Milan przedstawia Chelsea drugą ofertę Christiana Pulisicia

Milan złożył drugą ofertę za napastnika Chelsea, Christiana Pulisica, w transakcji o wartości do 22 mln euro (18,9 mln funtów).

Milan złożył w weekend ofertę otwarcia za kapitana UMSNT w wysokości 14 milionów euro, a Chelsea wyceniła go jeszcze wyżej.

Lyon złożył również ofertę w wysokości 25 milionów euro za Pulisica na początku tego tygodnia, co jest bardziej zgodne z liczbą, na którą liczy Chelsea.

Pulisic, któremu pozostał tylko rok kontraktu z Chelsea, ma już umowę z Milanem.

Chelsea i Milan nawiązały dobre relacje w ciągu ostatnich kilku lat, a do włoskiego klubu dołączyli Olivier Giroud, Fikayo Tomori, Tiemoue Bakayoko, a ostatnio Ruben Loftus-Cheek.

Przybycie Loftus-Cheek oznacza, że ​​Milan zapełnił jedno z dwóch miejsc na punkty spoza UE na następny sezon. Pulisic nie będzie liczył od drugiego, bo ma chorwacki paszport.

Jednak Milan nadal bardzo interesuje się skrzydłowym Villarreal, Samuelem Chukwueze, i jest w kontakcie z hiszpańskim klubem, ponieważ zespół Stefano Pioli stara się wzmocnić linię frontu.

Pulisic rozegrał zaledwie 813 minut we wszystkich rozgrywkach dla Chelsea w sezonie 2022-23, mając zaledwie dziewięć ze swoich 25 występów od początku.

Dołączył do klubu z Borussii Dortmund za 58 milionów funtów w styczniu 2019 roku, zanim pozostał na wypożyczeniu w Niemczech do końca sezonu.

Pulisic był częścią zwycięskiej drużyny Ligi Mistrzów w sezonie 2020-21, strzelając gola w pierwszym meczu półfinałowym przeciwko Realowi Madryt.

Pomimo swoich zmagań w kraju, Pulisic pozostaje kluczowym graczem w Stanach Zjednoczonych, z 60 występami i 25 golami.

Głębiej

Christian Pulisic i Chelsea rozpoczęli swoje ścieżki – więc gdzie następny MVP USMNT?

Śledź letnie okienko transferowe z sportowiec

  • Blog dotyczący konwersji — aktualizacje na żywo
  • Oferty kontraktów Premier League

Analiza Liama ​​Twomeya i Paula Tenorio

Pulisic zajął 20. miejsce w kadrze pod względem minut rozegranych we wszystkich rozgrywkach w latach 2022-23 i dał Chelsea wiele znaków w pierwszym roku posiadania Todda Bohle’a i Clearlake Capital, że przeprowadzają się z Ameryki, z których nie najmniej ważny jest wydatek ponad £ Łącznie 100 mln (124,1 mln USD). Mychajło Modrić.

READ  Wild nabył Johna Klingberga z Ducks: Dlaczego Anaheim zaakceptował straszny powrót

Trudno jest wskazać źródło nienawiści do Pulisica ze strony niektórych fanów Chelsea. Jego postrzegana krytyka niezwykle popularnego byłego trenera Thomasa Tuchela w jego książce z 2022 roku spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Część z nich może być również reakcją na szum, który wciąż otacza go po drugiej stronie Atlantyku jako twarz futbolu amerykańskiego – szum, który w dużej mierze uzasadnił serią imponujących występów w Mistrzostwa Świata w Katarze.

Być może wynikający po prostu z frustracji, po ostrym zakończeniu sezonu 2019-20 dotkniętego COVID-19, Pulisic nigdy nie zbliżył się do odzyskania takiej formy.

(Zdjęcie: Robbie Jay Barratt — AMA/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *