Miejsca pracy w dużych firmach technologicznych straciły blask

Jej rozczarowanie wykracza poza samą firmę i obejmuje samą branżę. „Każda technologia, w którą się zagłębisz, wydaje się być szczęściem. W tej chwili sztuczna inteligencja nabiera rozpędu, więc wszyscy czują się pozostawieni w tyle. To nie tylko moja firma: sam rynek nie wie, co musi zrobić, aby odnieść sukces, ani gdzie idzie.” Nie czułem już inspiracji ani tego „szumu”, kiedy po raz pierwszy wszedłem do biura.

„Dni chwały powrócą”

Dobrowski uważa, że ​​podekscytowanie pracą w sektorze technologii powróci dopiero, gdy gospodarka w pełni się ożywi, zakończą się zwolnienia i firmy wznowią masowe zatrudnianie.

Nawet wtedy tylko niektóre role pozostają pożądane. „Historia pokazała, że ​​wzrost liczby miejsc pracy oznacza, że ​​dla osób poszukujących pracy są możliwości” – mówi. „W tej chwili istnieją obszary w branży, które są nadal bardzo atrakcyjne dla talentów technologicznych, takie jak zespoły AI składające się z dużych firm technologicznych i start-upów”.

Mimo że opuścił branżę, Michael twierdzi, że w przyszłości nadal będzie pracował w dużej firmie technologicznej. „Korzyści są ogromne, a Ty jesteś zmuszony pracować nad dużymi problemami, na które możesz pewnego dnia wskazać i powiedzieć: «Opracowałem to»”. Powrócą dni świetności: po dwóch latach recesji będzie tak „Wrócimy w 2021 r. Talentów technicznych zawsze będzie brakowało”.

Ale teraz wielu pracowników technologicznych szuka gdzie indziej. „Większość moich kolegów ma to samo zdanie: pracujemy nad czymś, co zmierza donikąd” – mówi Alessandra. „A kiedy zobaczyliśmy, że tak wielu naszych bliskich współpracowników nagle zostało zwolnionych lub w rezultacie odeszło z pracy, straciliśmy wiarę w to, co chcieliśmy osiągnąć. Większość z nas planuje strategie wyjścia z firmy, a niektórzy nawet z branży.”

BBC wstrzymuje tytuły Michaela i Alessandry ze względu na obawy dotyczące bezpieczeństwa pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *