kelly'ego wydaje się bardzo mało prawdopodobny.

On był Trener Wisconsin Luke Fickell Być zainteresowanym? Wieloletni Buckeye ma wykup za 8 milionów dolarów, aby opuścić Wisconsin. Długo po swojej tymczasowej karierze trenerskiej w Ohio w 2011 r., w której w 2011 r. prowadził 6–7, Fickell osiągnął bilans 57–18 w Cincinnati, wygrywając trzykrotnie co najmniej 11 meczów i docierając do College Football Playoff w 2021 r. Gdyby to było rok temu, to by było na tyle. sens na świecie. Jednak bycie nowym zawodnikiem w Wisconsin w połączeniu z rozczarowującym debiutanckim sezonem zeszłej jesieni 7-6 może sprawić, że będzie to mało prawdopodobne po obu stronach.

Trener Wake Forest Dave Clawson Zwyciężył także na wielu poziomach tego sportu. Clawson ma 63–61 lat w Wake Forest od 2014 r. i może pochwalić się sześcioma zwycięskimi sezonami w ciągu ostatnich ośmiu lat, w tym rekordem 11–3 w 2021 r. Wcześniej trenował i wygrywał w Bowling Green, Richmond i Fordham. W Wake Forest Clawson wykonał jedno z najtrudniejszych zadań w Power 5, rekrutując i rozwijając graczy takich jak Sam Hartman i Kenneth Walker III, zanim przeszli na swoje ostatnie sezony.

(Zdjęcie na górze: Ezra Shaw/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *