Wewnątrz przeprowadzki Luke’a Fickella do Wisconsin, dlaczego zdecydował się teraz opuścić Cincinnati

Cincinnati – Cincinnati Główny trener Luke Fickel będzie następnym głównym trenerem w Wisconsin, Źródła potwierdziły sportowiec Niedziela. Veckle poinformował Cincinnati w niedzielę rano, że odchodzi, aby podjąć nową pracę.

Vickel opuszcza Cincinnati jako najlepszy trener wszechczasów programu z rekordem 57-18 w ciągu sześciu sezonów u steru, w tym 53-10 w ciągu ostatnich pięciu lat. Poprowadził Bearcats do College Football Playoff w 2021 roku, kiedy Cincinnati stało się pierwszą szkołą z grupy 5, która awansowała do playoffów czterech drużyn, zdobywając przy tym wiele nagród Trenera Roku.

w każdym Ożywienie zatopionego programu Kiedy objął stanowisko przed sezonem 2017, zmienił Cincinnati w legalną, konsekwentną siłę na boisku i na lokalnej scenie rekrutacyjnej, pomagając katapultować Bearcats na konferencję Power 5. Cincinnati zanotował serię trzech zwycięstw z rzędu dla Amerykanina Athletic Conference od 2019 do 2021, wygrywając dwa ostatnie i miał sześć kolejnych noworocznych występów w Peach Bowl i Cotton Bowl, z których ten ostatni był półfinalistą CFP. Bearcats zakończyli sezon zasadniczy 2022 z wynikiem 9-3 (6-2 AAC) i na trzecim miejscu w AAC i oficjalnie dołączą do konferencji Big 12 następnego lata przed sezonem 2023.

– podały źródła zbliżone do programu Cincinnati sportowiec W niedzielę najwyżsi urzędnicy wydziału sportowego zdali sobie sprawę i przygotowali się na możliwość dwutygodniowego wyjazdu Fickela, z zainteresowanymi Nebraską i Wisconsin. Źródło zaznajomione z negocjacjami również powiedziało sportowiec że żona Fickela, Amy, odwiedziła w tym miesiącu Madison w stanie Wisconsin, aby zbadać zainteresowanie Borsuków Fickelem na stanowisko głównego trenera.

powiedziały źródła zbliżone do Cincinnati sportowiec Menedżerowie Bearcats rozmawiali z Fickellem w ostatnich tygodniach o tym, co można zrobić, aby zatrzymać go w Cincinnati, w tym między innymi o chęci zwiększenia wynagrodzenia asystenta, ale kiedy oferta Wisconsin w końcu dotarła, Fickell uznał, że nadszedł właściwy czas i właściwa sytuacja. za nim podążać.

niedźwiedzie Przegrał finał sezonu regularnego 27-24 z Tulane w piątek, tracąc okazję do zorganizowania trzeciego z rzędu meczu o mistrzostwo AAC w sobotę. Cincinnati zostało oficjalnie wyeliminowane z gry o tytuł konferencji w sobotnią noc.

Zapytano o piątek wieczorem Tulan Fikl powiedział, że straci na tym, jak podejdzie do perspektywy dodatkowego tygodnia plotek rekrutacyjnych i wymienił swoje nazwisko w obwodzie trenerskim: „Bardzo trudno o tym myśleć. Miejmy nadzieję, że coś się wydarzy, wciąż mamy szansę grać, więc po prostu nie wiesz. To nie jest czas, aby o tym myśleć. ”Tego rodzaju rzeczy. Musimy tam wrócić i zająć się szczególnie tymi seniorami, upewnić się, że mają głowy do góry i są gotowi rzucić wszystko, co rzuci nam w drogę w przyszłym tygodniu lub dwóch”.

READ  Katar 2022 World Cup Prognozy, typy ekspertów: Argentyna i Brazylia idą naprzód; Czy Anglia może zabrać go do domu?

Fickel poinformował urzędników Bearcats o swojej decyzji przyjęcia pracy w Wisconsin w niedzielę rano, a następnie spotkał się z zawodnikami i personelem Cincinnati. Wcześniej zaplanowane spotkanie zespołu było zaplanowane na 16:30 w niedzielę, ale zostało przesunięte na 13:15, a Feckle przekazał zespołowi wiadomość. Koordynator zespołów specjalnych Bearcats i trener Cornerbacks, Kerry Combs, został tymczasowym głównym trenerem, podają źródła. sportowiec. Dyrektor ds. lekkoatletyki, John Cunningham, ma zorganizować konferencję prasową w niedzielę o 18:15 na kampusie.

Głębiej

Kerry Combs jest z powrotem w domu w Cincinnati

Pytanie, które wielu wierzących w Bearcats zadaje po odejściu Fickela, brzmi: dlaczego teraz? Po dekadzie w dziczy Cincinnati ma wreszcie dołączyć do konferencji Big 12 i Power 5 w ciągu kilku miesięcy, w dużej mierze dzięki ciągłym sukcesom Fickella na boisku. on jest Ona podpisała nowe przedłużenie umowy w lutym przez cały sezon 2028 który płacił mu 5 milionów dolarów rocznie, zwiększył jego całkowitą roczną pensję do 5,2 miliona dolarów i obejmował obietnice nowego stałego obiektu do ćwiczeń w pomieszczeniach, przy czym te dwa ostatnie są głównymi priorytetami Fickella. Obiekt treningowy, który miał zostać zbudowany na istniejącym terenie treningowym Sheckley Athletics Center w Cincinnati, został Przy całkowitym koszcie 100 milionów dolarów jest na etapie planowania. Program Cincinnati zawsze był popularny, spotykał się z Markiem Dantonio, Brianem Kelly i Butchem Jonesem. Jednak wiele zasobów i korzyści, których od dawna poszukiwali trenerzy Bearcats, w tym Fickell, jest wreszcie dostępnych.

Jest też fakt, że Fickell odroczył lub odrzucił zainteresowanie i oferty z kilku programów Power 5 podczas swoich sześciu lat w Cincinnati, zaczynając od Wirginia Zachodnia Również po zaskakującej kampanii Bearcats w 2018 roku Florydai Baylor W szczególności, Stan Michigan po sezonie 2019. Ta sama korzyść z USC i Notre-Dame W zeszłym roku ta ostatnia praca była zawsze uważana przez Fickella za pożądaną i jedną z nielicznych, która mogła odzwyczaić go od komfortowej sytuacji w Cincinnati. Ale Fekle nie dostał innej pracy, podczas gdy Bearcats polowali na miejsce w play-off w zeszłym sezonie, a Notre Dame ostatecznie zatrudniło byłego asystenta i stażystę Fekle’a, Marcusa Freemana.

READ  2022 NCAA Baseball Arch: wyniki MŚ College World Championship, terminarz

Wśród wielu źródeł zbliżonych do Fickela panuje przekonanie, że zeszłoroczne doświadczenie z Notre Dame, wraz z innymi wcześniejszymi możliwościami trenerskimi, wpłynęło na jego decyzję, by być bardziej aktywnym, gdy obwód pokazowy przyspieszył w tym roku i doprowadził go do podjęcia pracy w Wisconsin. .

Kultura, ocena i rozwój, które Fickell pielęgnował w Cincinnati, podniosły Bearcats do rundy play-off z czterema drużynami i zdobyły zaproszenie do Big 12, a także zwiększone zasoby, sprzedaż biletów okresowych i inwestycje publiczne ze strony uniwersytetu i społeczności. Ale zespół odczuł również wpływ utraty dziewięciu drużyn NFL z listy play-offów w zeszłym sezonie, w tym czteroletniego rozgrywającego Desmonda Reedera oraz All-American Sauce Gardner i Coby’ego Bryanta. Bearcats kontynuowali rekrutację na poziomie konferencji mocy, a nawet zauważyli wzrost wraz ze zbliżającym się przejściem do Big 12, ale dział lekkoatletyczny był trochę w tyle pod względem tworzenia i wzmacniania tras NIL. (To był Sensei Raines, grupa sportowa skupiająca wszystkich sportowców, której celem było przynoszenie korzyści sportowcom Bearcats Został uruchomiony i ogłoszony w zeszłym tygodniu Po kilku miesiącach pracy w biznesie.) Fickel, który niechętnie przyjmował NIL jako narzędzie rekrutacyjne, był sfrustrowany kilkoma anulowaniami zobowiązań i przegranymi bitwami rekrutacyjnymi z powodu braku nowych rekrutów w ostatnich miesiącach, podają źródła. sportowiec.

Nawet jeśli Fickel pozostał w Cincinnati pomimo stałej i wielkiej uwagi z zewnątrz, musiał radzić sobie z regularnymi zamieszaniami wśród swoich asystentów i personelu pomocniczego. Freeman opuścił stanowisko koordynatora obrony w Notre Dame po 2020 roku, a czterech asystentów odeszło w zeszłym sezonie na stanowiska Power 5 klasy 1 lub NFL.

Ostatecznie wśród źródeł zaznajomionych z procesem i decyzją Fickela panuje przekonanie, że nie było jednej kwestii ani tematu, który spowodował jego odejście z Cincinnati. Ostatnie przedłużenie kontraktu, przeprowadzka Big 12, zbliżający się ośrodek treningowy, nowa pula NIL, oferty zwiększonej puli wynagrodzeń i inne zasoby nie wystarczyły, aby zrekompensować pieniądze, zasoby i infrastrukturę, które istnieją w Wisconsin i Wielkiej Dziesiątce, Konferencja, którą Fickell jest aż nazbyt znajomy i lubi od czasów gry i trenowania stan Ohio.

READ  Odważne bezpłatne prognozy agencji po projekcie NBA 2022 | Raport dotyczący jajników

Dodaj USC i Uniwersytet Kalifornijski do Wielkiej Dziesiątki, a spodziewane odejście od dywizji bez wątpienia utrudni Borsukom bycie odwiecznymi rywalami obok stanu Ohio, Michigani Stan Pensylwaniai USC m.in. Ale Feckle’a zawsze pociągały kulturowe i programistyczne aspekty coachingu uniwersyteckiego. Ponieważ runda play-off ma zostać rozszerzona do 12 drużyn, a Wielka Dziesiątka i SEC dalej oddzielają się finansowo od innych konferencji Power 5, Fickell dostrzegł możliwość zbudowania czegoś w Wisconsin — gdzie zdobycie mistrzostwa kraju byłoby przynajmniej na jego liście potencjalnych perspektyw, być może z łatwością Większy niż Cincinnati – zbyt dobry, by go przegapić.

Innym oczywistym i prostym pytaniem dla Bearcats jest to, kto zostanie przydzielony do zastąpienia Fickella i sporego cienia, który pozostawia. Combs i koordynator ofensywy Gino Guidogli, były rozgrywający Bearcats, są możliwymi kandydatami, ale jak wyjaśnił Cunningham: Podczas poszukiwania trenera męskiej koszykówki Wesa MilleraJest znany z tego, że trzyma wszystko pod kontrolą i nie boi się kandydować na kandydata spoza radaru.

Ktokolwiek zostanie kolejnym trenerem drużyny piłkarskiej Cincinnati, zrobi to Zakłada mieszankę istotnych wyzwań, korzyści i aspiracji. Choć odejście Fickela będzie bolesne dla interesariuszy Bearcats, faktem jest, że pozostał on przez sześć sezonów – wieczność w Clifton – i podniósł program z dna na niesłychane, bezprecedensowe niebiańskie wyżyny.

W ciągu ostatnich kilku sezonów wielu wspaniałych graczy, którzy przeszli pod wodzą Fickel, mówiło o odejściu z programu w lepszym stanie niż go zastali. Nie da się ukryć, że Feikl zrobił to w stopniu niezwykłym. Zadaniem kolejnego bossa będzie zrobienie tego samego. Będzie to znacznie inne i bardziej angażujące wyzwanie niż to, które odziedziczył Fickel, ale z dużo większą analizą i oczekiwaniami.

(Zdjęcie: Richard Rodriguez/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *