Mike Dunleavy, Warriors są gotowi wymienić młodzież na odpowiedniego gracza – NBC Sports Bay Area i California

SAN FRANCISCO — Chociaż Warriors od dawna opierali się pomysłowi udostępnienia Jonathana Kumingi w wymianie, stanowisko to straciło na atrakcyjności w czwartkowe popołudnie.

Kuminga i członkowie młodzieżowej drużyny Golden State — Trayce Jackson-Davis, Moses Moody i Brandin Podzemski — mogą nie być dostępni na rynku, ale dyrektor generalny Mike Dunleavy dał jasno do zrozumienia, że ​​nikt nie jest nietykalny.

Aby którykolwiek lub wszystkie z nich mogły zostać przeniesione w celu prawidłowego zwrotu.

„To musi być coś, co naszym zdaniem jednoznacznie zmieni losy naszej serii” – powiedział Dunleavy.

Jak na przykład dodanie dziewięciokrotnej gwiazdy NBA. Albo ktoś głosował sześć razy na drużynę All-NBA. A może czterokrotny członek drużyny All-Defensive.

Paul George ma wszystkie te cechy w jednej osobie. Według źródeł ligowych Warriors monitorują status George’a w Los Angeles Clippers. Mógłby odmówić opcji zawodnika wartej 48,8 miliona dolarów na przyszły sezon i zostać nieograniczonym wolnym agentem.

Według Lawrence’a Franka, prezesa ds. operacji koszykarskich Los Angeles Clippers, zespół przygotowuje się na taką możliwość.

„Prowadziliśmy ciągłe rozmowy z jego agentem, Paulem i Aaronem Mintzami” – powiedział Frank reporterom w czwartkowe popołudnie w Los Angeles. „Kochamy Paula. Desperacko chcemy zatrzymać Paula.

„Ale bardzo rozumiemy i szanujemy fakt, że jest to biznes, a gracze mają ograniczoną ilość czasu, aby nie tylko zarobić jak najwięcej pieniędzy, ale także móc realizować swoje pragnienia.

George, który w zeszłym miesiącu skończył 34 lata, byłby najatrakcyjniejszym UFA dostępnym na rynku. LeBron James nie opuści Los Angeles Lakers, nie wraz z dołączeniem do niego syna Bronny’ego. Tyrese Maxey z Filadelfii jest wolnym agentem z ograniczeniami. James Harden jest po prostu mniej atrakcyjny niż George.

„Mam nadzieję, że to Paul zdecydował o przybyciu tutaj” – powiedział Frank. „Był świetny. Przez trzy lata przez pięć lat występował w All-Star. Jest jednym z najlepszych graczy grających w grę dwustronną w lidze. To świetny facet, ma wspaniałą rodzinę. Mamy nadzieję, że tu będzie”.

READ  Lewis Hamilton opuszcza Mercedesa i dołącza do Ferrari na sezon Formuły 1 2025 | Wiadomości z Formuły 1

„Ale szanujemy również fakt, że jeśli zdecyduje się zrezygnować, będzie to jego wybór. Zasłużył na to. Zobaczymy, jak wszystko pójdzie”.

To właśnie zrobią Wojownicy. Po zajęciu w 2023 roku szóstego miejsca w Konferencji Zachodniej, w zeszłym sezonie spadł na dziesiąte miejsce. Łowią na duży plusk.

Oznacza to dodanie uznanej gwiazdy z darami, które uzupełniają i wspierają doświadczonych przywódców Stephena Curry’ego i Draymonda Greena, obaj po trzydziestce.

George, skrzydłowy mierzący 6 stóp i 8 cali, ważący 220 funtów, jest jednym z niewielu kandydatów, którzy spełniają te wymagania.

Warriors nie mają wystarczającej przestrzeni, aby ścigać George’a jako wolnego agenta, więc ich jedyną drogą do przejęcia będzie zawarcie umowy podpisania i wymiany. Nie może to nastąpić wcześniej, niż 1 lipca rozpocznie się Nowy Rok.

Istnieją inne przeszkody na drodze do takiego porozumienia, a wszystkie można pokonać, jeśli wszystkie strony wyrażą chęć.

Można wierzyć, że Warriors byliby skłonni poświęcić część swojej przyszłości, aby zapewnić sobie możliwość rywalizacji o mistrzostwo.

Utrata któregokolwiek z czterech młodych zawodników byłaby bolesna, ale najtrudniej będzie się rozstać z Kumingą, zwłaszcza po wyraźnej poprawie, jaką poczynił w zeszłym sezonie.

„Kochamy tych chłopaków, uważamy, że będą naprawdę dobrzy, więc musi być coś, co sprawi, że będziemy o wiele lepsi” – powiedział Dunleavy.

Paul George ma wystarczające umiejętności, aby od razu uczynić Warriors lepszymi niż „dobrymi”. Ze wszystkich dostępnych zawodników jest on prawdopodobnie jedynym, o którym można to powiedzieć.

Pobierz i śledź podcast Dubs Talk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *