NASA twierdzi, że parada planet odbędzie się 29 czerwca 2024 r. Oto jak oglądać

On gra

Na ten miesiąc zaplanowano kolejny pokaz planetarny, który odbędzie się w najbliższy weekend.

Jeśli przegapiłeś to ostatnim razem lub chcesz drugiej szansy, aby pochwalić się swoimi umiejętnościami teleskopowymi i zrobić kilka zdjęć, oto szczegóły.

Ustawienie planet 29 czerwca 2024 r

Według nich ustawienie planet, znane również jako parada planet, ma miejsce, gdy kilka planet jest jednocześnie blisko skupionych po jednej stronie Słońca. starwalk.space.

NASA Raporty wskazują, że drugie ustawienie planet w czerwcu, kilka tygodni po pierwszym wyrównaniu w dniu 3 czerwca, nastąpi w sobotę 29 czerwca.

Przed świtem 29 czerwca Saturn, Księżyc, Mars i Jowisz znajdą się na niebie w jednej linii. Źródła takie jak USA Today i SkySafari Pro Poinformował, że podczas wydarzenia widoczne będą także Uran i Neptun. Podczas gdy niektóre planety będą widoczne gołym okiem, inne, takie jak Neptun, będą potrzebować pomocy lornetki lub teleskopu o dużej mocy, aby je zobaczyć.

Jak działa wyrównanie planet?

Wszystkie planety krążą wokół Słońca po tej samej płaszczyźnie orbity, zwanej ekliptyką Ziemi, i wszystkie poruszają się wzdłuż niej, aż w końcu z czasem się spotykają. Gdy planety się spotkają, krążąc wokół Ziemi, będą się ustawiać w jednej linii, ale według nich linia nie będzie idealnie prosta stronie internetowej Space.com.

Ponieważ każda planeta porusza się z różną prędkością, wyrównanie będzie trwało tylko przez krótki czas, w zależności od odległości każdej planety od Słońca. Z tego też powodu układy planet nie zawsze zawierają tę samą liczbę planet.

  • Koniunkcja ma miejsce, gdy dwie lub więcej planet zbliża się do siebie na niebie.
  • Drobne ustawienie planet obejmuje trzy planety.
  • Układ mniejszych planet obejmuje cztery planety.
  • Główne ustawienie planet obejmuje pięć lub sześć planet.
  • Główne lub doskonałe układy planet obejmują wszystkie planety Układu Słonecznego, a czasami Plutona.
READ  Ujednolicenie Twistronics i Spintronics dla zaawansowanej elektroniki

Obserwowanie wielorybów w Delaware: Wieloryb skacze z plaży Bethany, pozostawiając pobliskich paddleboardzistów szczęśliwych, że można je uchwycić na wideo

Gdzie zobaczyć położenie planet w jednej linii 29 czerwca

Według NASA ustawienie planet będzie widoczne niemal w każdym miejscu w Stanach Zjednoczonych 29 czerwca, ale idealny moment na ustawienie się może różnić się w zależności od konkretnej lokalizacji. Według Starwalk.space wysokie góry i wysokie budynki w Twojej okolicy mogą również przesłaniać planety.

Najlepszym miejscem do oglądania jest część ciemnego nieba, niezanieczyszczona światłem i z dobrym widokiem na horyzont.

Kiedy będzie widoczne następne ustawienie planet?

Jeśli całkowicie stracisz widok, układy planet nie są tak rzadkie, jak się wydaje, i będzie okazja, aby ponownie obejrzeć ten widok.

z stronie internetowej Space.comZ naszej ziemskiej perspektywy bardzo często zdarza się, że planety ustawiają się wzdłuż ścieżki Słońca i zdarza się to kilka razy w roku.

Jeśli niebiańskie wydarzenie z 29 czerwca nie wypadnie dla ciebie, następne marsze planet, o których warto pamiętać, odbędą się 28 sierpnia i 18 stycznia 2025 r., a w obu przypadkach wystąpią Merkury, Mars, Jowisz, Saturn, Uran i Neptun. Według Starwalk.space.

Masz wskazówkę lub pomysł na historię? Skontaktuj się z Krys’tal Griffin pod adresem [email protected].

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *