Milan przedstawia Chelsea drugą ofertę Christiana Pulisicia

Milan złożył drugą ofertę za napastnika Chelsea, Christiana Pulisica, w transakcji o wartości do 22 mln euro (18,9 mln funtów).

Milan złożył w weekend ofertę otwarcia za kapitana UMSNT w wysokości 14 milionów euro, a Chelsea wyceniła go jeszcze wyżej.

Lyon złożył również ofertę w wysokości 25 milionów euro za Pulisica na początku tego tygodnia, co jest bardziej zgodne z liczbą, na którą liczy Chelsea.

Pulisic, któremu pozostał tylko rok kontraktu z Chelsea, ma już umowę z Milanem.

Chelsea i Milan nawiązały dobre relacje w ciągu ostatnich kilku lat, a do włoskiego klubu dołączyli Olivier Giroud, Fikayo Tomori, Tiemoue Bakayoko, a ostatnio Ruben Loftus-Cheek.

Przybycie Loftus-Cheek oznacza, że ​​Milan zapełnił jedno z dwóch miejsc na punkty spoza UE na następny sezon. Pulisic nie będzie liczył od drugiego, bo ma chorwacki paszport.

Jednak Milan nadal bardzo interesuje się skrzydłowym Villarreal, Samuelem Chukwueze, i jest w kontakcie z hiszpańskim klubem, ponieważ zespół Stefano Pioli stara się wzmocnić linię frontu.

Pulisic rozegrał zaledwie 813 minut we wszystkich rozgrywkach dla Chelsea w sezonie 2022-23, mając zaledwie dziewięć ze swoich 25 występów od początku.

Dołączył do klubu z Borussii Dortmund za 58 milionów funtów w styczniu 2019 roku, zanim pozostał na wypożyczeniu w Niemczech do końca sezonu.

Pulisic był częścią zwycięskiej drużyny Ligi Mistrzów w sezonie 2020-21, strzelając gola w pierwszym meczu półfinałowym przeciwko Realowi Madryt.

Pomimo swoich zmagań w kraju, Pulisic pozostaje kluczowym graczem w Stanach Zjednoczonych, z 60 występami i 25 golami.

Głębiej

Christian Pulisic i Chelsea rozpoczęli swoje ścieżki – więc gdzie następny MVP USMNT?

Śledź letnie okienko transferowe z sportowiec

  • Blog dotyczący konwersji — aktualizacje na żywo
  • Oferty kontraktów Premier League

Analiza Liama ​​Twomeya i Paula Tenorio

Pulisic zajął 20. miejsce w kadrze pod względem minut rozegranych we wszystkich rozgrywkach w latach 2022-23 i dał Chelsea wiele znaków w pierwszym roku posiadania Todda Bohle’a i Clearlake Capital, że przeprowadzają się z Ameryki, z których nie najmniej ważny jest wydatek ponad £ Łącznie 100 mln (124,1 mln USD). Mychajło Modrić.

READ  49ers RBs McCaffrey, Mitchell przesiedzą trening

Trudno jest wskazać źródło nienawiści do Pulisica ze strony niektórych fanów Chelsea. Jego postrzegana krytyka niezwykle popularnego byłego trenera Thomasa Tuchela w jego książce z 2022 roku spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Część z nich może być również reakcją na szum, który wciąż otacza go po drugiej stronie Atlantyku jako twarz futbolu amerykańskiego – szum, który w dużej mierze uzasadnił serią imponujących występów w Mistrzostwa Świata w Katarze.

Być może wynikający po prostu z frustracji, po ostrym zakończeniu sezonu 2019-20 dotkniętego COVID-19, Pulisic nigdy nie zbliżył się do odzyskania takiej formy.

(Zdjęcie: Robbie Jay Barratt — AMA/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *